reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Pieniądze dostaniesz na 100%. U mnie była tez właśnie taka sytuacja z tym, że moja szefowa w rozmowie ze mną twierdziła że przez 2 miesiące nie dostała ode mnie żadnego zwolnienia!!! Ale to szczegół!!!
Po dostarczeniu zwolnień do Zusu i tak była wzywana bo czegoś tam jeszcze nie wpisała i musiała jeździć specjalnie.... hihih
A pieniądze dostałam dość szybko. Na szczęście:)

Uff,dzięki,za info.To dobrze,ze je dostanę,bo prawdę mówiąc bałam sie,że może być za późno,ale kamień z serca:tak::-)

monisia1979 dopilnuj tylko żebyś dostała 100% które Ci się należą a nie 80% które mogą Ci dać....

No i tu jest problem,bo ja kompletnie nie wiem,jak to liczyć:zawstydzona/y::-:)zawstydzona/y:

Hej dziewczyny, ja tez mam zwolnienie lekarskie z pracy, ale na szczęści nie mam takich przygód. Pieniądze splywają regularnie i tak trzymać. Tylko teraz z tego co się orientuje cos zmieniło sie w ZUS-ie i wyplata kasy nastepuje po 2 tyg. od zakończenia zwolnienia, więc mam tak, że czasem jeden miesiąc bez kasy za to w nastepnym dostaje podwujnie. Ale co tam ważne że jest. A orientuje cie sie może ktoraś, czy to prawdziwa informacja, że od tego roku mozna bedąc w ciaży chorowac 280 dni? a nie jak do tej pory, że 6 m-cy i potem ewentualnie wystąpic z wniosjkiem o świadczenie rehabilitacyjne na reszte czasu zwolnienia? Pozdrawiam dziewczyny!!!!

Z tego co wiem,to od 1 stycznia weszły przepisy,że można być na zwolnieniu 270 dni:tak:

Pozdrawiam !!!
 
reklama
A orientuje cie sie może ktoraś, czy to prawdziwa informacja, że od tego roku mozna bedąc w ciaży chorowac 280 dni? a nie jak do tej pory, że 6 m-cy i potem ewentualnie wystąpic z wniosjkiem o świadczenie rehabilitacyjne na reszte czasu zwolnienia?

Tak to prawda. Zwolnienie na ciążę może trwać max. 270 dni.


No i tu jest problem,bo ja kompletnie nie wiem,jak to liczyć:zawstydzona/y::-:)zawstydzona/y:

Będziesz widziała po sumie pieniędzy.
Wszystko zależy od daty wpisanej przez pracodawcę kiedy otrzymał od Ciebie zwolnienie. Bo Ty masz na dostarczenie tylko 7 dni. A jeżeli ZUS dostanie inną datę to wtedy automatycznie będziesz mieć mniej kasy.

Mam nadzieje, że mnie zrozumiałaś - jakoś mam problemy dziś ze składnią zdania i myśli.... Sorry. :zawstydzona/y::tak:
 
witam mam pytanko ..w obecynym momencie mam umowe do dnia porodu pozniej zus bedzie mi placil macierzyskie przez 3 miesiace ale chcialam sie dowiedziec kto zalatwia formalnosci z tym zwiazane pracodawca czy ja musze skladac jakies papiery do zusu??
 
ja mam pytanko:

zona ma termin na 13 czerwca (czyli wczoraj :))
-od od czwartu czyli 11 czerwca lezy w szpitalu bo taka decyzje lekarze podjeli

i dlatego mam 2 pytania:
1) czy do wyznaczonego terminu czylo 13ego lub 14ego rozpoczyna sie "macierzyński" czy dopiero od momentu jak zona wroci z Julką do domu (a to nie wiadamo kiedy bedzie bo jeszcze "nic si enie zazeło" mimo podania "kroplówki" :() ??????
2) czy jak zoan jestw szpitalu a minał już termin podordu a jeszcze nie urodziła to czy z PZU bedzie jej sie należalo "ŚWIADCZENIE Z TYTUŁU POBUTU SZPITALNEGO" (a żona jest ubezpieczona w 2ch miejscach wiec troszke grosze przy okazji by wpadło i by mozna było to na dzidziusia przeznaczyć [nie jestem materialista ale jesli cos mozna uzyskac to czemu z tego nie skorzystać]) ??????????????
 
Witam

ad.1. Jeżeli żona nie składała w pracy podania o wcześniejszy macierzyński to będzie jej się to liczyło dopiero od momentu urodzenia.

ad.2. "ŚWIADCZENIE Z TYTUŁU POBYTU SZPITALNEGO" liczy się chyba od 5 dnia?? Chyba?? Bo nie jestem w 100% pewna.
Jeżeli żona będzie leżała dłużej w szpitalu radzę załatwić wszystkie formalności z PZU. To się Wam w końcu należy.
 
reklama
ja mam pytanko:

zona ma termin na 13 czerwca (czyli wczoraj :))
-od od czwartu czyli 11 czerwca lezy w szpitalu bo taka decyzje lekarze podjeli

i dlatego mam 2 pytania:
1) czy do wyznaczonego terminu czylo 13ego lub 14ego rozpoczyna sie "macierzyński" czy dopiero od momentu jak zona wroci z Julką do domu (a to nie wiadamo kiedy bedzie bo jeszcze "nic si enie zazeło" mimo podania "kroplówki" :() ??????
2) czy jak zoan jestw szpitalu a minał już termin podordu a jeszcze nie urodziła to czy z PZU bedzie jej sie należalo "ŚWIADCZENIE Z TYTUŁU POBUTU SZPITALNEGO" (a żona jest ubezpieczona w 2ch miejscach wiec troszke grosze przy okazji by wpadło i by mozna było to na dzidziusia przeznaczyć [nie jestem materialista ale jesli cos mozna uzyskac to czemu z tego nie skorzystać]) ??????????????
1. wg mnie macierzyński rozpocznie sie od dnia w którym urodzi, chyba ze jest juz na nim. a Zona do kiedy pracowała? czy teraz była na L4?
2."ŚWIADCZENIE Z TYTUŁU POBUTU SZPITALNEGO" chyba bedziesz musiał doczytac w polisie, tez mamy taka ale wydaje mi sie ze nie obejmuje to porodu tylko przypadki kiedy jest hospitalizacja z tytułu np. choroby, leczenia, daj znac jak sie upewnisz, ja niestety nie mam u siebie papierów ze szczegółowym opisem co za co.
powodzenia i trzymam kciuki za bezproblemowy poród :)
 
Do góry