reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki kulinarnie!

Widzę Karoli, że dzielnie w kuchni eksperymentujesz, brawo :-) z czasem wiele potraw dla Ciebie to będzie rutyna.
 
reklama
Morka, to tylko ogórkocholizm zaawansowany:-D:-D:-D Ja poza tym ja wypijam zalewy chyba ze wszystkich słoików jakie mam pod ręką, z marynowanej papryki też mi smakuje:-D:-D:-Ddobrze, że w realu jest ten sok z ogórków, bo do reala mam bardzo blisko:-D:-D:-D

Nikki, ale narobiłaś mi ochoty na tą pizze. Wygląda super apetycznie.:tak::tak::tak:
 
sok z ogórków? podziwiam kobietki dla mnie fuuuj ;-)
Nikki pizza az mi dech zaparło jak ja ostatnio robiłam to nawet się nie umywała, muszę sobie sprawić taką blaszkę do pizzy bo robiłam w tortownicy :-(i spróbuję jeszcze raz, ale rzuć przepisem na ciasto ;-)
 
Ja Wam teraz rzuce fotke mojego ciasta cytrynowego za drugim podejsciem z polowy skladnikow:-D
plus fotka pizzy mojego G.
(nie wiem czy bedzie widac obie fotki, bo zamieszczam na forum pierwszy raz)
 

Załączniki

  • SDC12368.JPG
    SDC12368.JPG
    72,9 KB · Wyświetleń: 20
  • SDC12364.JPG
    SDC12364.JPG
    80,2 KB · Wyświetleń: 21
Piękne ciasto i jak na zrobione z połowy składników to niesamowicie duże i puszyste, na pewno pyszne :-)
Pizza też smakowita, już kolejna naprawdę nabrałam ochoty :-)
 
Karoli, ciasto wygląda extra.
a z tą pizzą, to nie macie litości. Tak mi robicie smaka, że chyba dziś u mnie też będzie pizza, ale ciasto to robi mój mąż, bo mi nie wychodzi takie dobre jak jemu.
Ja byłam we włoszech jakieś 10 lat temu i jadłam wtedy pizze pizze (byłam w okolicach Bari), ciasto było pyszne, ale dodatki beznadziejne, tylko pomidory , a sera to trzeba było przez lupe wypatrywać. Jakaś taka wersja oszczędnościowa była.
 
Ostatnia edycja:
Piękne ciasto i jak na zrobione z połowy składników to niesamowicie duże i puszyste, na pewno pyszne :-)
Pizza też smakowita, już kolejna naprawdę nabrałam ochoty :-)

Karoli, ciasto wygląda extra.
a z tą pizzą, to nie macie litości. Tak mi robicie smaka, że chyba dziś u mnie też będzie pizza, ale ciasto to robi mój mąż, bo mi nie wychodzi takie dobre jak jemu.
Ja byłam we włoszech jakieś 10 lat temu i jadłam wtedy pizze pizze (byłam w okolicach Bari), ciasto było pyszne, ale dodatki beznadziejne, tylko pomidory , a sera to trzeba było przez lupe wypatrywać. Jakaś taka wersja oszczędnościowa była.

Dzieki dziewczyny za komplement odnosnie ciasta. Jak sie dowiem co to byl ten jeden skladnik to podam przepis.

andzia to pewnie taka wersja turystyczna. Droga pizza niskim kosztem:-)
 
reklama
Nikki pizza wyglada imponujaco:-) mniam mniam :-)

wow - apetycznie ;-)

Nikki, ale narobiłaś mi ochoty na tą pizze. Wygląda super apetycznie.:tak::tak::tak:

Nikki pizza az mi dech zaparło jak ja ostatnio robiłam to nawet się nie umywała, muszę sobie sprawić taką blaszkę do pizzy bo robiłam w tortownicy :-(i spróbuję jeszcze raz, ale rzuć przepisem na ciasto ;-)

Dziekuję bardzo za komplementy:tak::tak:

Przepis na ciasto:
Pół paczki drożdży swieżych rozgnieść w misce widelcem z łyżeczką cukru, dodać łyżkę mąki i 1/4 szklanki ciepłego mleka, wymieszać, nakryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce, aż zawartość miseczki wyrośnie i przyjmie postać "pianki". Do miski przesiać 0,5 kg mąki, dodać łyżeczkę lub 2 ziół prowansalskich, 2 łyżki oleju. Naszykować kubek ciepłej wody. Do mąki z ziołami i olejem dodać wyrośnięty zaczyn i zagnieść ciasto, dodając po trochę wody, aż powstanie elastyczne ciasto, które należy odstawić na 20 min do wyrośnięcia, następnie rozwałkować i ułożyć na blaszce, włożyć do piekarnika na temp. 30 st na 10 min do ponownego wyrośnięcia, wyjąć, nałożyć składniki i piec ok 20 min w 180 st.
 
Do góry