reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Z tyłu karty ciąży są badania usg, u mnie 5 czasem tylko 3.Zobacz załącznik 1161412 Jak jest usg na każdej wizycie to wyjdzie więcej, ale te są najważniejsze, kiedyś na nfz przysługiwały tylko te 3, nie wiem jak teraz.
Ja je licze jako prenatalne, a reszta to w sumie widzimisię lekarza i/lub pacjentki... Prenatalne w 1 trymestrze jeśli chcemy mieć policzone ryzyka trisomii itd musi robić lekarz z certyfikatem fmf, pozostałe może dowolny gin, ale są jak zawsze lepsi i gorsi specjaliści...
Uff czyli jednak dobrze rozumiałam. Dzięki!
 
reklama
Z tyłu karty ciąży są badania usg, u mnie 5 czasem tylko 3.Zobacz załącznik 1161412 Jak jest usg na każdej wizycie to wyjdzie więcej, ale te są najważniejsze, kiedyś na nfz przysługiwały tylko te 3, nie wiem jak teraz.
Ja je licze jako prenatalne, a reszta to w sumie widzimisię lekarza i/lub pacjentki... Prenatalne w 1 trymestrze jeśli chcemy mieć policzone ryzyka trisomii itd musi robić lekarz z certyfikatem fmf, pozostałe może dowolny gin, ale są jak zawsze lepsi i gorsi specjaliści...
U mnie to samo tylko po niemiecku 3 screeningi
 
Nie miałam na myśli pappa i inne bo myślę że o nich pisała ness pisząc że nie chce martwić się statystykami chodziło mi głównie o USG polowkowe.
Pappa to test z krwi, ja mówię o USG gdzie lekarz wylicza na podstawie różnych parametrów ocenę ryzyka trisomii.
Nie jest to obowiązkowe, mój lekarz się pytał czy chce Je mieć zrobione, nie chciałam, ale mnie jednak przekonał i żałuję.
 
Pappa to test z krwi, ja mówię o USG gdzie lekarz wylicza na podstawie różnych parametrów ocenę ryzyka trisomii.
Nie jest to obowiązkowe, mój lekarz się pytał czy chce Je mieć zrobione, nie chciałam, ale mnie jednak przekonał i żałuję.
to piszesz o USG genetycznym... Porozmawiaj ze swoim lekarzem i wyjaśni Ci różnice i powie czy będzie robił to USG polowkowe czy nie albo poczytaj gdzieś skoro ja Cię nie przekonuje że mylisz pojęcia i piszesz o czyms innym. Na USG polowkowowym widać wady anatomiczne to jest bardzo ważne USG. Ja też mam USG co miesiąc mimo to muszę iść na polowkowe na tym USG lekarz nic nie wylicza tylko mierzy i ocenia położenie narządow rozumiem, że się boisz ja też nie robiłam testu pappa ani USG genetycznego, jedynie zwykłe to standardowe USG 1 Trym.
 
reklama
Mama mi nie pozwala dźwigać.wie co to znaczy byla ze mna u lekarza

Ja tez mieszkam z rodzicami i mam 7 letniego syna. Ale oni to nie pozwalają mi nawet zakupów nosić 😒 babcia mieszka obok to jak sobie pomidorów pozbieram do miski jest problem 🙈 wiadomo zeby tez nie przesadzać ale jak cos nie daj Boże by się stało to bym się chyba sama zadręczyła. Masz ciąże ogromnie wysokiego ryzyka, poleguj ile możesz jak czegos nie zrobisz dzisiaj to zrobisz jutro albo ktoś Cię wyręczy. Teściów miej w poważaniu, ja bym juz powiedziała im co myśle niech się zajmą sobą ich Syn ma juz swoją rodzine i o nią sam się troszczy
 
Do góry