reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Więc dlatego płacisz za wszystko, ja chodziłam na NFZ ale to było dobre kilka lat temu tak czy siak 3 podstawowe USG są obowiązkowe i one mają na celu dać ważne odpowiedzi lekarzowi na temat naszego dziecka i dlatego robi się je w określonych tyg.
Tak jak prenatalne.tez w określonych tyg. Dlatego myślałam że o tych piszesz
 
reklama
Nie miałam na myśli pappa i inne bo myślę że o nich pisała ness pisząc że nie chce martwić się statystykami chodziło mi głównie o USG polowkowe.
Test pappa itp są badaniami dodatkowymi wykonywanymi do usg prenatalnych. Niektóre przychodnie/ kliniki wymagają tego, inni mówią że można wykonać, ale nie trzeba. A płaci się za USG wtedy tylko.
 
Te USG są obowiązkowe. Ale można je zrobić u swojego gin jak każde inne usg. A można iść specjalnie do lekarza z certyfikatem, lepszym sprzętem itd. Można ale nie trzeba. Ważne, żeby w tym okresie mieć zrobione usg gdziekolwiek.
 
Te USG są obowiązkowe. Ale można je zrobić u swojego gin jak każde inne usg. A można iść specjalnie do lekarza z certyfikatem, lepszym sprzętem itd. Można ale nie trzeba. Ważne, żeby w tym okresie mieć zrobione usg gdziekolwiek.
dokładnie to miałam na myśli tylko nie wiedziałam jak to ma w przypadku chodzenia prywatnie i na NFZ bo już dawno nie korzystałam z opieki medycznej w Polsce ale tak myślę, że USG 3 jest obowiązkowe a reszta może być ale nie musi
 
To mi wpisuje każda wizytę, co miesiąc.
Z tyłu karty ciąży są badania usg, u mnie 5 czasem tylko 3.
20200811_164146.jpg
Jak jest usg na każdej wizycie to wyjdzie więcej, ale te są najważniejsze, kiedyś na nfz przysługiwały tylko te 3, nie wiem jak teraz.
Ja je licze jako prenatalne, a reszta to w sumie widzimisię lekarza i/lub pacjentki... Prenatalne w 1 trymestrze jeśli chcemy mieć policzone ryzyka trisomii itd musi robić lekarz z certyfikatem fmf, pozostałe może dowolny gin, ale są jak zawsze lepsi i gorsi specjaliści...
 
reklama
Do góry