reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dziewczyny co jest badane na połówkowych? Jakie wady można wykryć u dzieciaczka ?
to jest standardowe USG jedno z trzech przewidzianych w ciąży, nie możesz z niego zrezygnować. To nie statystyki to ocena indywidualna każdego narządu Twojego dziecka, czy mózg się rozwinął czy nie ma wad twarzoczaszki czy kości są odpowiedniej długości, jak wygląda serce i żołądek itd. To najważniejsze USG ciazowe, ważniejsze od USG 1 i 3 trymestru bo to jest czas kiedy rozmiar dziecka jest akurat by to wszystko zobaczyć
 
reklama
to jest standardowe USG jedno z trzech przewidzianych w ciąży, nie możesz z niego zrezygnować. To nie statystyki to ocena indywidualna każdego narządu Twojego dziecka, czy mózg się rozwinął czy nie ma wad twarzoczaszki czy kości są odpowiedniej długości, jak wygląda serce i żołądek itd. To najważniejsze USG ciazowe, ważniejsze od USG 1 i 3 trymestru bo to jest czas kiedy rozmiar dziecka jest akurat by to wszystko zobaczyć
A jednak zrezygnuje, badania prenatalne nie sat obowiązkowe. Wg oceny moje dziecko było do terminacji w pierwszym trymestrze, a jednak okazało się zdrowe, więc nie chce narażać się na niepotrzebny stres.
 
A jednak zrezygnuje, badania prenatalne nie sat obowiązkowe. Wg oceny moje dziecko było do terminacji w pierwszym trymestrze, a jednak okazało się zdrowe, więc nie chce narażać się na niepotrzebny stres.
ale to nie są prenatalne badania to jest zwykle USG, które jest przewidziane w ciąży jako jedne z 3 obowiązkowych USG
 
To już zapytam i ja Was o jedna rzecz. Będziecie się zapisywać ba usg 3 trymestru?
nie wiem już jak jest w pl, pamiętam, że były 3 obowiązkowe USG 1 trym polowkowe i 3 trym. W de w książeczce mam te badania i lekarz wyznacza termin i muszę na nie iść nie ma wyboru to tak jakby nie pójść na bilans dziecka jak już się urodzi.
 
ale to nie są prenatalne badania to jest zwykle USG, które jest przewidziane w ciąży jako jedne z 3 obowiązkowych USG
Chodzę do ginekologa co trzy tygodnie i robi mi USG, więc chyba jednak czymś się różni od zwykłego USG ? Z pewnością sprzętem i wiem, że mój gin wysyła na te badania do innej kliniki, bo tak miałam w przypadku 1 badan.
 
nie wiem już jak jest w pl, pamiętam, że były 3 obowiązkowe USG 1 trym polowkowe i 3 trym. W de w książeczce mam te badania i lekarz wyznacza termin i muszę na nie iść nie ma wyboru to tak jakby nie pójść na bilans dziecka jak już się urodzi.
Tu nie są obowiązkowe. Dodatkowo są sporo płatne. U mnie np mój lekarz mi go nie wykonuje. Nie jest w ramach wizyty. Tylko jako dodatkowe. Refundowane jest tylko u kobiet powyżej 35r.z. lub z obciążeniami ginekologicznymi
 
Myślę, że to 3 trymestru zrobię już u swojej ginekolog bez specjalnego jeżdżenia do lekarza z certyfikatem. Mam wrażenie w ogóle, że moja mnie bada dokładniej niż ten certyfikowany gin..
Właśnie chyba po prostu pójdę na zwykła wizytę do mojego.lekarza. Same to usg mi wykonuje, ale nie daje nic do domu( żadnych zdjec) może te końcowe będzie dawać nienwiem że do szpitala będą potrzebne
 
reklama
Tu nie są obowiązkowe. Dodatkowo są sporo płatne. U mnie np mój lekarz mi go nie wykonuje. Nie jest w ramach wizyty. Tylko jako dodatkowe. Refundowane jest tylko u kobiet powyżej 35r.z. lub z obciążeniami ginekologicznymi
ale ja pisze o tych USG które trzeba wykonać nie mowie o dodatkowych badaniach. Tak USG 2 trym robi się do pewnego momentu bo wtedy najłatwiej ocenić wszystkie narządy dziecka w 3 trym powinno się sprawdzić choćby ułożenie dziecka
 
Do góry