reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Mam pytanie do dziewczyn które chodzą tylko na wizyty na nfz jak one u Was wyglądają ? Ja w życiu byłam 2 razy na nfz i co jedna to gorsza....
Ja prowadzę ciążę na nfz, poprzednia także. Pierwsza prowadziłam prywatnie i byłam barfzo niezadowolona. Wliczając w to źle podana płeć w 21 tygodniu!
Sprzęt bardzie dobry, zdarzają się poślizgu w czasie, ale nie jakieś duże. Pan i doktor jest barfzo specyficzna, nie wszystkim pasuje jej sposób bycia (np. Tekst ściągaj gacie :D) ale jest bardzo dobrym lekarzem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej kobietki 😊
Dzień jak codzien. Wymioty i mdłości.
Pospalismy sobie do 8:30 z synkiem.
Dzisiaj na obiad spagethii planuje.
W ogródku bym musiała chwasty powyrywać ale brak mocy 🙈
Dziewczyny jakie macie ciśnienie ??
Ja mam mierzyć i sprawdzać .
Mi u lekarza wychodzi za każdym razem 140/80 już mi leki chciała pisać ale powiedziałam że w domu mam niższe i nie wiem jak to w końcu jest czy ja się tak wizytą stresuję więc koniec końców też ugadałam się na codzienne mierzenie i zapisywanie do kolejnej wizyty pomiarów ciśnienia
 
Ja zapomniałam na wizycie zapyta o duphaston 🙄 i biorę jak brałam dwie tabletki dziennie i nie wiem czy czekać do następnej wizyty za trzy tygodnie czy też już odstawić 🤔

A w ktorym tc jesteś i kiedy masz najblizszą wizytę? No mi wlaśnie lekarz na wizycie ostatniej powiedział, że z wejściem w ten 13 tc to już najwyższa pora odstawić duphaston, ale z tego co podczytywałam kiedyś na internecie to widzialam, że dziewczyny brały nawet i do 16 tc albo i dalej... mój powiedział mi też, że gdybym zle zareagowała na odstawienie - czyli pojawiłoby się jakieś plamienie albo ból w okolicy podbrzusza, to mam wrócić do brania tak jak wcześniej - czyli u mnie 2×1 tabl. Póki co wlasnie jedyny objaw jaki zaobserwowałam to zanik mdłości i wymiotów - może właśnie przez ten duphaston mialam już za dużo hormonów i dlatego organizm tak źle reagował? 🤷‍♀️
 
Dziewczyny czy któraś już odstawiała może duphaston? Ja zgodnie z zaleceniami lekarza od piątku brałam połowę dawki, a od poniedziałku nie biorę już w ogóle i powiem Wam, że wczoraj i dzisiaj czuję się tak zadziwiająco dobrze, że sama jestem w szoku - brak wymiotów i mdłości 😲 Dzisiaj zaczęłam 13 tc (12+0) i zastanawiam się, czy to polepszenie mojego samopoczucia to wynik tego, że za chwilę wejdę w II trymestr, czy może to być skutek odstawienia duphastonu? 🤷‍♀️
Ja odstawiałam progesteron w pierwszej ciąży i samopoczucie i wymioty wróciły do normalności w jeden dzień... Takze zapewne to to 😁 ja w pierwszej ciąży miałam jazdę od 7 do 17 tyg. Kiedy odstawiłam to jak ręką odjął 🤷🏻‍♀️
Teraz w tej ciąży zostały mi ostatnie 2 tabletki i koniec 😁 szczerze już nie mogę się doczekać. Mimo, że czuję się z progesteronem bezpieczniej 🙈
 
@Nika261 najlepiej przed glukoza zadzwonić do swojego laboratorium i zapytać. W niektórych trzeba mieć swoją glukoza, w niektórych nawet swoją wodę. W niektórych pozwalają pić wodę kiedyś pibraniamiz w niektórych nie. W niektórych akceptują inne smaku, a w niektórych musisz mieć bezsmakową.

W moim trzeba mieć swoją glukoze, może byś smakowa, wody pić nie wolno (A rozrabiaja z własną woda, nie muszę przynosić swojej)
 
A w ktorym tc jesteś i kiedy masz najblizszą wizytę? No mi wlaśnie lekarz na wizycie ostatniej powiedział, że z wejściem w ten 13 tc to już najwyższa pora odstawić duphaston, ale z tego co podczytywałam kiedyś na internecie to widzialam, że dziewczyny brały nawet i do 16 tc albo i dalej... mój powiedział mi też, że gdybym zle zareagowała na odstawienie - czyli pojawiłoby się jakieś plamienie albo ból w okolicy podbrzusza, to mam wrócić do brania tak jak wcześniej - czyli u mnie 2×1 tabl. Póki co wlasnie jedyny objaw jaki zaobserwowałam to zanik mdłości i wymiotów - może właśnie przez ten duphaston mialam już za dużo hormonów i dlatego organizm tak źle reagował? 🤷‍♀️
13+1 może zacznę brać po jednej tabletce i zobaczę jaka będzie sytuacja.
 
reklama
Do góry