reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

reklama
Właśnie mam chwile zwątpienia... Chodzę prywatnie na wizyty do ginekologa, który prowadzi moją ciąże. Jest równocześnie endokrynologiem. Ostatnio podczas wizyty wypisał mi normalnie Euthyrox i powiedział że jak będzie się kończył to mam napisać sms to wyśle mi kod. Już raz tak mi wysyłał. Dzisiaj napisałam znowu i dostałam informacje, że najpierw muszę wpłacić mu na konto 50zl a później będę miała kod recepty... Czy ja źle myśle czy naprawdę tak to wygląda, że za samą receptę muszę zapłacić? Tylko bardzo dziwne, że ostatnio podał mi kod do recepty i nie musiałam płacić... Już sama nie wiem.. A lek muszę wykupić za 3 dni bo mi się kończy
Jeśli za recepty każe sobie płacić to ja polecam zanieść lekarzowi z NFZ, normalnie rodzinnemu zaświadczenie ze bierzesz euthyrox i wtedy on ci bez problemu wypisze, ja choruje na tarczyce parenascie lat i jak brakuje mi leków a wizytę mam daleko to idę do rodzinnego
 
To już moja 3 ciąża. I za każdym razem cukru od 4tc wariują na czczo. Teraz mimo brania insuliny co kilka dni skaczą. Sama nalegałam na insulinę. I jej nie odrzuce. Czuje się bezpieczniej. Bo takie skoki cukru rano też są niebezpieczne dla dziecka. W nocy cukry mam w normie
Jak tak czujesz się bezpieczniej to w sumie nie ma co kombinować, insulina to nie tragedia przecież:)
 
Hej dziewczynki 😊
Jestem po wizycie . Dzidzia rosnie , serduszko bije . Z okresu i z USG 13 tydzień 😊
Jedynie muszę badać ciśnienie bo mam zbyt wysokie .
 

Załączniki

  • IMG_20200629_085329079.jpg
    IMG_20200629_085329079.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 84
Jeśli za recepty każe sobie płacić to ja polecam zanieść lekarzowi z NFZ, normalnie rodzinnemu zaświadczenie ze bierzesz euthyrox i wtedy on ci bez problemu wypisze, ja choruje na tarczyce parenascie lat i jak brakuje mi leków a wizytę mam daleko to idę do rodzinnego
Zgadzam się! Szkoda płacić dodatkowo za receptę - lekarz rodzinny powinien przepisać i może najlepiej zapas :) szczerze mówić to tez pierwszy raz się z tym spotykam, ze się dodatkowo za receptę płaci
 
Jeśli za recepty każe sobie płacić to ja polecam zanieść lekarzowi z NFZ, normalnie rodzinnemu zaświadczenie ze bierzesz euthyrox i wtedy on ci bez problemu wypisze, ja choruje na tarczyce parenascie lat i jak brakuje mi leków a wizytę mam daleko to idę do rodzinnego

A o to zaświadczenie muszę poprosić ginekologa-endokrynologa? A nie mogłabym po prostu pokazać w karcie ciąży? Bo tam jest napisane, że stwierdzona niedoczynnosc itd. Wydaje mi się, że powinien bez problemu przepisać wtedy ten lek🤔
 
reklama
Do góry