reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Aaa i jeszcze jedno, jak korzystał z jakiejkolwiek pomocy z tarczy antykryzysowej to zobowiązuje się do utrzymania pracowników na takich samych umowach na jakich byli. Tylko pytanie czy korzystał. Musiałabyś zapytać jakiejś księgowej, bo teraz tak wszysyko jest nowe, że ja nie ogarniam.
 
reklama
Niby zgodnie z kodeksem pracy to nie jak jesteś w ciąży. Ale teraz to już sama nie wiem bo teraz w związku z koroną pracodawcy więcej mogą jak chodzi o takie rzeczy.
Słyszałam ze w dobie korony jest taka możliwość.
Wydaje mi się, że w ciąży jak jesteś nie może Ci tak ooo zmienić umowy. Ale nie jestem pewna jak to wygląda. Wiem, że prawo chroni ciężarne kobiety.
Moim zdaniem jak kobieta jest w ciąży - nie może. A jeżeli zaproponował zmianę warunków pracy to nie można przyjmować tej propozycji - i tak nie może zwolnić ( a przynajmniej w przypadku umowy na czas nieokreślony lub w ciąży po 12TC). Jedyny przypadek, gdy to pracodawcy może się udać to kiedy związek zawodowy zgodzi się, aby pracownikom obniżono etaty, ale to raczej mało prawdopodobne. >> przynajmniej tak interpretuje to, co kiedyś przeczytałam.
Będę musiała się doinformowac
 
Dobra, dowiedziałam się, że niestety można to zrobić w przypadku kobiet w ciąży dlatego jak najszybciej trzeba uciekać na L4 :(
Jestem na L4 ale myślałam, żeby wrócić jak będę się dobrze czuć , aczkolwiek jak ma mi dać mniejszy etat to wcale nie opłaca mi się wracać by robić dwa dni w tygodniu i później iść na L4
 
Jestem na L4 ale myślałam, żeby wrócić jak będę się dobrze czuć , aczkolwiek jak ma mi dać mniejszy etat to wcale nie opłaca mi się wracać by robić dwa dni w tygodniu i później iść na L4
To uważaj : nie wracaj. Jak czujesz, że mają takie pomysły to będą musieli sobie poradzić bez Ciebie. L4 miej bez przerwy to nie naliczą Ci się żadne zmiany. Tylko te obniżki etatu to musi być związek zawodowy albo jakaś grupa reprezentatywna wyłoniona dzięki regulaminowi wśród pracowników.
 
Dobra a teraz o mojej wizycie.
Było małe opóźnienie, ale bez tragedii. Mąż nie mógł ze mną wejść, ale była opcja zakupu pendrive i wtedy nagrywano wszystko co działo się na wizycie. Oczywiście skorzystałam, bo będzie na pamiątkę a 19zł to nie majątek.
Sam doktor super, bardzo miły i rzeczowy facet. Przez całe badanie mówił, co oglądamy i w sumie to tyle gadał, że ja nie wszystko pamiętam. Dobrze, że dostałam kartkę ze wszystkim. :cool2: A i miałam swój monitor do oglądania. 😍
Ogólnie wszystko ok, żadnych anomalii, nóżki rączki są i inne ważne sprawy też. Nie będę sie rozpisywać, bo dużo tego.
Zmierzono 67 mm i dr stwierdził, że to 13 tydzień, ciąża starsza o 3 dni, ale powiedział, że nie będzie mi podawał nowego terminu, bo to bez sensu, bo wszystko jeszcze może się zmienić.

I uwaga, powiedział, że nie daje mi 100% pewności i jeszcze może się okazać na tak wczesnym etapie, że się myli, ale prawdopodobnie jest to dziewczyna. :eek: No i d**a a ja już Julianem dziecie nazwałam. Przyznam, że trochę mnie to zasmuciło, bo zawsze marzyłam o synu no, ale najważniejsze, żeby było zdrowe.

Pappa też zrobiona, za 2 tygodnie będą wyniki.
Gratulacje super wiadomości 🤗
 
Ja miałam taki pomysł z mężem ze płeć poznamy przy porodzie żeby było tak inaczej żeby była niespodzianka aczkolwiek obawiam się że ciekawość mnie zje i nie wytrzymam😉może za to rodzinie i znajomym nie powiemy. Niech trochę poczekają..
Oj ja bym chyba nie wytrzymała 🤭 😂
 
To uważaj : nie wracaj. Jak czujesz, że mają takie pomysły to będą musieli sobie poradzić bez Ciebie. L4 miej bez przerwy to nie naliczą Ci się żadne zmiany. Tylko te obniżki etatu to musi być związek zawodowy albo jakaś grupa reprezentatywna wyłoniona dzięki regulaminowi wśród pracowników.
Właśnie pierw usłyszałam że jak już jestem na L4 to mam byc do końca a później że mogę wrócić ale mam się liczyć z tym że będzie nowa na moje miejsce i mogę mieć obniżony etat
 
reklama
Do góry