reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dziewczyny mam prenatalne jak już pisałam w poniedziałek. Teraz dzwoniła pani z przychodni że nam być wcześniej bo przed usg prenatalnym będzie pobieranie krwi. O co chodzi? W pierwszej ciąży szłam na prenatalne i przed nie było pobierania krwi
To będzie badanie genetyczne z krwi a później USG u mnie też tak będzie
 
reklama
Dziewczyny będące w ok. 10 tygodniu, czy wy już stosujecie coś na brzuch? Mi wczoraj wieczorem tak wywaliło brzuch i mam go taki suchy że chyba muszę zacząć smarować, myślałam o zwykłej oliwce dla dzieci, czy jest ona dozwolona na tym etapie ciąży?

Na razie nie używam nic. Szczerze wieczorami jestem tak leniwa że nie mam siły, a rano brak czasu. Ale myślę że od sierpnia/września zacznę właśnie zwykłą oliwką.

Też marzę o kawie - ale jak tylko poczuję jej zapach na marzeniach się kończy. Ja dzisiaj pewnie wyjdę z domu dopiero o 16 - mam USG piersi.

Ja mogę pić. Ale ja jestem z tych osób co zwykłej nie piją. Tylko z ekspresu albo kawiarni. A mój padł i jest naprawie. Ja pije 100 ml mleka mega spienionego i 20-30 ml kawy. Boże marzenie.

Dzień dibry! Tak się zaczynałam, że zapomniałam o kawie! :D
Mam dzisiaj do ry humor od rana, dziś czuje sie wyjątkowo dobrze. I niech wszyscy mówią co chcą. Ja po jedzeniu z mc czuje się wyśmienicie. 0 mdłości A wieczorem byłam tak zmęczona i tak mi dobrze było po tym męczący dniu. Mniam.
Za to dzisiaj id rana chodzą za mną pyzy z mięsem, albo kluski na parze... ciągle mam na cis ochotę [emoji2372]

Słuchajcie, A ktoś robi to dokładniejsze badanie Nifty? Tam już id razu płeć na 100% się zna. Ja mam jeszcze 15 dni do usg, strasznie długo :(

Przed ciążą myślałam nad Nifty teraz poczekam do wyników prenatalnych i pappa i zdecyduję. Obojętna mi płeć byle zdrowe ;).

Detektorem faktycznie bardzo trudno znaleźć :(. Ja dziś zaczynam 11 TC według OM i zanim znajdę maluszka, to trochę trwa, ale ja wiem w którym jest miejscu mniej więcej. Kupiłam detektor bo to mi daje spokój ducha. Czasem dźwięk jest dobrze słyszalny, a czasem faktycznie jakby dziecko było odwrócone, bo ledwo ledwo.

My z mężem podjeliśmy decyzję wczoraj, że jednak nie kupujemy detektora bo jeśli nie znajdziemy serduszka to będziemy panikować, a przed 25 tc i tak nas nie uratują :(.
Mam cichą nadzieję, że tym razem będzie dobrze.

A puścić guzik można dopiero jak się kogoś w okularach zobaczy😂

Serio? O tym nie słyszałam :p. Ale to wystarczy mi w lustro spojrzeć :D.

Zazdroszczę braku objawów :) no cóż, każda z nas inaczej przechodzi początki ciąży.
Mój ginekolog na samym początku wspominał mi, że jakbym zaczęła brać duphaston to do 14 tygodnia. Ale pewnie każdy lekarz ma własną opinię na ten temat.

Tak oficjalnie duphostan odstawia się w 14tc ponieważ rolę przejmuje łożysko. Jeśli są plamienia lub notoryczne/silne bóle brzucha to przechodzi się na Luteinę.

Boze ja kocham kawę! Nie mogę w ogole pic[emoji26]

Ja mogę ale nie mam jak. Ekspres w naprawie a w kawiarni codziennie pić nie będę bo zbankrutuję :D.

Dziewczyny ale się zagotowałam.
Nie chcieli mnie wpuścić do sklepu spożywczego bez maseczki. Ja nie moge nosić maseczki bo momentalnie robi mi się duszno i kręci w głowie. Już nie wspominając o tym że robi mi się niedobrze. Babka uznała że powinnam pokazać dokument dot. tego że nie mogę nosić maseczki. A ja już wscieka powiedziałam że o ile nie jest przedstawicielem policji to nic nie muszę jej okazywać i albo mnie wpuści albo dzwonię po policję i do jej kierownictwa. Laska mnie puściła ale byłam taka wściekła że kupiłam sobie wodę i wyszłam bo z emocji już było mi niedobrze. Pierwszy raz się z czymś takim zetknęłam. Myślicie że warto wziąć od ginekologa zaświadczenie o przeciwskazaniach do noszenia maseczki ?? Ktoś się spotkał z takim zachowaniem? Od 2 miesiecy chodzę bez maseczki i nawet jak o nią pytają to odpowiadam że nie mogę jej nosić i wszystko gra a tutaj takie coś.

W pierwszym rozporządzeniu czy uchwale nakazującej noszenia maseczek jest informacja kto nie musi i że nie można wymagać zaświadczenia od lekarza bo on nie siedzi w naszym organizmie i nie wie jak my reagujemy. Muszą nam wierzyć na słowo. Ja jestem mega alergikiem. Noszę w komunikacji miejskiej, u lekarzy, czasem w sklepach jeśli zwrócą mi uwagę. Ale źle się w niej czuję.

wyższe levele ciąży są ale tych wczesnych brak 😆 masakra. kupiłam bob, zaraz będę gotować 😆

Ile dałaś? w ciąży można? Tez bym zjadła ale ostatnio na targu był za 60zł/kg ;/

A czy luteina działa na takiej samej zasadzie?

Nie. Luteina to naturalny progesteron. I on wychodzi w badaniach. Więc jeśli ktoś bierze luteinę i nie mieści się w normach to powinien skontaktować się z lekarzem i zwiększyć dawkę lub dołożyć duphostan.

A prywatnie bez problemu mi wypisze ??

Bez problemu. Chyba że trafisz na osobę, która uznaje że ciąża to nie choroba.

Wczoraj trąbili o tym w TV że do sklepów obowiązkowo w maseczce że będą wyciągane konsekwencje. Ja to dziewczyny nad morze w to lato się nie wybiorę u nas nie ma zachorowań póki co ale już w Rewalu nad morzem zamknęli ośrodek bo przyjechal ktoś z korona także się teraz porobi u nas.
Ja jak jestem chora to nie wychodzę z domu i tego też oczekuję od innych. Wiem jestem naiwna. Dla mnei nakaz noszenia maseczek jest bez sensu. Nie da się w nich oddychać. Mi zaraz duszno i boli mnie głowa.
Dwa metry odstępu? W urzędach to nie obowiązuję. Zwróciłam dziś uwagę gościowi ze straży miejskiej a on do mnie bym ubrała mundur i spróbowała ludźmi koordynować.

Ehh. nie którzy ludzie nie powinni pracować.
 
Dziewczyny mam prenatalne jak już pisałam w poniedziałek. Teraz dzwoniła pani z przychodni że nam być wcześniej bo przed usg prenatalnym będzie pobieranie krwi. O co chodzi? W pierwszej ciąży szłam na prenatalne i przed nie było pobierania krwi
Ja też tak muszę być godzine wcześniej na krew
 
Na razie nie używam nic. Szczerze wieczorami jestem tak leniwa że nie mam siły, a rano brak czasu. Ale myślę że od sierpnia/września zacznę właśnie zwykłą oliwką.



Ja mogę pić. Ale ja jestem z tych osób co zwykłej nie piją. Tylko z ekspresu albo kawiarni. A mój padł i jest naprawie. Ja pije 100 ml mleka mega spienionego i 20-30 ml kawy. Boże marzenie.



Przed ciążą myślałam nad Nifty teraz poczekam do wyników prenatalnych i pappa i zdecyduję. Obojętna mi płeć byle zdrowe ;).



My z mężem podjeliśmy decyzję wczoraj, że jednak nie kupujemy detektora bo jeśli nie znajdziemy serduszka to będziemy panikować, a przed 25 tc i tak nas nie uratują :(.
Mam cichą nadzieję, że tym razem będzie dobrze.



Serio? O tym nie słyszałam :p. Ale to wystarczy mi w lustro spojrzeć :D.



Tak oficjalnie duphostan odstawia się w 14tc ponieważ rolę przejmuje łożysko. Jeśli są plamienia lub notoryczne/silne bóle brzucha to przechodzi się na Luteinę.



Ja mogę ale nie mam jak. Ekspres w naprawie a w kawiarni codziennie pić nie będę bo zbankrutuję :D.



W pierwszym rozporządzeniu czy uchwale nakazującej noszenia maseczek jest informacja kto nie musi i że nie można wymagać zaświadczenia od lekarza bo on nie siedzi w naszym organizmie i nie wie jak my reagujemy. Muszą nam wierzyć na słowo. Ja jestem mega alergikiem. Noszę w komunikacji miejskiej, u lekarzy, czasem w sklepach jeśli zwrócą mi uwagę. Ale źle się w niej czuję.



Ile dałaś? w ciąży można? Tez bym zjadła ale ostatnio na targu był za 60zł/kg ;/



Nie. Luteina to naturalny progesteron. I on wychodzi w badaniach. Więc jeśli ktoś bierze luteinę i nie mieści się w normach to powinien skontaktować się z lekarzem i zwiększyć dawkę lub dołożyć duphostan.



Bez problemu. Chyba że trafisz na osobę, która uznaje że ciąża to nie choroba.


Ja jak jestem chora to nie wychodzę z domu i tego też oczekuję od innych. Wiem jestem naiwna. Dla mnei nakaz noszenia maseczek jest bez sensu. Nie da się w nich oddychać. Mi zaraz duszno i boli mnie głowa.
Dwa metry odstępu? W urzędach to nie obowiązuję. Zwróciłam dziś uwagę gościowi ze straży miejskiej a on do mnie bym ubrała mundur i spróbowała ludźmi koordynować.

Ehh. nie którzy ludzie nie powinni pracować.
można można czemu nie? 😊 ostatnio był po 50zł, dziś kupiłam 14zł/kg 😊
już zjadłam ponad pół kilo😆

ma bardzo dużo witamin i kwas foliowy 😊 jednak wysoki indeks glikemiczny więc kobiety z wysokim cukrem jedynie nie mogą.
 
W Londynie prywatnie na pierwszej wizycie musiałam mieć maseczkę na wizytę z położną w szpitalu tez dostałam informacje ze mam przyjść w masce w sobotę kontrola u lekarza ale jeszcze informacji o masce nie dostałam
No ja w Londynie też prywatnie byłam ale nie musiałam mieć maseczki, ale na nastepną wizyte juz mam przyjsc w masce bo teraz wprowadzili obowiazkowo, i na spotkaniu z położną też w maseczce byłam.
Dobrze że tu w Uk w sklepach nie jest obowiązkowa.
 
można można czemu nie? 😊 ostatnio był po 50zł, dziś kupiłam 14zł/kg 😊
już zjadłam ponad pół kilo😆

ma bardzo dużo witamin i kwas foliowy 😊 jednak wysoki indeks glikemiczny więc kobiety z wysokim cukrem jedynie nie mogą.
No można ale ja bym umarła na wzdęcia po nim mam normalnie wzdęcia w ciąży wieczorem a jak bym bob zjadła a też lubię to bym nie wytrzymala sama ze sobą 🤣
 
reklama
można można czemu nie? 😊 ostatnio był po 50zł, dziś kupiłam 14zł/kg 😊
już zjadłam ponad pół kilo😆

ma bardzo dużo witamin i kwas foliowy 😊 jednak wysoki indeks glikemiczny więc kobiety z wysokim cukrem jedynie nie mogą.

Czyli ja nie mogę (cukrzyca ciążowa) :D. A tam. Zaszaleje a potem po 1h zmierzę cukier i ocenie czy mi skacze czy nie.
 
Do góry