reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dziewczyny gdzie to lato i nas dziś normalnie jesień leje 🥴 nie lubię takiej pogody.
U nas jest deszczowo od czwartku 🤨 ja już nie mam gdzie brudów składować... Pralka zaladowana, kosz na pranie pęka w szwach. Jutro ma być okienko pogodowe więc od rana będę musiała pralkę przegonić. Okropny jest ten czerwiec 🙄
 
reklama
Ja tez idę na prenatalne prywatnie nie zapytali mnie o skierowanie ale jak powiedziałam ze bliźniaki jj, jo,jk to o nic więcej nie pytali tylko liczyli ile czasu im jest potrzebne na te badania.
Dla mnie przykre jest to ze jak chciałam zapisać się do lekarza na NFZ to najbliższy termin za 1,5 miesiąca ... za tyle czasu to ja już będę po papa, prenatalnych i już następne usg będzie się zbliżać ...
 
Ja mam wizytę z położna w środę, idę na pobranie krwi i będzie mi mówić o karmieniu piersią, jakbym chciała rodzic itd ( w uk są zupełnie inne procedury) a 30.06 idę na pierwsze usg ( pierwsze które mi się należy ale byłam raz prywatnie) będę 13+1😃 nie mogę się doczekać ! Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące dzisiaj 🤞🏼
To pierwsze usg które się należy to to jest prenatalne tak mi mówiła położna . Ja mam 26.06. I to będzie 12t .
 
Ja już po, wszystko ok i książkowo. Serduszko słyszałam i ogólnie dr mówił ze super. Teraz muszę się umówić na penatalne do specjalisty.

No i jak tam okruszek - ile juz cm mierzy? Widze na suwaczku, ze jesteś już w 12 tc, wiec pewnie pięknie było już widac poszczególne części ciała - rączki, nóżki.. 🤩
 
reklama
Kazdy ma prawo do wyrazenia swojej opinii ,totalnie nie podoba mi sie sposob "prowadzenia" ciazy brytyjskiej....mam wrazenie,ze tam traktuja Cie powaznie dopiero,gdy konczysz trymestr.No ludzie....gdyby w Polsce bylo takie podejscie,ze natura wie co robi ,nie ruszamy,prosze pracowac i zazyc paracetamol,to dzieci bym nie miala.
Po cholere gadac w drugim miesiacu ciazy o karmieniu i rodzeniu?
Nagaduje sie na polska sluzbe zdrowia,a prawda jest taka,ze w Polsce walczy sie o kazdy PECHERZYK ciazowy,laduje sie luteiny,acardy,heparyny,kladzie sie kobiete na oddziale,kobiete,ktora jest w 6tc,usg leci.....i lekarze walcza.Jak umieja,ale walcza.Nikt nie wykazuje podejscia-ok,masz bole i plamisz,przykro mi z tego powodu.Pobiore Ci krew i mocz,usg ci nie zrobie bo jestes w 9 tc,zazyj paracetamol i do domu.
Wczytywalam sie w dwie "medyczne"relacje Delfiny i bylam totalnie zniesmaczona.
Tylko w uk to jest wszystko NHS. Przecież można chodzić do polskiego lekarza w uk i będzie podtrzymywał ciążę prywatnie.
Tu poprostu do 12 tygodnia ciąży nie uznaja. Chyba że miałaś już 4 poronienia to wtedy wysyłają do kliniki poronień i masz w tedy B.dobrą opiekę.
 
Do góry