reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dziewczyny, ja znowu pytanie nie na temat ale jak czytam o Waszych wizytach i oglądam zdjęcia Okruszków to już wiem ze nie wytrzymam tych dwóch tygodni [emoji2356] chciałam dzwonić i przełożyć wizytę na tydzień wcześniej ale nie wiem co w tym wypadku z l4 [emoji2368] bo jeśli kończy mi się w dniu planowanej wizyty to tydzień wcześniej lekarz nie będzie mógł mi znów wystawić bo będą się na siebie nakładać. A iść w odstępie kilku dni dwa razy na wizytę to trochę mnie to dotknie finansowo [emoji17] no i jestem w kropce [emoji3525] najchętniej poszłabym już jutro na wizytę bo cycki dzisiaj mam jakieś miękkie i bolą mniej niż zwykle [emoji3064]
ja miałam zwolnienie do 03/07 (wystawione od gina u którego byłam na pierwszych dwóch wizytach w dniu chyba 03/06) i 17/06 byłam u innego gina do którego docelowo chce chodzić. umówiłam się z nim na wizytę 09/07 i on mi w dniu wizyty skrócił zmienił zwolnienie wystawił od dnia wizyty do 09/07 właśnie. pytałam się go czy będzie wszystko ok dla pracodawcy, ale powiedział, że bez problemu, to zaufałam... więc przypuszczam, że Twój gin też może skrócić zwolnienie i wystawić nowe
 
reklama
Witam się dzisiaj

U mnie samopoczucie jak zwykle tragedia.... kiedy to lepiej będzie?

I wyniki mam nie za dobre a doktorka nie mogę złapać 😔
Może coś doradzicie?
TSH z 1,5 przed spadło na 0,616, ale to chyba ok w I trymestrze, jeśli się mylę proszę mówcie
Gorzej z resztą
-poniżej normy erytrocyty! - nigdy mi się to nie zdarzyło
:roll:

- poniżej normy sód i potas - a ja tyle soli jem
8O
, banany, pomidory i soki świeże pije...😳, wody też dużo
- mocz, wysokie PH i liczne erytrocyty świeże - nie mam pojęcia co to znaczy, ale dobrze nie wygląda
 
Właśnie jeszcze nie mam kontaktu tel z moim lekarzem 😔 na kolejnej wizycie chciałam go poprosić o jakiś numer kontaktowy bo dzwoniąc do rejestracji nic nie zalatwię. To prywatna klinika gdzie przyjmuje 7 ginekologów a z tego co wiem w razie nagłych wypadków mój lekarz prowadzący podaje swój prywatny nr do siebie.
Ja dzisiaj jestem wyjątkowo negatywnie nastawiona ☹ nie chce Wam tutaj truć bo dużo z Was jest już na takim etapie że największe ryzyko minęło. A ja jestem na etapie myślenia "inne dziewczyny doświadczyły tego że serduszko przestalo bić, dlaczego mnie miałoby to nie spotkać". Wykończę się 🥺😞😞
Generalnie jestem zdania, że żadne myślenie pozytywne czy negatywne nie wpłynie na stan pewnych rzeczy ale na pewno czasem te czarne myśli trzeba przegonić. Przekonałam się na własnej skórze jak na urlopie podjechałam do szpitala bo wpadłam w myśli, że zaczęły mi się skurcze poronne ( też myśląc, że przecież takie rzeczy zdarzają się innym, to dlaczego by nie mi). Szpital nie chciał mnie przyjąć, ale wspaniała ginekolog przyjęła mnie prywatnie i wszystko było ok. Od tamtej pory obiecałam sobie panikę tylko jak zobaczę świeżą krew na bieliźnie. Jest mi lżej. Co ma być to będzie. Myślę sobie, że tyle wspaniałych kobiet doniosło ciążę, urodziło zdrowe dzieci - to może i ja dołączę do tej grupy :)
 
W ogóle stresuje mnie ta ciąża. Nie dość że nie planowana (myśleliśmy o 3 dziecku ale jakieś 2 lata temu i się rozmyśliliśmy bo stwierdziliśmy że mamy parkę odchowana i jest nam z tym dobrze:) to dodatkowo 2 pierwsze ciąże bezproblemowe nie były. Syn urodził się w 33/34 tc a córka w 36/37 z powodu przedwczesnego odejścia wód. Wcześniej od połowy miałam problem ze stawiająca się macicą. Leżałam na patologii.. No i ostatecznie 2 x cc więc teraz będzie 3 cc. Na szczęście szew mam bardzo ładny prawie niewidoczny na zewnątrz. Ładniejszy po drugim cc niż po pierwszym. Mam nadzieję że tendencja się utrzyma i trzecie dziecko donoszę chociaż do 38😉
Ja też problemów 2 ciąże i cc i też się bardzo boję co będzie 😞
 
Właśnie jeszcze nie mam kontaktu tel z moim lekarzem 😔 na kolejnej wizycie chciałam go poprosić o jakiś numer kontaktowy bo dzwoniąc do rejestracji nic nie zalatwię. To prywatna klinika gdzie przyjmuje 7 ginekologów a z tego co wiem w razie nagłych wypadków mój lekarz prowadzący podaje swój prywatny nr do siebie.
Ja dzisiaj jestem wyjątkowo negatywnie nastawiona ☹️ nie chce Wam tutaj truć bo dużo z Was jest już na takim etapie że największe ryzyko minęło. A ja jestem na etapie myślenia "inne dziewczyny doświadczyły tego że serduszko przestalo bić, dlaczego mnie miałoby to nie spotkać". Wykończę się 🥺😞😞
Sluchaj,my chyba jestesmy na podobnym etapie.Nie mysl tak,bo i tak nie masz wplywu na to,czy bedzie ok,czy nie ok.
Mnie cycki nie bola albo prawie nie bola,a nie przejmuje sie tym wszystkim nie panikuje.
Spoko,odpoczywaj i ogladaj telewizje,detektywow,konwencje wyborcze i 19+ :D
Ja sie bardzo dobrze bawie sama ze soba.Siedze w domu,nigdzie nie wychodze.Mieszkam na Slasku i ryzyko zarazenia,albo glupiej kwarantanny,ze w terminie nie zrobisz badan genetycznych,jest duze.
Nie denerwuj sie,bo nie masz wplywu,co bedzie.
Spokoj i pokora :)
 
Witam się dzisiaj

U mnie samopoczucie jak zwykle tragedia.... kiedy to lepiej będzie?

I wyniki mam nie za dobre a doktorka nie mogę złapać 😔
Może coś doradzicie?
TSH z 1,5 przed spadło na 0,616, ale to chyba ok w I trymestrze, jeśli się mylę proszę mówcie
Gorzej z resztą
-poniżej normy erytrocyty! - nigdy mi się to nie zdarzyło
:roll:

- poniżej normy sód i potas - a ja tyle soli jem
8O
, banany, pomidory i soki świeże pije...😳, wody też dużo
- mocz, wysokie PH i liczne erytrocyty świeże - nie mam pojęcia co to znaczy, ale dobrze nie wygląda
Łap doktora.Potrzebny raczej chemioterapeutyk na drogi moczowe.
Na pewno mozesz obnizyc ph moczu,pijac wode z cytryna.
Niskie erytrocyty z krwi-anemizujesz sie.
Lekarz pewnie zapisze Ci zelazo.
 
Witam się dzisiaj

U mnie samopoczucie jak zwykle tragedia.... kiedy to lepiej będzie?

I wyniki mam nie za dobre a doktorka nie mogę złapać 😔
Może coś doradzicie?
TSH z 1,5 przed spadło na 0,616, ale to chyba ok w I trymestrze, jeśli się mylę proszę mówcie
Gorzej z resztą
-poniżej normy erytrocyty! - nigdy mi się to nie zdarzyło
:roll:

- poniżej normy sód i potas - a ja tyle soli jem
8O
, banany, pomidory i soki świeże pije...😳, wody też dużo
- mocz, wysokie PH i liczne erytrocyty świeże - nie mam pojęcia co to znaczy, ale dobrze nie wygląda
1. Podobno TSH w ciąży może się zmienić nawet u osoby, która miała książkowe wyniki przed ciążą. Jeżeli nie leczysz niedoczynności/nadczynności to moim zdaniem wynik jest w normie. Ja lecząc tarczyce miewałam 0,5 i o ile FT3 i FT4 są w normie to bym się nie przejmowała.
2. Mogą spadać, bo niestety zawsze spada poziom żelaza. Warto skonsultować to z lekarzem. Pewnie doda suplementacje żelaza. Mi kazał brać pregnę plus i dodatkowo w ciągu dnia kolejne tabletki żelaza.
3. tu niestety nie wiem, ale czasem duża ilość płynów lub jakaś grupa pożywienia wpływa na te wyniki.
4. wysokie zasadowe PH sprzyja infekcjom bakteryjnym ale nie koniecznie oznacza, że infekcja jest. Warto zrobić posiew moczu po konsultacji z lekarzem. Można zakwaszać mocz dużą ilością cytrusów i sokiem z żurawiny. Przy dużej ilości płynów niestety mocz zawsze będzie miał zasadowe PH.
Życzę zdrówka!
 
reklama
Wy chociaż już jesteście po wizytach ja to dopiero w nerwach zaraz 9 tydz zaczynam i jeszcze jej nie miałam a do piątku wieczność. Jeszcze podbrzusze mnie wieczorami pobolewa Was też? Już sama nie wiem czy boli mnie czy już schizuje ale raczej boli
 
Do góry