reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Laski czekam! Buzię mam bordowa chyba z nerwów... Ja współczuję mojej Pani ginekolog bo jak my takie dosyć związane ze sobą to dla niej też to musi być stres... oni mnie tu już wszyscy znają 😂 pierwsze co weszłam była pielęgniarka, która kiedyś była w recepcji i jak mnie zobaczyła pierwsze co " teraz będzie dobrze zobaczysz " haha . Jak wychodzę z gabinetu to wszystkie patrzą jaka mam minę i czy zapisujemy na wizyty i sie ciesza. Masakra trzymajcie kciuki! Dam znać najszybciej jak się da bo wiem że to też zawsze dla nas tutaj stres . Dzięki laski że jesteście! Pomimo wszystko✊. My kobiety to jednak mamy ta Solidarność macicy! 💪💪💪💙🧡
Trzymam kciuki :)
 
reklama
To jest właśnie ten bol gdy sie chodzi do dwoch lekarzy, ze czasem im sie zalecenia nie pokrywaja i nie wiadomo co robic. Ja bym chyba powiedziała prywatnemu, ze chodzę rez na nfz, zeby miec badania za free i co on sądzi o tym zaleceniu, zeby brac acard
No powiem mu zobaczymy co powie, myślę że akard raczej nie zaszkodzi. Nie mam żadnych krwiakow ani plamien no ale poczekam do poniedziałku zobaczymy co powie ten mój.
 
Nie nie kochana bo ja mam ustawione w aplikacji bieżące tygodnie a nie ukończone Czyli te które już trwają. Więc jak jest napisane 11+2 to znaczy że to bieżący 11 tydzieńA dokładnie 2 dzień tego 11 tygodnia. Tzn ka tak myślę
Lekarze mówią że 11 tydzień to jest 10+1 - 10+6
 
Ja po wizycie.

Wszystko jest dobrze :)
 

Załączniki

  • received_303361174030307.jpeg
    received_303361174030307.jpeg
    247,1 KB · Wyświetleń: 75
Hej dziewczyny ja usg prenatalne mam 22.06 na 15, ale dziś przypomniałam sobie że 4 tyg temu umówiłam sobie wizytę na nfz i dziś właśnie wypadł termin. Miałam odwołać, ale stwierdziłam, że pójdę może jakieś badania zleci kontrolne z krwi chociaż. Zrobiła Pani doktor usg więc wiem, że bombelinio ma już 5,14 cm 154 tętno, ale tak kiepski sprzęt mówię wam śnieg na monitorze no fatalnie. Umówiła mnie te prenatalne na nfz ale na pewno odwołam będę chodzić ewentualne na zwykłe wizyty żeby tylko mieć za Free badania z krwi, zaleciła brać akard ze względu na wcześniejsze puste jajo i przeciwciała ana, ten mój prywatnie nic takiego mi nie zalecił ale chyba będę brać? Co uważacie?
Ooo to duża już dzidzia. ❤️ Wiecie, że ja wcześniej nic nie słyszałam na temat tego acardu nie wiem w jakim celu się go w ciąży stosuje. Bo kwas acetylosalicylowy ma za zadanie rozrzedzić krew przy zakrzepicy np. Ale w ciąży nie mam pojęcia. 🤷🏻‍♀️
 
Hej dziewczyny ja usg prenatalne mam 22.06 na 15, ale dziś przypomniałam sobie że 4 tyg temu umówiłam sobie wizytę na nfz i dziś właśnie wypadł termin. Miałam odwołać, ale stwierdziłam, że pójdę może jakieś badania zleci kontrolne z krwi chociaż. Zrobiła Pani doktor usg więc wiem, że bombelinio ma już 5,14 cm 154 tętno, ale tak kiepski sprzęt mówię wam śnieg na monitorze no fatalnie. Umówiła mnie te prenatalne na nfz ale na pewno odwołam będę chodzić ewentualne na zwykłe wizyty żeby tylko mieć za Free badania z krwi, zaleciła brać akard ze względu na wcześniejsze puste jajo i przeciwciała ana, ten mój prywatnie nic takiego mi nie zalecił ale chyba będę brać? Co uważacie?

Jak masz wizytę w pon to bym poczekała na decyzję prowadzącego. Ale ja bym pewnie wzięła ale to ja.

Ja mam prenatalne 6 lipca i umawiałam się z terminu miesiączki ost. Z terminu porodu. Ale ostatnio na wizycie lekarz zmienił termin na 9 stycznia czyli 4 dni starsza ciąża i nie wiem czy to ma wpływ na prenatalne. Wychodzi mi że bede miala 13+1 .. Boje sie że trochę późno..

Powinno być do 12+6. Może zadzwoń tam gdzie masz prenatalne i zapytaj?
 
reklama
Ooo to duża już dzidzia. ❤ Wiecie, że ja wcześniej nic nie słyszałam na temat tego acardu nie wiem w jakim celu się go w ciąży stosuje. Bo kwas acetylosalicylowy ma za zadanie rozrzedzić krew przy zakrzepicy np. Ale w ciąży nie mam pojęcia. 🤷🏻‍♀️
Ja biorę Acard ze względu na krzepliwosc krwi właśnie, do tego heparynę, czytałam że nawet jak ma się za gęsta krew to dziecko właśnie przez to może umrzeć w łonie mamy, dlatego ja się cieszę że po poronieniu coś mnie pokusiolo i zrobiłam badanie na trombofilie, bo inaczej pewnie bym tych leków nie dostała i sytuacja najpewniej mogła by się niestety powtórzyć.
 
Do góry