reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Już usg przez brzuch ? Było wszystko ładnie widać.? W którym tyg już jesteś ?
Myślałam ze usg brzuszne można robić po 10tyg 🙈🤷🏼‍♀️
Ja przy ostatniej wizycie (drugiej) (był to 8t z om a 7t wg usg) tez miałam usg przez brzuch (generalnie tylko) i też widzieliśmy jak serduszko bije i małą fasolkę:) wszystko zależy od sprzętu ,chociaż moja doktor nie ma najnowszego...😊
 
Co do samopoczucia... Ja mam tak że ciągle jestem głodna. I zwykle jest tak że w godzinach południowych/popołudniowych jak zjem choćby tylko zupę to zaraz mnie mdli, ja jeszcze ani razu nie wymiotywalam ale parę razy już miałam wszystko w gardle... Nie wiem czy lepiej iść do łazienki zwymiotowac czy tak jakby 'trzymać to', sama nie wiem czy umialabym zwymiotowac...
 
a ja dziewczyny proszę Was o poradę. pracuje w sklepie, oprócz mnie są dwie dziewczyny. pracujemy po 8h na różne zmiany, otwarci jesteśmy od 9-21, pn-sb (praca w galerii). no i ja się coraz gorzej czuje, jest mi niedobrze, strasznie słabo, nie mam w ogóle siły pracować wstać z łóżka itd.

myślę nad L4, ale nie chce zostawiać ich samych, bo wiem że będą musiały pracować po 12h albo po 6h przez 6 dni w tygodniu. wiem, że powinnam patrzeć na siebie, ale nie chce robić sobie w nich wrogów, bo chciałabym wrócić do pracy jak tylko skończy się pierwszy trymestr, bo już wtedy powinno być lepiej. aktualnie jestem w 7 tygodniu (6+4), w czwartek mam wizytę u lekarza.

od dziewczyn słyszę czasem docinki, żebym dała znać jak będę chciała iść na zwolnienie, bo one pracować nie będą za mnie itd. ogólnie sytuacja trudna, a ja nie mam pojęcia co robić.
Ja bym bez mrugnięcia okiem szła na l4. Ja też jestem zatrudniona w sklepie i gdybym pracowała czynnie poszlabym na zwolnię je z dniem pozytywnego testu. Najpierw na takie od zwykłego lekarza i na pierwszej wizycie od ginekologa ciążowe.
Poza tym nie wiem, czy jak weźmiesz teraz zwolnienie ciążowe to będziesz mogła wrócić do pracy w 2 trymestrze. Chyba już się ciągnie do porodu. Ale tego pewna nie jestem
 
A kiedy wizyta? Ja mam jutro
Miałam mieć dzisiaj pierwszą wizytę, ale lekarz czeka na wyniki testu na koronawirusa bo mieli jakieś zawirowania na oddziale w szpitalu :-( mówił żeby się nie martwić bo raczej nie miał kontaktu, ale to dla bezpieczeństwa... Także wizyta we czwartek albo w piątek, będę dopiero wiedzieć we środę wieczorem... Oczywiście jeśli test wyjdzie mu rzeczywiście negatywny.

Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę :-)
 
reklama
Hej.

Bo ze podziwiam ile Wy możecie spać. Ja śpię 6 godzin dziennie i to z 2/3 przerwami na karmienie. W dzień nie ma opcji na drzemkę... dzisiaj jestem.ledwk przytomna. Odstawiłam kawę, bo odkryłam, że to przez nią mam takie straszne mdłości i wymiotuje. Dzisisj czuje się pod tym względem dobrze.

Co do wagi, to ja jestem na 0. Jem strasznie dużo i ciągle jestem głodna, też myślę, że to przez karmienie piersią, rak jak napisała którąś z Was, przepraszam nie pamiętam nicku.

Ja w tej chwili jestem.na zaległym.urlopie wypoczynkowym. W przyszły poniedziałek mam wizytę i biorę od razu zwolnienie. Ja tam się nie oglądam ma innych. Nikt za mnie nie poniesie konsekwencji jeśli stanie się coś złego, bo będę chciała się przypodobać innym. Takie nasze kobiece prawo. Mamy prawo siedzieć za przeproszeniem.na dupie kilka miesięcy. Przychodzi czas na założenie rodziny i każdy pracodawca zdaje sobie z tego sprawę.
 
Do góry