reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Witam przyszłe mamusie. Mnie też strasznie męczą mdłości wieczorem jest najgorzej. A dziś z rana 🤮 ale nie było czym sama ślina to jest coś strasznego. Jestem głodna na mięso w ogóle nie mogę patrzeć jedynie jabłko mi jakoś wchodzi. Aż tak źle w poprzednich ciążach jeszcze nie miałam. I ten metaliczny smak w ustach kiedy to się skończy błagam.. Pozdrawiam wszystkich
 
reklama
Rossig ja ostatnio w dniu wizyty nie wymiotowałam ani raz a dzień wcześniej cały dzień . To nie znaczyło nic złego . Nie mamy na to wplywu . Musisz być spokojna :)
 
💪
Wytrzymaj do tego lipca. Nic nie mów o ciąży, podpisz nową umowę. A potem sobie pójdziesz na spokojnie i będziesz miała macierzyński
😉
ZUS nie powinnien się do niczego przyczepić - podpisując pierwsza umowę nie wiedziałaś, że jesteś w ciąży (tak mów), podpisując druga umowę byłaś już chroniona( zaświadczenie).
Oczywiście zawsze mogą się czepiać, ale tego nie da się przewidzieć.
Dziękuję, wytrzymam ❤ Kochana, a co do Twojej późniejszej wypowiedzi o tym śnie.. Ja całą ciąże jestem jakoś negatywnie nastawiona, boję się, analizuje.. Musimy trochę odpuścić i naprawdę zająć się czymś innym co da nam ukojenie. Może to ciaza wzorowa i bezobjawowa? Trzeba być dobrej myśli, a sny to sny. Nie mamy na nie wpływu i musimy odpedzac od siebie złe myśli. Daj znać po wizycie. Mnie od początku pobolewa brzuch, jajniki.. Również się martwię i zastanawiam czy nie przyspieszyć swojej wizyty, bo osiwieje! Także spokoju Kobietki cobysmy się nie musiały tyle martwić, bo i tak wszystko będzie w porządku a nasze dzidziusia będą zdrowe i silne ❤ 💪
 
Nie do końca to jest tak.
1.Jeśli idziesz do pierwszej pracy po skończeniu zawodówki, szkoły średniej lub studiów na umowie o pracę do wrzenia roku w którym ukonczylas edukację to masz ciągłość tak jakby ubezpieczenia i możesz iść na L4 od drugiego dnia. Ale jeśli to ciąża to ja 99 % ZUS się uczepi.
2. Pierwsza praca na umowę o pracę ale nie lapiesz się pod pkt 1 to powinnaś pracować 1msc ale jeśli będzie to wypadek czy zdarzenie losowe którego nie mogłaś przesiedzieć i ładujesz na L4 w 2 dniu pracy to tak masz płacone. Jeśli to jest planowana operacja czy cisza to nie muszą i na 99% to podważą.
3. Jeśli np pracowałaś u jednego pracodawcy do 30.04 a u nowego od 25.08 to masz ciągłość j możesz od drugiego dnia pracy iść na L4 i nie powinni się doczepić. Jeśli natomiast przerwa między pracodawcą A a B jest więcej niż 30 dni to Ci się żeruje i powinnaś pracować te 30 dni.
4. Jeśli pracowałas na umowę zlecenie i opłacalas dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne przez minimum 90 dni możesz iść na L4. Jeśli podpisujesz umowę o pracę i nie ma przerwy większej niż 30 dni od umowy zlecenie masz ciągłość i płatne L4.

To chyba wszystkie możliwości. Jeśli coś pominęłam to przepraszam.

Edit sorki za literówki.
Już wszystko rozumiem, moja bratowa np nie dostała świadczenia, bo krótko przed zajściem w ciążę ze zlecenia przeszła na umowę o pracę i to był argument, żeby jej nie wypłacić, mało tego, Sąd to przeklepał...
 
Dziewczyny ja mam wizytę późnym popołudniem. Bardzo, bardzo się stresuje. Śniło mi się wczoraj, że wylało mi się morze czerwonej krwi. To był straszny sen 😥 W dodatku nie mam już żadnych objawów. Nawet wczoraj prosiłam, żeby ukochany mi zrobił kotlety w panierce (przez dwa tyg odrzucało mnie od mięsa).
Więc jestem przerażona! 🙄😑
Apetyt też spadł. To tej pory 6-7 posiłków dziennie z wielkim apetytem. A wczoraj 3 na przymus 😔
Jeśli wszystko będzie ok to już nigdy nie pomyślę, że to źle że nie mam objawów, że nagle drastycznie smaki wróciły do normalnosci itp. To będzie dla mnie dowód, że takie rzeczy się dzieją i to normalne.

Dzisiaj mnóstwo dziewczyn ma wizyty. Trzymam kciuki za każdą z Was. Za piękne serduszka i cudowne wieści po wizycie.
Ja się odezwę dopiero wieczorem. Muszę się odciąć od tego tematu i myśleć o czym innym. Zamierzam spróbować czytać książkę, aż zacznę się zbierać do lekarza.
Powodzenia! ✊
Trzymaj się kochana, na pewno będzie wszystko dobrze, mi przed wizytą śniło się plamienie i to o niczym nie świadczyło,
 
Już wszystko rozumiem, moja bratowa np nie dostała świadczenia, bo krótko przed zajściem w ciążę ze zlecenia przeszła na umowę o pracę i to był argument, żeby jej nie wypłacić, mało tego, Sąd to przeklepał...
Przykre. Ale pewnie nie opłacała dobrowolnej składki zdrowotnej jakby opłacała to dostała by świadczenie. Zawsze radzę aby opłacać składkę zdrowotną i jest opłacany powyżej 3msc i mamy umowę na jakiś okres a nie podpisujemy co miesiąc nowej to w ciąży lepiej zostać na zleceniu i isc ja L4 do końca ciąży jeśli źle się czujemy. Ważne by z L4 na zleceniu nie rezygnować j nie wracać na kilka dni do pracy bo mogą zwolnić.
Rozumiem że sąd przyznał rację pracodawcy i nie wypłacił świadczenia ?
 
Przykre. Ale pewnie nie opłacała dobrowolnej składki zdrowotnej jakby opłacała to dostała by świadczenie. Zawsze radzę aby opłacać składkę zdrowotną i jest opłacany powyżej 3msc i mamy umowę na jakiś okres a nie podpisujemy co miesiąc nowej to w ciąży lepiej zostać na zleceniu i isc ja L4 do końca ciąży jeśli źle się czujemy. Ważne by z L4 na zleceniu nie rezygnować j nie wracać na kilka dni do pracy bo mogą zwolnić.
Rozumiem że sąd przyznał rację pracodawcy i nie wypłacił świadczenia ?
No, a walczyła długo, najgorsze jest to, że gdyby nieto że brat zarabia bardzo dobrze, to był by dramat, bo kiedy sprawa jest w toku nie należą się ŻADNE dodatkowe swiadczenia ciążowe, nie wiem dokładnie jak to było ze składkami, ale wiem, że nie dostała ani złotówki 🤔
 
reklama
💪
Dziękuję, wytrzymam ❤ Kochana, a co do Twojej późniejszej wypowiedzi o tym śnie.. Ja całą ciąże jestem jakoś negatywnie nastawiona, boję się, analizuje.. Musimy trochę odpuścić i naprawdę zająć się czymś innym co da nam ukojenie. Może to ciaza wzorowa i bezobjawowa? Trzeba być dobrej myśli, a sny to sny. Nie mamy na nie wpływu i musimy odpedzac od siebie złe myśli. Daj znać po wizycie. Mnie od początku pobolewa brzuch, jajniki.. Również się martwię i zastanawiam czy nie przyspieszyć swojej wizyty, bo osiwieje! Także spokoju Kobietki cobysmy się nie musiały tyle martwić, bo i tak wszystko będzie w porządku a nasze dzidziusia będą zdrowe i silne ❤ 💪
Bóle podbrzusza takie delikatne oraz jajników są normalne w ciąży macica się rozciąga. Mnie w każdej ciąży bolało podbrzusze i teraz też. To normalny objaw rozwijającej się ciąży.
 
Do góry