reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

A ja dalej leze w szpitalu 😟
Myslalam ze mnie dzisiaj wypuszcza po dwoch kroplowkach z magnezem ale nie...
Brzuch nie boli ale dalej twardy , dali mi ostatnia kroplowe ale nic sie nie polepsza. W srode moja lekarka robila usg dopochwowe sprawdzala szyjke i mowila ze jest dluga i zamknieta a dzisiaj przy badaniu doktor stwierdzil ze szyjka sie skrocila . Mogl to stwierdzic przy zwyklym badaniu na fotelu czy tylko przez usg wyjdzie ze szyjka sie skraca?
 
reklama
A ja dalej leze w szpitalu 😟
Myslalam ze mnie dzisiaj wypuszcza po dwoch kroplowkach z magnezem ale nie...
Brzuch nie boli ale dalej twardy , dali mi ostatnia kroplowe ale nic sie nie polepsza. W srode moja lekarka robila usg dopochwowe sprawdzala szyjke i mowila ze jest dluga i zamknieta a dzisiaj przy badaniu doktor stwierdzil ze szyjka sie skrocila . Mogl to stwierdzic przy zwyklym badaniu na fotelu czy tylko przez usg wyjdzie ze szyjka sie skraca?
A czy ten lekarz, który zbadał na fotelu sprawdzał szyjkę na fotelu wcześniej, żeby móc porównać? Jeśli nie, to nie może tego stwierdzić. Ogólnie szyjka się składa z części wew i zew i jak się skraca, to zaczynając od części wew widocznej tylko na USG, bo dziecko się rozpycha główka i napiera na szyjkę od wew, co może powodować skracanie albo efekt lejka (wygoogluj usg lejek i obejrzyj obrazki). Moja szyjka ma niecały 1 cm w części zew, bo miałam część wycinana ze względu na stan przedrakowy i gdyby jakiś lekarz nagle mi zmierzył ją teraz na fotelu, to byłaby afera, że "się skraca", a ja wiem, że jest ok, bo mam ją regularnie sprawdzana przez usg dopochwowe i jest twarda i zamknięta, ma ponad 3cm, czyli wszystko w jak najlepszym porządku. Nie daj się zastraszyć, potrzebne jest usg dopochwowe i porównanie wymiarów do tych wcześniejszych.
 
A czy ten lekarz, który zbadał na fotelu sprawdzał szyjkę na fotelu wcześniej, żeby móc porównać? Jeśli nie, to nie może tego stwierdzić. Ogólnie szyjka się składa z części wew i zew i jak się skraca, to zaczynając od części wew widocznej tylko na USG, bo dziecko się rozpycha główka i napiera na szyjkę od wew, co może powodować skracanie albo efekt lejka (wygoogluj usg lejek i obejrzyj obrazki). Moja szyjka ma niecały 1 cm w części zew, bo miałam część wycinana ze względu na stan przedrakowy i gdyby jakiś lekarz nagle mi zmierzył ją teraz na fotelu, to byłaby afera, że "się skraca", a ja wiem, że jest ok, bo mam ją regularnie sprawdzana przez usg dopochwowe i jest twarda i zamknięta, ma ponad 3cm, czyli wszystko w jak najlepszym porządku. Nie daj się zastraszyć, potrzebne jest usg dopochwowe i porównanie wymiarów do tych wcześniejszych.
No wlasnie badal mnie pierwszy raz ten lekarz. Wlozyl paluchy myslal i myslal i powiedzial , ze szyjka sie skrocila 🙄
No kurde a ja leze i mysle ze w ciagu dwoch dni szyjka mi sie skrocila lezac caly czas plackiem.
 
No wlasnie badal mnie pierwszy raz ten lekarz. Wlozyl paluchy myslal i myslal i powiedzial , ze szyjka sie skrocila 🙄
No kurde a ja leze i mysle ze w ciagu dwoch dni szyjka mi sie skrocila lezac caly czas plackiem.
Może masz krótka część zew a długa wew, różne są szyjki. Ja tam bym się nim nie stresowała, skoro nigdy wcześniej jej nie badal. Nie ma podstaw do stwierdzenia, że się skrocila. Zresztą, skoro I tak leżysz w szpitalu, to rozumiem, że dużo nie chodzisz, nie wykonujesz żadnych ćwiczeń itd, a głównie leżysz, więc nie wiem jak mogłaby się skrócić znacząco w 2 dni.
 
Mi właśnie przyjaciółki zrobiły taki mini baby shower i kompletnie się tego nie spodziewalam 🙉 Ale spędziłyśmy miły wieczór, mojego M chłopaki zabrali na drinka, a teraz się położyłam bo już nogi spuchnięte 🙉
 
Hej!
Czy któraś z Was miała niski poziom wód ? Minimum jest 5, ja mam 8 i na razie kazali dużo wody pić. Trochę się stresuje co dalej... wizyta kontrolna za dwa tyg a ktg w czwartek.
 
reklama
Do góry