reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
To nie codziennie tylko co tydzien taki zapas bo one narazie itak malo jedzą dzis dopytam jak zejdę
One owszem mało jedzą bo pewnie około 30ml na posiłek ale duzo razy razy dwa jeszcze bo są dwie myślę że na pewno Twego nie starczy na całą dobę ale wtedy dokarmia mm ale na tydzień to byś musiała w litrach przynieść 😃 dobrze że jest mm. Myślisz że długo tam zostaną?
 
One owszem mało jedzą bo pewnie około 30ml na posiłek ale duzo razy razy dwa jeszcze bo są dwie myślę że na pewno Twego nie starczy na całą dobę ale wtedy dokarmia mm ale na tydzień to byś musiała w litrach przynieść 😃 dobrze że jest mm. Myślisz że długo tam zostaną?
Dzis byla laktacyjna i mam nawal az boli 2 tygodnie to napewno moze 3 ..nikt nie umie powiedziec mam nadzieję ze na święta
 
Ness gdzieś czytałam że kupiłaś pieluszki wielorazowe, też rozważam , może nie od razu, zobaczę, starsza córka uczulała się na pampersy. Wtedy były tylko pieluszki tetrowe a teraz otulacze, majtki z kieszonkami lub bez, wkłady, nie bardzo wiem od czego zacząć. Co i ile sztuk na taki zestaw startowy kupiłaś? Z jakiejś konkretniej firmy czy wszystko jedno
Ja kupiłam cztery otulacze z bobolider. Do środka wkładałam zwykła pieluchę tetrowa jako wkład, 80x70 i gramatura 140, trzeba na to zwrócić uwagę bo większość jest z gramatura 115. Pieluch mam ok 60, do tego wkłady bambusowe z 20 sztuk.
Ogólnie ja wybrałam otulacze + wkłady, bo wkład wrzucę do pralki a otulacze mogę używać spokojnie z dwa dni, przy kieszonkach i innych rodzajach wielorazowek trzeba prac wszystko razem, jest to razem zszyte, więc grubsze i dłużej schnie, a taki otulacz to chwila, tetra to samo.
Na początku będę używac sama tetre, potem jak już dziecko będzie starsze, to na spanie będę owijała ten wkład w pieluchę i tak zakładała, żeby nie pprzesikal.
Wkłady bambusowe są fajne, ale nie tak chłonne jak pieluchy, więc warto je stosować jako dodatek, mikrofibra to samo.

Cenowo nie wychodzi to źle, za otulacze dałam niecałe 90 zł, (jeden mam używany) 20 pieluch 64 zł, a mam to na cały okres pieluchowania.
 
reklama
Do góry