reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dodam wam że ja cholernego fixa miałam na punkcie wypatrywania u syna cech autyzmu. Czy aby na pewno nie ma (jestem terapeuta). Np jak tylko kręcił się w kółko, to już dostawałam do bani dosłownie. Brak slow.
Jako pedagog miałam dokładnie to samo! Czasami nieswiadomość jest lepsza. Chociaż np. sama wypatrzyłam u Jagody asymetrię i wzmożone napięcie. Pediatra twierdziła, że taki jej urok [emoji2356] A to serio, było gołym okiem widoczne.
 
reklama
Myslalam na stokke ale przeraza mnie ten dyszel[emoji1]
Ja brałam pod uwagę priama, ale mieszkamy na wsi prima ma dość słabą amortyzację. Na mieście i okazyjnie jakieś wypady na miasto jest super, ale u nas dużo dróg polnych. Kupuję albo bugaboo fox2, albo stokke traliz.
 
Podziwiam Was dziewczyny, że macie już wstępnie rozkminione takie rzeczy jak wózek. Dla mnie to czarna magia, nie wiem nawet na co zwrócić uwagę. No i nie chciałabym też wydać fortuny. Trzeba będzie się za jakiś czas zacząć edukować 😄
 
Ja jestem zwolennikiem badań, po to medycyna się rozwija byśmy mogły z tego korzystać. Niestety Polska jest daleko w tyle, bo większość krajów pappa ma refundowane i bezpłatne. Statystycznie kobiety po 35 roku życia rodzą więcej dzieci ZD, nadal to jest statystyka, a jednak tak jest, co nie oznacza, że młodsze dziewczyny rodzą same zdrowe dzieci. Jeśli nawet wynik jest 1:10 to ryzyko jest ogromne, ale nie znaczy, że urodzisz chore dziecko, ale prawdopodobieństwo jest duże czy trafi na Ciebie czy na inną dziewczynę z takimi samymi wynikami. Mój lekarz jest za pappa, była ginekolog również. A już wola każdej z nas czy się na to zdecyduje. Ja przy dwójce starszych dzieci nie miałam świadomości, że można wykonać takie badania, ale to było OK. 12 lat temu więc kupa czasu.
 
Jak się cieszę że dziś już piątek i zaraz w pracy startujemy z 4-godzinnym zebraniem. Przynajmniej czas mi szybciej zleci. Pozdrowionka 😊
 
Dzień dobry wszystkim, życzę wam miłego dnia ❤️
A czy któraś z was może orientuje się czy badania prenatalne po jednym poronieniu powinny być za darmo?
Ostatnio tak mi napisała koleżanka a mój lekarz nic na ten temat mi nie mówił.
Moja znajoma po poronieniu zatrzymanym miała darmowe.
 
reklama
Kochane noc mialam bardzo Ciężka. Tyle rzeczy co mi sie śniło. Od razu dzwonię po lekarzach rozmawiam. Czekam teraz na kontakt z kliniki echo serca płodu czy wykonana mi pilnke czy muszę czekać do 20 tyg.
Na 8:40 mialam mieć rozmowę z panią ginekolpg z luxmed. Dzwoni do mnie o 9 i mówi że ona nie widziała takiej wizyty i już teraz nie masz czasu ze mną rozmawiać zebym szukała innego lekarza. Co za baba. 10 40 Mam kolejną rozmowę. Na 16 mam usg. Porównywalam dziś usg corki z przed 8 it do mojego to syn ma 1.7 NT A córka miala 2.4 NT ale wyszło trisomia21 1-1200. Różnica jest przez te pappa wszystko
 
Do góry