reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Pasibrzuch - soja jest super źródłem białka roślinnego, ale nie rzucaj się tylko na nią. I proponuję w jak najmniej przetowroznej wersji, kup po prostu soje w naturalnym kształcie. Jest to do kupienia - jak fasola czy groch. Namoczi gotuj - możesz z tego super puree zrobić, sałatkę, pasztecik, pastę - naprawdę polecam. Natomiast w wersji kotletowej to tam za wiele białka nie ma. Mleka sojowe to kwestia smaku - ja nie trawie ale mój syn latami pił bo krowiego nie może. Wspomniane tofu już lepiej smakuje i mozna dodawać zamiast fety do sałatek lub w ogole do chlebka i tam masz białka dużo.
Ale fasola, kasza gryczana (polecam niepaloną - pyszna) ryż (ale nieoczyszczony, naturalny nie śnieżno biały), oezechy. Szukaj różnych żródeł. :-)

Kaja, dzięki za informacje :-)jak pisałam - w kwestii soi wiedzy mam 0 ;-)musze koniecznie spróbować, poszukam jeszcze przepisów na dania z soi.
 
reklama
wszystkiego to nie przekaże, ale takie ciekawe i ważne informacje to będę się starać. Teraz pani pokazywała jak wygląda poród na fantomie. Jak dla mnie to i tak wyglądało strasznie, bo ja nie mogę oglądać takich programów medycznych, bo mi się słabo robi. Generalnie omawiała poród i co się dzieje z dzieckiem zaraz po porodzie.

Ja chyba się wybiorę do szkoły rodzenia :confused:
 
Kubiaczka mezowi trzeba bylo kazac patrzec....Ty w czasie porodu bedziesz zajeta ;-) nie bedziesz go ogladac wiec i slabo Ci nie bedzie...:-)

Ja widzialam dziesiatki porodow na zywo i przy kazdym lezke wzruszenia uronilam:zawstydzona/y:Choc zdarzaly sie i tragedie,gdzie przez kilka dni nie moglam dojsc do siebie....
 
Ostatnia edycja:
kubiaczka my dzięki tobie nie musimy do szkoły rodzenia chodzić.. bo ty przychodzisz i nam grzecznie relacje zdajesz o czym się dowiedziałaś :-) dobrze że z dzidzią wszystko ok ;-) ja nie chodze na takie spacery,bo szybko się męczę.. ech. kondycja już nie ta :zawstydzona/y:

Kubiaczka, uważaj na siebie!

Paula, ja też sapię teraz strasznie, nawet jak mam tylko jedną ulicę do przejścia :-D
 
Ja widzialam dziesiatki porodow na zywo i przy kazdym lezke wzruszenia uronilam:zawstydzona/y:Choc zdarzaly sie i tragedie,gdzie przez kilka dni nie moglam dojsc do siebie....

No i tak zrobiłam... Pod pretekstem poszłam do toalety :-D Od razu mi się lepiej zrobiło jak przestałam na to patrzeć i słuchać. :-D
Wiem jedno jak lekarzem zostać bym nie mogła, pewnie bym mdlała razem z pacjentem :-D:-D:-D
 
No i tak zrobiłam... Pod pretekstem poszłam do toalety :-D Od razu mi się lepiej zrobiło jak przestałam na to patrzeć i słuchać. :-D
Wiem jedno jak lekarzem zostać bym nie mogła, pewnie bym mdlała razem z pacjentem :-D:-D:-D

Kurde szybka jestes...chcialam edytowac post bo byka zrobilam:zawstydzona/y:a ty juz odpisalas;-)


Ha! A ilu panow mdlejacych napodnosilam sie z podlogi :-DA najczesciej byli to Ci najbardziej mocni w gebie;-)
 
WITAM:-)

ANULKA AGATKA super wieści z wizyt:-)


Witam wszystkei styczniówki :-)
Właśnie zalogowałam sięna forum. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Mam temin na 4 stycznia :-) Będziemy mieli synka, Sebastianka :-D


witam i GRATULACJE:-)


Wy też czujecie się inaczej w ciąży? Mnie nie przeszkadza nawet to, że mam większy cellulit na udach, albo że tu albo tam więcej. Czuję się jakaś taka pełnowartościowa sama w sobie :-)


ja się nieprzejmuje moim wygladem:-)ciesze się jak brzuszek robi się coraz większy itp.:-)

Ja także zmierzyłam się ale też na sznureczku i linijką(bo teściu ma super metrówke ale nie wiem gdzie ja ma a go teraz nie ma w domu co później się zmierze metrówką i powiem dokładnie)a narazie z tego sposobu to na wysokości pępka mam 95.5 cm:-)wiem ze to też dużo z dzidziusia bo ja tak z przed ciąży nie miałam dużego brzusia;-)
 
Witam Was:-) Kurcze ale to forum uzaleznia! Pierwsze co robie jak wlaczam komputer od razu wchodze poczytac i to samo w kazdej wolnej chwili..Teraz np zamiast prace mgr pisac to ja juz na forum:tak: Strasznie mnie dzisiaj glowa boli. Jakies dziwne cisnienie. Kawe wypilam i nie pomogla o dziwo..I wlasnie piszac do Was poczulam jakis wyrazniejszy ruch malucha (tego z prawej), zapukal do mnie:-Don jakis mocno rozbrykany, na usg przewraca sie o 360 stopni a drugi spokojny:-) Chociaz jeden niech bedzie grzeczny:tak: Zadzwonilam przed chwila do lekarza i zarejestrowalam sie na usg polowkowe na 7 wrzesnia.I znowu czekanie!
Miłego dzionka zycze mamusie:-)
 
Tak wogóle przez to że moja macica już jest tak u góry to czuje jak zaczyna mi co nieco uciskać i gorzej się oddycha:baffled:już nie mówie żeby gdzies dalej iść bo sapie hehe:-pach a do obniżenia brzuszka jeszcze niezły kawalek czasu:sorry2:
 
reklama
Kubiaczka mezowi trzeba bylo kazac patrzec....Ty w czasie porodu bedziesz zajeta ;-) nie bedziesz go ogladac wiec i slabo Ci nie bedzie...:-)

Ja widzialam dziesiatki porodow na zywo i przy kazdym lezke wzruszenia uronilam:zawstydzona/y:Choc zdarzaly sie i tragedie,gdzie przez kilka dni nie moglam dojsc do siebie....
A gdzies ty sie tych porodów tak naoglądała?
Tak wogóle to witam z kawką:tak:
ZAgatka super wiesci:tak:
Witam w naszym gronie nową mamusie
Pasibrzuch powodzenia z probowaniem soi:tak:
Kubiaczka dobrze ,ze wszystko ok :-)i zdawaj relacje z tej szkoły rodzenia:tak:
U mnie dzis chłodniej:tak:chyba zastrajkuje i nie zrobie obiadu:-Dchyba ,ze macie pomysł na cos szybkiego i pysznego:confused:
 
Do góry