reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

a ja po FALVIT MAMA żygam jak ... kobieta w ciąży :-(teraz biorę inne witaminki (ale bez żelaza) i je toleruję... Także nie wiem jak mam sobie dawkować tą odpowiednią ilość żelaza:-:)-(

Poczytaj co warto jesc i pic, w necie znajdziesz setki informacji:-)
Zelazo dostarczone,ze tak powiem z pozywieniem jest lepiej przyswajalne a najlepiej sie czuje w towarzystwie wit.C:-)

Aaa jeszcze jedno...uwazac trzeba co by nie przesadzic z tym ''zelastwem'' bo niestety nadmiar powoduje zaparcia....

Można np pic zelazo takie musujace albo dodatkowo samo zelazo w tabletkach lykac. Mi od wczoraj tak sie we lbie kreci, dzisiaj do tego doszedl straszny bol glowy ze az sie boje..poczytaj sobie co ma zelazo..najwiecej jest w miesie, ktorego ja od poczatku ciazy wogole nie toleruje..ble.ale sie poswiece i zrobie jakas watrobke na obiad chyba bo tam jest najwiecej:baffled:

Mieso ma sporo( najwiecej czerwone mieso) z tego watrobka i nerki najwiecej,a oprocz tego sporo zelaza ma zoltko jajek,pietrucha,pokrzywa,banany,buraki,szpinak,orzechy..yyyy co tam jeszcze?Aaa kwas foliowy tez poprawia pozim zelaza i trzeba pamietac ze zelazo z warzyw jest gorzej przyswajalne niz z miesiwa...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Anulko, ale na filmiku widziałam, że nie miała Twoja córcia długości mierzonej CRL, tylko bpd, ac i fl chyba, z tego co pamiętam?
tak masz racje, była mieżona tylko główka i kość udowa, z tych wlasnie pomiarow wychodzi 19 t 3 d

Anulka8700 mozesz mi powiedziec gdzie chodzisz do lekarza? Gdzies w Mikołowie? i duzo płacisz?!:tak:

Chodze do Mikołówa prywatnie do dr. B. ,on na ul. Krótkiej przymuje, nie wazne czy z usg czy bez zawsze place 80 zl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Można np pic zelazo takie musujace albo dodatkowo samo zelazo w tabletkach lykac. Mi od wczoraj tak sie we lbie kreci, dzisiaj do tego doszedl straszny bol glowy ze az sie boje..poczytaj sobie co ma zelazo..najwiecej jest w miesie, ktorego ja od poczatku ciazy wogole nie toleruje..ble.ale sie poswiece i zrobie jakas watrobke na obiad chyba bo tam jest najwiecej:baffled:
Wątróbka w ciąży nie jest wskazana bo ma dużó witaminy A, a jej przedawkowanie jest groźne.
 
Wątróbka w ciąży nie jest wskazana bo ma dużó witaminy A, a jej przedawkowanie jest groźne.
"Zaleca się kobietom w ciąży, aby przynajmniej przez pierwsze trzy miesiące zrezygnowały ze spożywania wątróbki, ponieważ zawiera ona duże ilości witaminy A. W zasadzie przedawkowanie witaminy A nie jest możliwe - z jednym wyjątkiem - zdarza się, że jedna porcja wątróbki może zawierać bardzo dużą ilość witaminy A, zależy to od składu pokarmu zwierzęcia.Jeśli jednak zjadłaś porcję wątróbki, a nie robisz tego regularnie, nie masz jeszcze powodu do niepokoju"
 
Wydaje mi się, że przedawkować można wtedy jeżeli ktos jadłby codziennie wątrobe, ale jeżeli zjada raz na np. dwa tygodnie to nie jest to szkodliwe :-)

W nadmiarze to nawet oddychanie jest niebezpieczne bo mozna dostac hiperwentylacji hihihi:-D;-)
A od tych dyskusji to mi sie watrobki drobiowej z cebulka zachcialo...ale do sklepu w ten upal to mi sie nie chce jechac...:-)
 
wróciła opiłam się Coli, zdrowo mi się bekło :-) i nawet jakby trochę lżej na żołądku :-)dziewczynki dziękuję za świetną podpowiedź :-)
 
reklama
chwila odpoczynku w pracy :-) co do rozmowy na temat różnych bajerów dla dzieci to też kiedyś strasznie się na nie napalałam, ale mój alergolog stwierdził, że np. taki baldachim przy łóżeczku to dziecku nic nie daje a niestety jest siedliskiem bakterii, osocza i kurzu :-( a po za tym u mnie wszyscy chyba zbyt przesądni bo na razie zabronili mi kupowania czegokolwiek bo za wcześnie, bo jeszcze czas :zawstydzona/y: a ja jak widzę te wszystkie ciuszki i bajery to oczy mam jak "pięć złotych" :-)

no i co tydzień trzeba prać ;-) Tak jak by i już mało było prania ;-)

W nadmiarze to nawet oddychanie jest niebezpieczne bo mozna dostac hiperwentylacji hihihi:-D;-)
A od tych dyskusji to mi sie watrobki drobiowej z cebulka zachcialo...ale do sklepu w ten upal to mi sie nie chce jechac...:-)

Szczególnie takiej dobrze wysmażonej i chrupiącej :-D
 
Do góry