reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

DoDo... życzę miłego dnia w pracy. Niech Ci minie błyskawicznie co byś szybko tu do nas wróciła;)
nadineczka ... tak się zaczęłam zastanawiać czy Twój nick jest jakoś powiązany z Twoim imieniem? Imiona dla maleństwa super. U mojej siostry jest Tymoteusz. To imię na prawdę dobrze wróży. Chłopak jest fantastyczny. Można czasem paść ze śmiechu jak coś powie. Szymon też mi się podoba. No a Magdalena u mnie wzięła się z tego że bardzo podoba mi się zdrobnienie Lena;). Polę też miałam fajną w przedszkolu. No i się u mnie zaczyna. Ja to mam straszne skrzywienie zawodowe. Większość imion kojarzy mi się z jakimiś konkretnymi dziećmi jakie uczyłam w szkole bądź przedszkolu. Na prawdę sporo ładnych imion mi odpada.
Gosia_k23 ... ja w pierwszej ciąży od samiusieńkiego początku wiedziałam, ze będzie Karol. I tak już zostało. Kurcze ciężko jest wybrać imię dziecku. Ja mam jeszcze strasznie dużo dzieci w rodzinie (13) a tak jak Ty nie chce kolejnej Amelki czy Julki.
U nas w Wieliczce dziś piękne słoneczko. Aż zacieram rączki na samą myśl o spacerze z pierworodnym. Może ten dzień jakoś szybciej minie.
 
reklama
Mnie też cieli przy pierwszym porodzie i wogóle nie mam z tym przykrych wspomnień, troszeczkę mnie szwy ciągnęły ale jakoś nie drastycznie. Szybko się zgoiło, a szwy rozpuściły. Może trafiłam na świetnego specjalistę od cięcia krocza:-D:-D:-D:-D

Ja również byłam nacinana i nie miałałam jakiś złych wspomniań z tym. Po jakimś tygodniu już nie pamiętałam że był poród.

U nas w Wieliczce dziś piękne słoneczko. Aż zacieram rączki na samą myśl o spacerze z pierworodnym. Może ten dzień jakoś szybciej minie.
I u mnie dziś słoneczko :-D I dlatego też humor lepszy :)

Ja też myślę o Magdalenie lub Korneli. Co do chłopaka to nie mam pojęcia
 
No widzę, ze powstawały kobitki wreszcie i sypnęło naraz kilkoma postami;).
Asiowo... Ty już 9 tydzień. Ale Ci dobrze. Już masz zapewne bliżej niż dalej do końca tych porannych przyjemności. Fajnie Jaś i Małgosia. A może na następnym usg się okaże, że oba naraz;). Ciekawe czy trafią się wśród nas jakieś bliźniaki.
Dormark ... no u Ciebie te mdłości pewnie dopiero się rozkręcają. Tak jak u mnie. Masz męża Holendra. No proszę mamy na forum międzynarodowe dzieciątko. Moja koleżanka jest z Nigeryjczykiem i też musiała kombinować tak żeby nie było za polskie ale znane w jakimś stopniu i tu i tu. Pierwszemu synkowi dała na imię Samuel a drugiemu Tobias. Miała być córcia (do 9 miesiąca żyła w takim przekonaniu, nawet biedny Tobias ma pokój na różowo wymalowany)Sara.
 
Witam Was :-) za oknem ślicznie słonko świeci, super pogoda na spacerek, niestety muszę siedzieć w pracy. Poranek przywitany z kibelkiem ble, na szczęście zawroty głowy nie dokuczają.

Piszecie że myślicie już o odzieży ciążowej :eek: a ja mam wrażenie że zamiast grubnąć to waga leci w dół mimo iż wcale nie jem mniej, zastanawiam się czy może bliźniaków nie będę mieć i one tak zjadają mi te kalorie.

hmm imiona? myśleliśmy nad tym, ale nic nie wymyśleliśmy ;-) mamy jeszcze na to czas, wpierw chcę, dla pewności, maleństwo zobaczyć i usłyszeć na usg (które będę mieć 16.VI).

Była rozmowa na temat dzieci urodzonych na koniec roku, więc ja jestem z 3 listopada, odkąd pamiętam rodzice organizowali mi urodzinki 1.XI i nie czułam się poszkodowana z tego powodu.
W szkole oczywiście byłam najmniejsza, ale w wieku 15 lat niejednych przerosłam:-) czy wzrost mi przeszkadzał? wręcz przeciwnie, zaskakiwałam ludzi w sporcie, nikt się po mnie nie spodziewał że mogę np przegonić najwyższe osoby, byłam niepozorna z czego czułam się dumna :-)
 
My juz mamy jedna coreczke Nicole tez ja sie uparlam ale z tego co widze to z drugim nie bedzie mi latwo przekanac meza ale zobaczymy mam jeszcze czas.
 
a co myślicie na temat nadawania imion z pisownią przez X, V? Znajomi nazwali swą córkę np Vivienne.

Kiedyś będąc nad jeziorem myślałam, że jeden z ojców woła do dziecka za przeproszeniem debil, dopiero jak się wsłuchałam to okazało się że wołał Dewlin.
 
Ostatnia edycja:
oj, z tymi imionami to ja też mam problem , ale przecież mamy jeszcze dużo czasu. Niektórzy rodzice to naprawdę powinni się 100 razy zastanowić nim skrzywdzą dziecko imieniem, jak ten Dewlin :no: Mi się skojarzyło z devil...
Te z X i V to spoko, przecież to normalne litery alfabetu.
Babeczka będzie Hanna lub Nadia, ale co do chłopaka to nic mi się nie podoba :no:

Ale jeszcze jest czas, póki co skupiam się na odpoczynku, mam ciążę zagrożoną i leżę plackiem :-( Najważniejsze by dzidzia była zdrowa.
 
Ja jestem objęta programem w bielańskim, wiem ze na żelaznej również możesz być...
zeby wejść do programu trzeba mieć meldunek w wawie albo pracować ewentualnie być studentką warszawskiej uczelni.

masz tu linki odnośnie tego programu

Warszawa - miasto najbardziej przyjazne kobietom w ciąży

a tutaj placówki realizujące program..

http://www.um.warszawa.pl/pliki/bpz/2008/ZMJ_wykaz.pdf

pozdrawiam
Powiem Ci, że fajny program, ale nic poza to, co normalnie każdy ginekolog robi, to tu nie ma... Np. krzywa cukrowa jest tylko ze wskazania, przy złym wyniku glukozy ogólnej, mój lekarz kieruje na to każdą ciężarną.

Ciekawy jest ten wykaz badań i dziewczyny, które są pierwszy raz w ciąży mogą zobaczyć, co je czeka u lekarza:

Pierwszy trymestr (pierwsze trzy miesiące ciąży)

W tym okresie oprócz dokładnego wywiadu lekarskiego, w czasie którego lekarz pyta o samopoczucie, przebiegu ciąży i ewentualne problemy, kobieta powinna poddać się następującym badaniom (i takich badań powinna się domagać kobieta uczestnicząca w programie "Zdrowie, mama i ja"):

Na pierwszej wizycie:

  • badanie piersi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • badanie krwi: morfologia, pomiar poziomu glukozy we krwi, oznaczenie grupy krwi (ABO i RH), badanie odczynu VDRL, oznaczenie poziomu przeciwciał IgG i IgM w kierunku toksoplazmozy (jeżeli nie były wykonane przed ciążą), oznaczenie poziomu przeciwciał anty HIV,
  • badanie laboratoryjne moczu,
  • pomiar wzrostu i masy ciała,
  • badanie ginekologiczne z użyciem wziernika,
  • badanie stopnia czystości pochwy i badanie cytologiczne, jeśli nie było wykonywane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przed zajściem w ciążę,
  • konsultacje dodatkowe w poradniach kardiologicznej, diabetologicznej, psychologicznej, internistycznej - jeżeli zajdzie taka potrzeba (te badania nie są finansowane w ramach programu "Zdrowie, mama i ja", tylko z funduszy NFZ)
  • badanie ultrasonograficzne (USG), jeżeli zachodzi taka potrzeba - o wykonaniu tego badania zadecyduje lekarz
Na drugiej wizycie:

  • wywiad lekarski
  • badanie podstawowe (osłuchanie, ocenienie stanu ogólnego)
  • badanie położnicze
  • pomiar masy ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie laboratoryjne krwi, przede wszystkim na poziom przeciwciał anty Rh (sprawdzenie czy nie ma konfliktu serologicznego), jeśli poprzednie badanie wykazało, że grupa krwi ciężarnej ma Rh-)
Drugi trymestr (od czwartego do szóstego miesiąca ciąży)

Na pierwszej wizycie:

  • badanie ogólnego stanu zdrowia
  • pomiar masy ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie położnicze, w czasie którego lekarz bada położenie (wysokość) dna macicy
  • badanie laboratoryjne krwi - morfologia
  • badanie laboratoryjne moczu
Na drugiej wizycie:

  • badania ogólnego stanu zdrowia (osłuchanie, wywiad)
  • pomiar masy ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie położnicze zewnętrzne oraz z użyciem wziernika
  • badanie czynności serca płodu
  • badanie ultrasonograficzne, w celu zbadania budowy anatomicznej płodu, oraz zbadania ECHO serca płodu (to badanie wykonuje się, jeśli w poprzednim badaniu osłuchowym pojawiło się podejrzenie o nieprawidłowości czynności serca płodu)
  • badanie laboratoryjne krwi (oznaczenie przeciwciał w klasie IgG i IgM w kierunku toksoplazmozy, jeśli istnieje podejrzenie jej zaistnienia). Lekarz ma obowiązek ocenić uzyskane wyniki i udzielić pacjentce dokładnych informacji na temat tej choroby
  • konsultacje specjalistów z poradni kardiologicznej, psychologicznej, diabetologicznej, czy internistycznej, jeśli zajdzie taka potrzeba (te wizyty finansowane są ze środków NFZ)
Na trzeciej wizycie:

  • badanie ogólnego stanu zdrowia
  • pomiar masy ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie położnicze zewnętrzne i z użyciem wziernika
  • badanie laboratoryjne krwi (morfologia, poziom przeciwciał anty Rh jeśli poprzednie badania wykazały u ciężarnej Rh-)
  • badanie laboratoryjne moczu
  • badanie przesiewowe - test doustnego obciążenia 50 g glukozy (GTC)
  • test diagnostyczny doustnego obciążenia 75 g glukozy (OGIT), ale tylko u pacjentek, które miały nieprawidłowy wynik badania GTC
  • badanie czynności serca płodu
Trzeci trymestr ciąży (od siódmego do dziewiątego miesiąca)

Na pierwszej wizycie:

  • badanie ogólnego stanu zdrowia
  • wywiad lekarski, dotyczący przebiegu ciąży
  • pomiar masy ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie położnicze z użyciem wziernika, w czasie którego lekarz określa położenie dna macicy
  • badanie czynności serca płodu
  • badanie laboratoryjne moczu
  • niezbędne konsultacje w innych poradniach - diabetologicznej, internistycznej, kardiologicznej albo psychologicznej, jeśli lekarz uzna, że to konieczne (finansowane przez NFZ)
Na drugiej wizycie:

  • wywiad lekarski
  • badanie ogólnego stanu zdrowia
  • pomiar masy ciała
  • badanie położnicze, w czasie którego lekarz określa położenie dna macicy
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie czynności serca płodu
  • badanie ultrasonograficzne
  • badanie laboratoryjne krwi (morfologia, antygen HBs)
  • badanie laboratoryjne moczu
Na trzeciej wizycie:

  • badanie ogólnego stanu zdrowia
  • wywiad lekarski
  • pomiar masy ciała
  • badanie położnicze z użyciem wziernika, w czasie którego lekarz określa położenie dna macicy
  • badanie wymiarów miednicy
  • badanie czynności serca płodu
  • badanie laboratoryjne wydzieliny z pochwy oraz posiew
  • badanie laboratoryjne moczu
  • badanie poziomu odczynu VDRL (tylko u kobiet, które znajdują się w grupie ryzyka)
  • badanie poziomu przeciwciał w klasie IgG i IgM w kierunku toksoplazmozy (jeśli istnieje podejrzenie jej zaistnienia)
Na czwartej wizycie:

  • badanie ogólne
  • wywiad lekarski
  • pomiar masy ciała
  • badanie położnicze z użyciem wziernika, badające wysokość dna macicy i wielkość miednicy
  • badanie laboratoryjne wydzieliny z pochwy oraz badanie na posiew
  • badanie czynności serca płodu
  • badanie laboratoryjne moczu
  • badanie odczynu VDRL (tylko u kobiet w grupie ryzyka)
  • badanie poziomu przeciwciał IgG i IgM w kierunku toksoplazmozy, u kobiet, u których są do tego wskazania
Okres przedporodowy

Na pierwszej wizycie:

  • badanie ogólne
  • pomiar masy ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie położnicze,
  • badanie ruchliwości płodu
  • badanie wód płodowych
  • badanie czynności serca płodu
  • badanie laboratoryjne krwi i moczu, jeśli lekarz uzna, że to konieczne
Na drugiej wizycie:

  • badanie stanu zdrowia ciężarnej
  • pomiar masy ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • badanie położenia i ruchliwości płodu
  • badanie czynności serca płodu
  • badanie czynności skurczowej płodu
  • badanie ultrasonograficzne, w czasie którego lekarz ocenia kondycję płodu i stan wód płodowych
  • badania laboratoryjne krwi i moczu, jeśli lekarz uzna, że to konieczne
  • przygotowanie teoretyczne ciężarnej do porodu i połogu (informacja na temat podstawowej opieki nad noworodkiem oraz karmienia piersią)
 
U nas w Wieliczce dziś piękne słoneczko. Aż zacieram rączki na samą myśl o spacerze z pierworodnym. Może ten dzień jakoś szybciej minie.
No u nas też pogada cudna, a zaczyna już sam chodzić Twój synek, czy na razie tylko w wózku? Bo mój spacer z pierworodnym bardziej przypomina bieg za pierworodnym:-D, chyba zaczyna się sławny bunt dwulatka:-(
 
reklama
Witam wtorkowo wszystkie kobietki :-)

Widzialam problem nacięcia? Moja koleżanka w kwietniu miała drugą cesarkę. Lekarz przeciął jej w tym samym miejscu gdzie pierwsza. Czyli jednak w tym samym miejscu też robią:tak:

U mnie był już spokój z tymi mdłościami, ale znów jest gorzej...:baffled: znowu witam się z kibelkiem kilka razy dziennie:baffled::baffled::baffled: blee...

Ja ostatnio zastanawiałam się nad imionami, ale nic konkretnego nie wymyśliłam...podobają mi się imiona dla dziewczynki:Nikola,Nadia,Marcelina,Oktawia,Weronika,Oliwia a dla chłopca:Oliwier,Oktawian, Marcel, Aleksander, Norbert.
 
Do góry