reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
Gosiu_k23, mój lekarz liczy np 8 tyg i 3 dni jako 9 tydzień, bo przecież pierwszy dzień ostatniej miesiączki to pierwszy dzień pierwszego tygodnia ciąży a nie pierwszy dzień zerowego (??) tygodnia.... A cały styczeń i 1 dzień to już luty?? No wytłumaczcie mi, jeśli jest inaczej...

Mi sie wydaję że jest tak: Mówi się- jestem w 9 tygodniu, a minęło mi już 8 pełnych tygodni i 3 dni (z tego 9)

zerknijcie tu:
http://www.*-spam-*/Gravid/Kalender...=04&day=01&cykel=-2&luteal=0&calculate=Oblicz
 
Ostatnia edycja:
zAgatka, ciekawa strona, tylko czemu jak wpisuję datę ostatniej miesiączki to ten dzień nie jest pierwszym dniem ciąży, tak jak zawsze jest pierwszym dniem cyklu....? Strasznie to pogmatwane i wg tego kalkulatora jest 8t6d ciąży, ale data porodu ok.

Najprościej obliczyć datę porodu przez dodanie do daty ostatniej miesiączki 7 dni i odjęcie 3 miesięcy, tak mój lekarz liczy i to wpisuje w kartę ciąży.

Dziewczyny, macie już karty ciąży założone, a badania jakieś robicie??
 
Z tej strony wynika że termin mam na 2 stycznia i leci mi już 10 tydzien...
Ja miałam zlecona morfologie, mocz, glukoze i w karcie ciazy mam wpis w badaniu serologicznym WR .
 
Ech bardzo zmartwila mnie wiadomosc od elfy , znowu ogarnal mnie ten strach ze historia sie powtorzy, pomimo tego ze widzialam bijace serduszko :( już byłam gotowa przejsc sie jutro na wizyte do lekarza zeby sie upewnic ze wszystko ok, martwi mnie ze te klócia mogą sie nie okazac normalne:(
 
Anulka8700 jak już widziałaś bijące serduszko to szansa powodzenia jest dużo większa:tak: Wszystko będzie dobrze, trzeba w to wierzyć:tak:

Ja właśnie jutro w końcu idę na badania bo na 8.06 muszę iść do gina z wynikami, a tak się już zbieram od 2 tygodni:no:
mam skierowanie na: morfologię, mocz, WR, cytomegalie, toksoplazmozę, cukier i grupę krwi
 
reklama
Ech bardzo zmartwila mnie wiadomosc od elfy , znowu ogarnal mnie ten strach ze historia sie powtorzy, pomimo tego ze widzialam bijace serduszko :( już byłam gotowa przejsc sie jutro na wizyte do lekarza zeby sie upewnic ze wszystko ok, martwi mnie ze te klócia mogą sie nie okazac normalne:(

no ja też zaczęłam się jeszcze bardziej martwić, do tego niby nie mogę nic nosić, a codziennie po kilka razy muszę podnosić mojego klocka na przewijak, do umywalki, żeby rączki umyć, do łóżeczka, no i co tu robić?? :-:)-(
 
Do góry