reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Kubiaczka nie gniewam się, nie ma o co. Liczę według tej samej zasady co i Ty. Nie twierdziłam, że ciąża może być starsza niż miesiączka. Chodziło raczej, że ciąża jest starsza niż sam maluszek, bo liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a maleństwo jest poczęte później niż ta data, ale napisałaś przecież to samo. A ja już wcześniej pisałam, że jestem w 9 tygodniu i 3 dniu. Termin według lekarza 4 stycznia. I tyle wiem, co do swojej ciąży. :-pA u Was zgadza się tak, jak sobie wyliczyłyście. Pozdrawiam.
 
reklama
Gosia_k23 też tak myślę :tak:
myślicie że w 6 tygodniu i 2 dniu ciąży (7 tydzień w trakcie) będzie coś widać na usg?
Byłam na początku piątego tygodnia u ginekologa (początek 5 tygodnia ciąży ) i nic nie było jeszcze widać. Kazał mi wrócić za trzy tygodnie, to będzie w ten poniedziałek. Już zrobiłam wszystkie badania i się zastanawiam czy jak bym jutro poszła to by było coś widać???
Żeby mnie jeszcze lekarz nie skrzyczał, że za wcześnie przyszłam.
 
macy no to myśmy się wszystkie dogadały :laugh2: :laugh2::laugh2:
:laugh2: :laugh2: :laugh2: Tak to napisałaś, wcześniej, że zrozumiałam że myślisz na odwrót

Gosia_k23 też tak myślę :tak:
myślicie że w 6 tygodniu i 2 dniu ciąży (7 tydzień w trakcie) będzie coś widać na usg?
Byłam na początku piątego tygodnia u ginekologa (początek 5 tygodnia ciąży ) i nic nie było jeszcze widać. Kazał mi wrócić za trzy tygodnie, to będzie w ten poniedziałek. Już zrobiłam wszystkie badania i się zastanawiam czy jak bym jutro poszła to by było coś widać???
Żeby mnie jeszcze lekarz nie skrzyczał, że za wcześnie przyszłam.
 
macy no to myśmy się wszystkie dogadały :laugh2: :laugh2::laugh2:
:laugh2: :laugh2: :laugh2: Tak to napisałaś, wcześniej, że zrozumiałam że myślisz na odwrót

Gosia_k23 też tak myślę :tak:
myślicie że w 6 tygodniu i 2 dniu ciąży (7 tydzień w trakcie) będzie coś widać na usg?
Byłam na początku piątego tygodnia u ginekologa (początek 5 tygodnia ciąży ) i nic nie było jeszcze widać. Kazał mi wrócić za trzy tygodnie, to będzie w ten poniedziałek. Już zrobiłam wszystkie badania i się zastanawiam czy jak bym jutro poszła to by było coś widać???
Żeby mnie jeszcze lekarz nie skrzyczał, że za wcześnie przyszłam.
To zależy, jaki ma sprzęt. Jeśli będzie robił usg dopochwowo, na pewno powinno być widać. Jeśli ma tylko głowicę do robienia usg brzusznego, różnie to bywa. Ja z pierwszym dzieckiem byłam u gina w 6 albo 7 tygodniu i nic nie widział - usg przez powłoki brzuszne. Potem byłam u innego i robiłam dopochwowo i było pięknie widać fasolę.
 
Nie obraź się macy ale to raczej ty źle liczysz... Wiek ciąży liczy się zawsze od pierwszego dnia ostatniej miesiączki – jest to tzw. reguła Naegelego.. I nigdy się nie spotkałam z tym żeby ciąża była starsza od tego terminu. Czegoś takiego po prostu nie ma.
A jak ktoś chce znać wiek dzidzi to jest zawsze około 2 tygodnie mniejszy od wieku ciąży.
Termin porodu - Wiek dziecka - Ciąża - Dziecko - moim zdaniem to bardzo dobry kalkulator który podaje wiele rzeczy z dobra dokładnością. Dla mnie długość ciąży: 6 tygodni i 2 dni. Wiek dziecka: 4 tygodnie i 2 dni

Czego nie rozumiem rożne kalkulatory podają róże liczby ;] np. ten - Kalkulator ciąży i porodu podaje że jestem 5 tygodniu i 3 dniu ciąży. Mimo że pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 19 kwietnia 2009 roku. Może ktoś wie dlaczego?



Mi już spadają wszystkie spodnie (nie mają sie na czym trzymać). A mam dopiero początek 7 tygodnia i też nie przytyłam ani kilograma :-D


Ten kalendarz z www.paretnting.pl liczy tygodnie od poczęcia a nie od miesiączki, stąd różnica.
 
Kubiaczka sugeruj się tym co powiedział ginekolog ;-)za wcześnie też nie ma co potem się okaże że znowu będziesz musiała przyjść za tydzień :-D

Macy mi pokazuje do przodu troszkę śmiesznie ;-)

no i napisałaś mi dobrze tylko właśnie ty myślałaś że ja mam suwaczek źle bo nie liczę od @ tylko od poczęcia tak ?
Ja to się zasugerowałam tym, że masz termin porodu dzień po moim, ale nie wzięłam pod uwagę, że długość naszych cykli mogą się róznić.
 
Gratulacje!!! to musi być wspaniałe przeżycie!! :))
Dostałaś może zdjątko dzieciątka? i czy bylaś prywatnie czy państwowo?

ja się boję że nie dostanę fotki maluszka.... :( a tak bym chciała mieć pamiątkę z tego pierwszego USG...
Dostałam zdjęcie, a ciążę prowadzę prywatnie, w LuxMedzie.
 
reklama
Dziewczyny
Pakuje sie do szpitala :((
Wpadłam tylko powiedziec, ze u mnie beznadzieja, serduszko nie bije, martwy płod i musze jechac na zabieg, trzymajcie sie ciepło

najgorzej było powiedziec bliskim co sie stało...
 
Do góry