reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Kasia oby Ci przeszło i nie było to nic poważnego

mi dziś tak komputer mulił że ściągnęłam Noda i miałam 51 infekcji wiec teraz śmiga komputer jak szalony :sorry2:


dziewczyny a może jakiś wątek na temat tych różnych spraw ze zwolnieniami macierzyńskim i wychowawczym ,potem się będzie tym załatwianiu pisać co gdzie i jak i o rodzinnym becikowym wiec coś by się przydało..... jak uważacie :confused:
 
reklama
Dziewczyny ja niby z pracą ok jestem na L4 i powinnam mieć płacone 100%wynagrodzenia tyle że ja dostaję dużo mniej a tłumaczą sie że te 100% to sśrednia z 12 miesięcy wstecz a ja w ciągu tych miesięcy chorowałam i byłam na zwolnieniach,tyle tylko że nawet będąc na zwolnieniu cały miesiąc płatnym 80% miałam większą pensję,kurczę coś mi tu nie pasuję może któraś z Was wie jak to powinno wyglądać?

Ja też jestem na L4, ale dostaję wynagrodzenie nawet wyższe od podstawy, gdyż do wyliczenia średniej przyjęli także premie z ostatniego roku.
Myślę, że w Twoim przypadku poprzednie zasiłki chorobowe dostawałaś większe niż teraz, gdyż miałaś wyciąganą średnią z poprzednich 12 m-cy, na których nie korzystałaś ze zwolnień. A teraz biorą pod uwagę ostatni rok z uwzględnieniem zwolnień, także moim zdaniem chyba wszystko się zgadza. Poproś o dokładną informację w pracy.
 
A ja melduje,ze odebralam rano mame:-)Przywiozla ogorki malosolne wlasnej roboty:-):-):-)A teraz szykuje obiad...cos czuje ze przez nastepne 3 tygodnie nie wiele bede robic....;-)

Pozdrawiam Was wszystkie.


Nikki najlepszego dla synka i dla Was:-)
 
Kasia oby Ci przeszło i nie było to nic poważnego

mi dziś tak komputer mulił że ściągnęłam Noda i miałam 51 infekcji wiec teraz śmiga komputer jak szalony :sorry2:


dziewczyny a może jakiś wątek na temat tych różnych spraw ze zwolnieniami macierzyńskim i wychowawczym ,potem się będzie tym załatwianiu pisać co gdzie i jak i o rodzinnym becikowym wiec coś by się przydało..... jak uważacie :confused:
Przydał by się wątek np. "Porady prawne", gdzie pisałybyśmy o macierzyńskim, wychowawczym, becikowym itd.... Zakładać...?
 
Przydał by się wątek np. "Porady prawne", gdzie pisałybyśmy o macierzyńskim, wychowawczym, becikowym itd.... Zakładać...?

Ja jestem za :-) widzę, że sporo z nas ma podobne problemy i może łatwiej będzie wymieniać się doświadczeniami na osobnym wątku ... nie mówiąc już o późniejszym znalezieniu info ...
 
A ja melduje,ze odebralam rano mame:-)Przywiozla ogorki malosolne wlasnej roboty:-):-):-)A teraz szykuje obiad...cos czuje ze przez nastepne 3 tygodnie nie wiele bede robic....;-)

Pozdrawiam Was wszystkie.

:zawstydzona/y:
Nikki najlepszego dla synka i dla Was:-)

Aga, ale Ci fajnie. Ja za 2 tygodnie zobacze moja, heh a wczoraj zlozylam jej zamowienie na obiad jak przyjade na kaszanke z cebulka i bardzo sie zdziwila :szok::szok::szok: Zreszta ja sama sie zdziwilam, bo ja takich rzeczy nigdy nie jadalam:baffled:.
 
Ja jestem za :-) widzę, że sporo z nas ma podobne problemy i może łatwiej będzie wymieniać się doświadczeniami na osobnym wątku ... nie mówiąc już o późniejszym znalezieniu info ...
Może nasze moderatorki przesuną tam dzisiejsze posty o tej tematyce, to by już się porządek zaczął robić!
 
reklama
Nikki najlepszego dla synka!

Nikki WSZYSTKIEGO NAJ DLA SYNKA!

Sto lat Sto lat dużo zdrówka :tak::tak::tak:

Wszystkiego najlepszego dla Wiktorka :-D

Dziękuję bardzo za życzenia dla mojego Wikiego!!:-D:-D

Nikki, chyba zmienie zawód i zostane opiekunką, bo sama zarabiam 1250 za 8 godzin, to jakbym miała dać 1500 opiekunce, to nie ma sensu:-) A na żłobek u nas nie ma szans.
A co do pośredniaka, to wiem, że oni najpierw szukają pracy, ale zawsze można z ewentualnym pracodawcą rozmawiać tak, żeby cię nie zatrudnił;-)Sama w poprzedniej firmie takim leserom stawiałam pieczątki, na polecenie szefowej.:-p no chyba, że znajdzie się jakas normalna pracę, i po opłaceniu opiekunki coś zostanie z tej wypłaty. No bo przecież to jest logiczne, że nie dam opiekunce więcej niż sama zarobie w tym czasie.

Dla mnie to nawet połowa mojej pensji nie była, żebym musiała z czegoś rezygnować, ale bardziej wkurzało mnie to, że obca baba w domu siedzi... Zresztą teraz pensję moją odkładam na lokatę dla Wikiego na przyszłość.. A przedszkole chcę prywatne za rok, u nas to koszt ok 850 pln/ m-c, więc niewiele mniej niż opiekunka...:-(



Nikki Wiktorkowi życzę słodkiego, miłego życia :-)

Bardzo dziękuję w imieniu Wikiego!!:-D:-D
 
Do góry