reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Anusia8309 gratuluje nowego mieszkanka ... szampana wypada rozbic na progu.....
Pasibrzuch w takim razie bedzie ciezko... chociaz polozna to ludzka istota i bardzo pomocna zobzczymy czy cosik doradzi...w piatek mam dostac skierowanie na te badania prenatarne..juz jedno takie usg mialam wykonywane i wszystko bylo ok... sparawdzali przegrode nosowa kregoslup brzuszek i serduszko...

a ten kwasek czy tez cytryna nie maja wplywu na wynik?>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
tak jest to obowiązkowe nie patrząć czy w rodzinie jest cukrzyk czy nie:tak:lekarze muszą wiedzieć jak reagujesz na cukier w tej ciąży nie może być za wysoki bo to nie jest dobrze dla dzidzi:tak:

JUSTKA można sobie wkropić nie przeszkadza:tak:

Mi chodzi o to badanie na krzywa cukrowa, czy jest konieczne w ciazy? Bo glukoze bada sie za kazdym razem, kiedy robimy badania krwi.
A czy to nie jest tak, ze jak ktos ma w normie cukier to nie robi sie tego badania? a jak jest podwyzszony lub wlasnie jak jest cukrzyk w rodzinie to sie robi?
 
nieprzesadzajmy aż tak;-)ja piłam w pierwszej ciąży i normalnie wypiłam i nie chciało mi się wymiotowac;-)zależy jak kto na to reaguje i na ile się czuje akuratb w tym momencie ale proponuje ze sobą wziąść cytryne wkropić sobie i będzie dużo lepiej:tak:

Patrysia, ja w pierwszej ciąży też wypiłam, ale mi pielęgniarka rozpuściła tę glukozę w wodzie i dało się wypić. Teraz dostałam mały kubeczek który był jak syrop i to bez smaku. Ja bardzo mało słodzę. Herbata bez cukru, soki rozcieńczam, nawet nie mam ochoty na słodycze, za to jem sporo owoców. Może stąd u mnie taka reakcja. A przeżyć się da wszystko.;-)
 
Mi chodzi o to badanie na krzywa cukrowa, czy jest konieczne w ciazy? Bo glukoze bada sie za kazdym razem, kiedy robimy badania krwi.
A czy to nie jest tak, ze jak ktos ma w normie cukier to nie robi sie tego badania? a jak jest podwyzszony lub wlasnie jak jest cukrzyk w rodzinie to sie robi?


glukoza jest zawsze badana ale też i musi być po obciążeniu żeby zobaczyć jak na to reagujemy:tak:dobry gin zawsze zaleca:tak:
 
Patrysia, ja w pierwszej ciąży też wypiłam, ale mi pielęgniarka rozpuściła tę glukozę w wodzie i dało się wypić. Teraz dostałam mały kubeczek który był jak syrop i to bez smaku. Ja bardzo mało słodzę. Herbata bez cukru, soki rozcieńczam, nawet nie mam ochoty na słodycze, za to jem sporo owoców. Może stąd u mnie taka reakcja. A przeżyć się da wszystko.;-)
Ja też, dlatego już mi słabo na samą myśl o wypiciu tego. No jak będzie trzeba to trudno... :rofl2: Jutro mam wizytę - zapytam.
 
moj wynik na cukier to 88 i 80 wiec nie mam problemu z cukrem ale moja ginekolog i tak kazala mi zrobic ta krzywa z glukoza.. wiec wydaje mi sie ze to zalezy od lekarza jak i wynikow na cukier.. ale to tylko moja opinia
 
reklama
Patrysia, ja w pierwszej ciąży też wypiłam, ale mi pielęgniarka rozpuściła tę glukozę w wodzie i dało się wypić. Teraz dostałam mały kubeczek który był jak syrop i to bez smaku. Ja bardzo mało słodzę. Herbata bez cukru, soki rozcieńczam, nawet nie mam ochoty na słodycze, za to jem sporo owoców. Może stąd u mnie taka reakcja. A przeżyć się da wszystko.;-)


ja lubie słodycze i ogólnie lubie słodkie nie że aż za słodkie ale ogólnie lubie i może dlatego mi nie było az tak cięzko to wypić;-):-)najgorsze w tym jest to że trzeba być na czczo i po wypiciu dalej trzeba być na czczo i dopiero wtedy pobrana krew i to jest dla mnie niezafajne bo ja nie lubie jak mi burczy krew pobierją a do tego na pusty żałądek cukier:sorry2:
 
Do góry