reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Dlatego ja i wogle M nie każe mieć mi przy brzuchu komórki tylko zdala o de mnie jedynie tyle co zadzwonie czy sms napisze ale też i tak aby było nieco dalej od brzuszka np.jak pisze;-)

Niestety w pracy muszę miec telefon przy sobie, ale w domu leży gdzieś z dala ode mnie, w sypialni też go nie kładę.
 
reklama
zrobiłam się jakaś okrągła na buzi, przytyłam 4,5kg a mój M powiedział, że wyładniałam i się popłakałam w aucie:-D:-D:-D:-D:-D


ja także na buzi pupa uda:tak:a M się cieszy bo jak mówi wkońcu mam okrągości:-)i ja się ciesze że wkońcu mój tyłek nieco pulchniejszy jest:-)co M odrazu nie moge od siebie odciągnąć chociaż musi go klepnać:-D:rofl2:
 
Penwie :-) Ty systemem myslenia powinnyśmy wyłączyć natychmiast komputery, telewizory i komórki -pewnie nie dajmy się zwariować - ale troszkę wiedzy i rozsądku nikomu nie zaszkodzi. :-D
zAgatko - pieknie na różowo u ciebie - zazdraszczam :-D

No właśnie - fale są wszędzie, i to w większych częstotliwościach niż usg. Więc jeśli szkodzą, to wydaje mi się, że po prostu ich nadmiar szkodzi. Przypomnijcie sobie, kiedy byłyśmy dziećmi - nie było komórek, komputerów, telewizory czarno-białe i to nie w każdym domu, fal było o wiele mniej. a teraz atakują z każdej strony... a my nie mamy na to praktycznie żadnego wpływu:-(
 
Czesc ... troszeczke mam u Was zaleglosci ..wszystko przez prace.. pocieszenie tylko takie ze do wrzesnia a pozniej na zwolnieniu bo juz czuje ze nie ze wszystkim daje rade... po plenerach wracam tak zmeczona ze marze tylko i wylacznie o prysznicy i lozeczku.. a co do uzywania komorki to ja bez niej nie moge funkcjonowac....gorzej z siedzeniem przed komputerem.. jesli chodzi o witaminy moj gin kazal je przyjmowac po 16 tygodniu nie wczesniej... ale wszedzie czai sie jakis zagrozenia...a zwlasza od starszyzny ciagle slysze ze tego nie wolno tamtego tez... sama staram sie nie wierzyc w te zabobony .... ale jednak cos w tej mojej glowie zostaje
 
No właśnie - fale są wszędzie, i to w większych częstotliwościach niż usg. Więc jeśli szkodzą, to wydaje mi się, że po prostu ich nadmiar szkodzi. Przypomnijcie sobie, kiedy byłyśmy dziećmi - nie było komórek, komputerów, telewizory czarno-białe i to nie w każdym domu, fal było o wiele mniej. a teraz atakują z każdej strony... a my nie mamy na to praktycznie żadnego wpływu:-(


tak to wielka prawda nawet nie wiesz a już ci coś szkodzi:sorry2:
 
Dorcia, heh, mam to samo. Czuje sie jak beka z dwoma arbuzami z przodu i twarza jak ksiezyc w pelni, a moj G. mi mowi, ze jestem sliczna. A ja zastanawiam sie, jak ja moge byc sliczna, jak oplywam w grubosci. :szok::szok::szok::szok:


Macy, w jakich formach przyjmowalas zelazo? i to, ktore Ci dopasowalo to jakie bylo?
Karoli4, mąż lubi widocznie rubensowskie kształty... Mój też na mnie patrzy inaczej, chociaż wiem, że za grubasami nie przepada. Ale czytałam kiedyś, że mężczyźni zdecydowanie wolą kobiety o pełniejszych kształtach niż wieszaki.
Co do żelaza - nie pamiętam.:zawstydzona/y: Przepraszam. Całą dokumentację mam w Polsce, a ciążę prowadziłam trzy lata temu. Wiem, że różniły się nie tylko nazwą, ale i ceną. I co śmieszniejsze to tańsze bardziej mi podeszło.
A komórek dziewczyny używacie? To porównajcie sobie:
W obecnie stosowanych systemach telefonii komórkowej używa się częstotliwości 900 i 1800 MHz,
a w diagnostyce usg 2-20 MHZ.

Źródła informacji:

Zagadkowa technologia GSM, fale ELF, komórki

Śmiejcie się czy nie z komórek dziewczyny, ale myślę, że dzieci wyczuwają takie fale. Pamiętam, jak w pierwszej ciąży pisałam smsy do męża ,zawsze czułam wyraźne ożywienie dziecka w brzuchu. Jak telefon odkładałam, dziecko było spokojniejsze. To dość silne pole. Dużo silniejsze niż usg.
 
Ostatnia edycja:
Tak z innej beczki - ile tyjecie dziewczyny? Zauważyłam, że tak od 3 tygodni waga idzie w górę kilo w tydzień, wcześniej 0,5 kilo w tydzień. To dobry wzrost czy powinnam zgłosić to mojej lekarce?

Mi jak narazie przybylo 3 kilo i bardzo sie z tego ciesze:-)oby jak namniej:tak:

Patrysiu, a ile jest tabletek w opakowaniu i ile płacisz, bo ja biore ten feminatal DHA i on ma chyba za ubogi skład...

Ja tez bralam ten Feminatal DHA i tam nie bylo zelaza,teraz kupilam ten Feminatal N,zobaczymy czy on cos zmieni.

Tylko Kaja, te skutki to nie sa z nadmiaru zelaza, tylko reakcja organizmu na ten lek. Jedni znosza dobrze, inni gorzej.
Na wizycie u ginki jak najbardziej jej powiem o tym, ze kiepsko sie czuje po tych kropelkach i moze da mi w innej formie.

Nikki, ja zelazo jak najbardziej przyjmuje i poswiecam sie nie z tej ziemi, bo po kazdej lyzeczce tego swinstwa wykreca mi cala buzie. Ale dzielnie biore.

Tez zazywam zelazo ale w tabletkach,mialam do wyboru albo do zucia albo tabletki,wolalam tabletki,sa to piguly o koloze jaskrawo rózowym i nazywaja sie Tardyferon.

No właśnie wczoraj znowu niestety skończyło się izbą przyjęć i zastrzykiem rozkurczowym , ale ogólnie to wszystko wygląda nie najgorzej, także mimo to jesteśmy dobrej myśli:tak:\
A prezent naprawdę niesamowity, tylko ty w tą rocznice to się musiałaś też nieźle napracować:-)


Rozmawiałam na temat ewentualnej szkodliwość usg z moim wujkiem lekarzem specjalistą II stopnia w chorobach wewnętrznych co prawda, a nie ginekologiem i powiedział mi że przez 30 lat(czas wykonywania na szeroką skalę usg ciąży) nie powstało, żadne opracowanie naukowe stwierdzające, potwierdzające szkodliwość badania dla płodu. Myślę, ze facet wie o czym mówi bo nie głupi jest, ale pewnie ilu lekarzy tyle opinii ;-)

Dbaj o siebie zeby juz nie wracac do tego szpitala.

Ja tez twierdze ze sa rzeczy bardziej szkodliwe niz usg:tak:moj gin powiedzial ze nie wolno przesadzac z usg w poczatkowej ciazy ale potem jest juz bardziej bezpieczne:tak:za to kazal uwazac własnie na komórki.
 
Pomyślcie sobie, że usg to średnio 10 min. oddziaływania fal o niskiej częstotliwości, a komórka jest odbiornikiem fal, który cały czas nosimy przy sobie i które w dodatku ciągle przez nas przenika (przez dziecko pewnie też).
Ja tam akurat nie widzę zagrożenia w usg, robie co miesiąc.
 
reklama
zAgatko! Ale się u Ciebie różowo zrobiło:-);-)
AGATKA wlaśnie teraz patrze jak fajnie sobie odmieniłaś sygnaturki avatarek tak inaczej z czarnego kolorku:-)
zAgatko - pieknie na różowo u ciebie - zazdraszczam :-D

Tak dziewczęco, bo to słodka kobitka będzie:-D:-D;-);-);-)

A komórek dziewczyny używacie? To porównajcie sobie:
W obecnie stosowanych systemach telefonii komórkowej używa się częstotliwości 900 i 1800 MHz,
a w diagnostyce usg 2-20 MHZ.

Źródła informacji:

Zagadkowa technologia GSM, fale ELF, komórki


Wynocha baby od kompów:-D

No właśnie - fale są wszędzie, i to w większych częstotliwościach niż usg. Więc jeśli szkodzą, to wydaje mi się, że po prostu ich nadmiar szkodzi. Przypomnijcie sobie, kiedy byłyśmy dziećmi - nie było komórek, komputerów, telewizory czarno-białe i to nie w każdym domu, fal było o wiele mniej. a teraz atakują z każdej strony... a my nie mamy na to praktycznie żadnego wpływu:-(

U nas faktycznie 25 lat temu nikt nie myślał o robieniu usg, ale na zachodzie już wtedy takie badania były standardowo robione ciężarnym.
 
Do góry