reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Tak z innej beczki - ile tyjecie dziewczyny? Zauważyłam, że tak od 3 tygodni waga idzie w górę kilo w tydzień, wcześniej 0,5 kilo w tydzień. To dobry wzrost czy powinnam zgłosić to mojej lekarce?
 
reklama
Ja wybieram się jutro do gina na usg. Mam nadzieje, że dzidziolek pokaże kim będzie. Taki z niego wiercipietek, że czasami nawet spokojnie poleżec nie mogę.
To dziś trzymamy za Ciebie kciuki Wronek.

Witam porannie. Od rana produkcja trwa. ;-) Ja powoli muszę zabrać się za pakowanie rzeczy, a tak nie mam na to ochoty. Jedną przeprowadzkę przeżyłam pół roku temu i musiałam całą chałupę przenosić sama.:crazy: Nigdy więcej takiej przyjemności.:no: Teraz albo z mężem, albo w ogóle.
 
znalazłam fajną stronkę, wklejam ją też w przydatne linki :-)

Przyrost wagi w ciąży - Onet.pl Zdrowie

Pasibrzuch, fajny kalkulator, nie uwzględnia jednak, że się schudło na początku. Mimo to optymizmem mi powiało jeśli by to temp wzrostu sie utrzymało. Ja długo nie tyłam a ostatnio 1,5 kg - ogólnie już 3 kg mi przybyło. Tylko, że wyjściową miałam gorszą i nie chciałbymzbyt przytyć. W ostetniej ciązy przybyło mi 9kg.

wronek - powodzenia na USG

dormark - podziwiam zapał, mnie sie ostatnio nawet pralki nie chce włączyć :wściekła/y:
 
I jak te zajęcia wyglądają? Nacisk bardziej na stronę praktyczną, czy teoretyczną?

Na razie były dopiero zajęcia wprowadzające. Każda dostałą reklamówkę z ulotkami. Była też Pani z poznania która reprezentowała Prywatny Bank Komórek Macierzystych. Potem położna mówiła ogólnie zaletach chodzenia do szkoły rodzenia.
Mówiła trochę jeszcze o wspólnym rodzeniu, że pacjentki rodzącę czują się o wiele spokojnie gdy wiedzą, że ktoś bliski jest przy niej(mąż, koleżanka, mama).Cieszę się że był mąż na tym bo przynajmniej to usłyszał ;-)
Mówiła też o badaniach, że morfologie i mocz powinno się badać bezwzględnie co miesiąc tak samo jak ciśnienie i wagę. A USG powinno się robić max 4 razy w ciąży. Częstsze USG powinno być robione w razie konieczności lub gdy istnieje podejrzenie powikłań. Bo nie pozostaje to obojętne dla dziecka. Mówiła o tym bo była ostatnio na specjalnej konferencji poświęconej tej tematyce. Zresztą mówiła że są to zalecenia jakiegoś towarzystwa.Co prawda co nie nie którzy lekarze twierdzą inaczej. Ale to jest kwestia finansowa dla tych lekarzy ;-)
Te zajęcia są u nas bezpłatne. Będziemy mieć zajęcia ruchowe w szkole rodzenia i zajęcia teoretyczne. Będzie pokazany na specjalnym fantomie poród. Będzie omawiana dokładnie rola partnera podczas porodu. Będzie omawiana opieka nad dzieckiem w tym pokazywana kąpiel. Będą też prezentacje firm (Jonhson, Avent, Hipp..). Będzie wycieczka po porodówce. Dostniemy listę potrzebnych rzeczy do szpitala.

agbar jesli chodzi o fryzjera to moz mialas szczescie. Ja niestety nie mam takiego szczescia i po dwoch wizytach (za pierwszym razem mi sie podoba, a za drugim juz nie) zmieniam. Teraz wyjatkowo pojde trzeci raz do tego samego fryzjera, bo chyba jest niezly, ale tfu tfu nie chce zapeszac

Ja właśnie jestem zrozpaczona, bo moja fryzjera wyprowadziła się do poznania :baffled:
 
Ja właśnie jestem zrozpaczona, bo moja fryzjera wyprowadziła się do poznania :baffled:[/QUOTE]

hehe kubiaczka, gdyby Toba byla moja mama, to ta odleglosc nie stanowilaby dla niej zadnego problemu. Moja mama uwaza, ze jesli fryzjer dobry to warto.
A naprawde ciezko o dobrego fryzjera.
 
reklama
Witam Dziewczyny, wczoraj wieczorem nie dałam rady zajrzeć, byłam wykończona, mój Wiki szaleje, jeszcze do tego to durne fugowanie, syfu narobił kafelkarz, miałam dość...

Kacha_wawa, wielkie gratulacje!!
Andziu, my też rocznicę mamy 27 sierpnia i też czwartą, a w drugą, 27.08.07 synek nam się urodził w prezencie!
 
Do góry