reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witaj brzuchata rodzinko,
czytam was na raty i nie uda mi się na wszystko odpowiedzieć,

co do hemoglobiny to myslę, że macie super, bo ja miałam 9,6 i dostaję tony żelaza, niedługo powtarzam morfologię i wyjdzie czy się coś poprawiło,

gratuluję mieszkań i ślubów!!!:-D:-D
i witam nowe mamusie!!!:-D:-D

wróciłam już z wojaży u rodzinki i chociaż to tylko 3 dni to czulam się mega wypoczęta i mój M był taaaki super nie myślał o pracy ani o skoszeniu trawy, coś pięknego hehe:-D:-D:-D:-D:-D

zrobiłam się jakaś okrągła na buzi, przytyłam 4,5kg a mój M powiedział, że wyładniałam i się popłakałam w aucie:-D:-D:-D:-D:-D
moja dzidzia przesuwa się juuż po całym brzuszku i chyba często w stronę tatusia który od usg się zmnienił, mówi do brzuszka i szuka łóżeczek!!!:-D
 
reklama
WITAM:-)




ja używam feminatal N i wiem że tam jest żelazo ale nie wiedziałam że aż tak zadziała myślałam że task się dzieje jak jeszcze dodatkowo się bierze żelazo jak przy anemii;-):zawstydzona/y:
jesli chodzi o witaminy, to ja na poczatku bralam tylko witaminy i nie mialam zadnych zmian w kolorze kupki (mam nadzieje, ze zadna z Was nie bedzie urazona uzytym slowem). Biore elevit i tam tez jest zelazo. Od momentu jak zaczelam brac ten srodek, na ktorego sam widok juz mnie odrzua, to fakt kolor zmienil sie nie do poznania :szok:

Witam Dziewczyny, wczoraj wieczorem nie dałam rady zajrzeć, byłam wykończona, mój Wiki szaleje, jeszcze do tego to durne fugowanie, syfu narobił kafelkarz, miałam dość...

Kacha_wawa, wielkie gratulacje!!
Andziu, my też rocznicę mamy 27 sierpnia i też czwartą, a w drugą, 27.08.07 synek nam się urodził w prezencie!

Nikki, super prezent ze strony synka. Gratulacje:-)
 
USG powinno się robić max 4 razy w ciąży. Częstsze USG powinno być robione w razie konieczności lub gdy istnieje podejrzenie powikłań. Bo nie pozostaje to obojętne dla dziecka. Mówiła o tym bo była ostatnio na specjalnej konferencji poświęconej tej tematyce. Zresztą mówiła że są to zalecenia jakiegoś towarzystwa.Co prawda co nie nie którzy lekarze twierdzą inaczej. Ale to jest kwestia finansowa dla tych lekarzy ;-)
:baffled:

To potwierdza moją wiedzę i obawy. Dobrze, że oficjalnie na szkoleniu się to mówi, dobrych opracowań znaleźć niezwykle trudno.
 
jesli chodzi o witaminy, to ja na poczatku bralam tylko witaminy i nie mialam zadnych zmian w kolorze kupki (mam nadzieje, ze zadna z Was nie bedzie urazona uzytym slowem). Biore elevit i tam tez jest zelazo. Od momentu jak zaczelam brac ten srodek, na ktorego sam widok juz mnie odrzua, to fakt kolor zmienil sie nie do poznania :szok:
Karoli czy twoj lekarz wie, że beirzesz te witaminy i wie jaki jest tego tymczasowy efekt? Na moj gust twoj organizm nie potrzebuje w ogole żelaza już. Efekt nadmiaru żelaza to właśnie m inn nudności, biegunka itp
 
To potwierdza moją wiedzę i obawy. Dobrze, że oficjalnie na szkoleniu się to mówi, dobrych opracowań znaleźć niezwykle trudno.
Ale nie ma żadnych dowodów, by usg zaszkodziło dziecku, żadnych badań nikt nie przytacza. Dlaczego?? Na temat no-spy są badania, że przenika do płodu, źle wpływa na napięcie mięśniowe i odruchy po urodzeniu, a i tak nikt się tym nie przejmuje i wszyscy łykają, a usg budzi strach a badań i dowodów brak... Oczywiście chodzi mi o naukowe badania potwierdzone przez ośrodek naukowy a nie bzdury z netu w stylu erytrocyty dziecka znaleziono u matki po 3 latach...(erytrocyty starsze niż 100 dni niszczy śledziona). Moja lekarka na każdej wizycie robi usg i to nie ze względów finansowych, jest na nfz...
 
Witam dziewczynki
Miłego dzionka Wam życzę
Kacha_wawa gratuluje męskiej decyzji:-)
Nikki ale fajnie wam się te daty poskładały, super prezent na rocznicę:tak:
 
Karoli czy twoj lekarz wie, że beirzesz te witaminy i wie jaki jest tego tymczasowy efekt? Na moj gust twoj organizm nie potrzebuje w ogole żelaza już. Efekt nadmiaru żelaza to właśnie m inn nudności, biegunka itp

Kaja, oczywiscie ze moj lekarz wie o witaminach, ktore biore.
I raczej wydaje mi sie, ze zelazo biore jak najbardziej potrzebnie. Bo przy hemoglobinie 10,7, krwinkach czerwonych 3,08 i hematokrycie 29,9, to nie jestem tak do konca pewna, czy nie potrzebuje tego zelaza.
A jesli chodzi o efekt nadmiaru to mylisz sie. Zgodnie z ulotka skutkami ubocznymi moze byc uczucie sytosci, zatwardzenie lub biegunka i miedzy innymi nudnosci.
 
reklama
Do góry