reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Ja mam strasznie niskie cisnienie 100/60 na dworze siedze caly czas bo mieszkam w domu a kawy nie pije bo jak jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciazy to juz mi nie smakowala i na sam zapach kawy robi mi sie nie dobrze wiec maz musi sobie kawke sam robic sprobuje zrobic sobie kawe inke z mlekiem jak to nie pomoze to wtedy wezme apap.

Ja zawsze miałam idealne ciśnienie 120/80, a teraz w ciąży tez mam niskie, ok. 115/55, więc tylko kawa mi pomaga. Zresztą pani doktor powiedziała mi, że lepiej napić się kawy (miałam opory przed piciem kawy), bo mniej zaszkodzi maluszkowi niż niskie ciśnienie, które może doprowadzić do niedotlenienia łożyska (choc to pewnie zdarza się przy super niskim ciśnieniu, więc nam nie grozi;-))
 
reklama
hmnmm ja mam ciśnienie "normalnie" 90/60, a w ciąży spadło do ok 80/40.. Ginka kazała mi pić jedną kawę dziennie i się nie martwić bo lepsze niskie ciśnienie niż wysokie..
moje sposoby na podniesienie ciśnienia: umyć podłogę, jakieś okno, wypucować łazienkę... tam gdzie trzeba się ruszać i coś porządnie zrobić :tak:
 
:-) to mi skacze ciśnienie, bo ciągle coś robię w związku z remontem :-D
ja mam normalne 90/60 a teraz górne mi podskoczyło do 110-115. Piję jedną słabą kawę dziennie, oprócz weekendów, bo piję tylko w pracy.

Monika12b, ivi ma rację, weź paracetamol, ja mam czasami uporczywe bóle głowy i biorę tylko to, tylko to pozwolił lekarz, nie za często jest bezpieczny. Broń Boże aspiryna lub ibuprom! Mi spacer nie pomaga, jak się ból uczepi to trzyma kilka dni nawet. Już lepiej wziąć jeden paracetamol niż cierpieć, a dziecko czuje na pewno że mamie źle i też mu źle.
 
gosia no ja dokladnie caaaaalutkie miasto mam do przejechania ale czego sie nie robi dla malenstwa;) dzisiaj np przez te remonty torow musialam jechac autobusem, jednym tramwajem potem drugim, kocham takie 1,5 godzinne wycieczki szczegolnie jak jest goraco...cos pieknego:-p
no to wycieczkę masz do ginekologa :tak:

Cześć dziewczyny :-)

ja ciśnienie muszę kontrolować 3 raz dziennie i z tego co wiem nie może przekroczyć 140/90 wiec na razie w normie się wyrabiam :sorry2:bo ginekolog się martwi że może mi wysokie skoczyć zobaczymy później jak będzie większy brzuch większe zmęczenie itd z córą leżałam w szpitalu przez to że raz wysokie u niego miałam i cały dzień mi w domu nie spadało a teraz nie wyobrażam sobie iść do szpitala i zostawić córę w domku :sorry2:


i dziś mi sie też śniło dziecko i był to chłopak i

na usg lekarz mi mówi ginekolog 3cm a ja ale co?co ? i mi nie powiedział co ....a potem jak wychodzę mówi susiak 3 cm :-D będzie na 100% chłopak :-D

a potem miałam już dziecko i z nim spacerowałam w okropnej ulewie w wodzie po kostki i spaliśmy pod namiotem chyba to wakacje były :-D
 
parze kawusie, ktoś ma ochote:-D
U mnie w końcu chłodniej, w nocy popadało, to jest czym oddychać:tak:
A rano jak się obudziłam to miałam wklęsłą lewą strone brzucha, troche śmiesznie to wyglądało:-). Fakt, w nocy się pare razy budziłam, bo mnie pobolewał dół i lewa strona, tak jakbym miała jakieś kolki na zmiane z ciągnięciem, a tu pewnie dzidziuś się gnieździł i spać nie dawał:tak: juz mamusie budzi po nocy, niedobry.... to pewnie ma po tatusiu, też czasami budzi mamusie w nocy.....:-D
Pojutrze wizyta u gina
 
My wczoraj chyba czuliśmy pierwsze ruchy :-D bulgotanie w okolicy pępka, które powtarzało się, kiedy pukaliśmy w brzuszek :-D a dzisiaj zobaczymy nasze maleństwo i ciekawe czy też okaże się, że mój sen był proroczy ;-)
 
U mnie przy porodzie nie byla tylko jedna polozna,byly chyba 2,jedna trzymala mnie za reke i obcierala pot z czola wiec ja nie moge narzekac,pozatym mój gin dopilnowal wszystkiego,chodzili nademna jak w zegarku:-DTez mialam wywolywany poród,byl bardzo ciezki bo nie mialam rozwarcia,co 5 minut masowanie szyjki,mimo to chcialabym rodzic kolejny raz naturalnie.

O kurce to latwo Ci nie bylo, ale widze ze opieka jest super!
W wawie to lekarz pojawia sie na chwile i znika tak samo szybko jak sie pojawia, na prawde musialyby byc baardzo duze komplikacje zeby byl przy porodzie lekarz.
A położne krążą, chyba ze zdarzy sie cud i akurat w danym szpitalu bedzie tylko 1 rodzaca, to wtedy cala uwaga skupia sie na niej, ale to szansa jak trafienie szostki w totka.
 
Dzień dobry:-) Ja zawsze mialam idealne cisnienie ale teraz co pojde to mam nizsze. Ostatnio mialam 100/60, dlatego jak tylko kawe wypije to sie od razu super czuje:-) Tabletek staram sie nie brac, bo nie ma potrzeby. U nas dzisiaj troszke chlodniej ale calkiem przyjemnie. Bo juz dosc tego slonca mam troche, ale chyba sie rozpogodzi bo juz sie przebija slonce..Jeszcze 2 tyg do nastepnej wizyty..NIE MOGE SIE DOCZEKAC!!!
 
Ja odwiozłam mężusia do pracy, obecnie piję kawę i jem jedyną rzeczy na którą mam ochotę ;-)makrele w sosie pomidorowym z puszki:-D:-D
mmmm...ivi,ależ mi ochoty narobiłaś :-:)zawstydzona/y:

my chcielibyśmy chłopca bo chłopiec - pierworodny to brzmi dumnie ;) i chcielibyśmy dziewczynkę, bo w rodzinie u mojego A. prawie sami chłopcy więc z dziewczynką trudniej :D
czyli właściwie to chcecie i chłopca i dziewczynke.. :-D to tak jak ja. ja zawsze marzyłam o pierwszym synku.. żeby w przyszłości mógł starszych kolegów dla młodszej siostry przyprowadzać.. miałaby w czym przebierać :-) mój D twierdzi,że chce chłopca,bo się bedzie mógł kolegom pochwalić,że SYN ..wiadomo-męska duma:-D ale kiedy jesteśmy na spacerze to przewaznie z utęsknieniem ogląda się za małymi dziewczynkami.. :) raz po imprezie,pijany powiedział : ''marze zeby to byla ONA,ale ciiicho" ;-)

Ja zawsze miałam idealne ciśnienie 120/80, a teraz w ciąży tez mam niskie, ok. 115/55, więc tylko kawa mi pomaga. Zresztą pani doktor powiedziała mi, że lepiej napić się kawy (miałam opory przed piciem kawy), bo mniej zaszkodzi maluszkowi niż niskie ciśnienie, które może doprowadzić do niedotlenienia łożyska (choc to pewnie zdarza się przy super niskim ciśnieniu, więc nam nie grozi;-))
moje najniższe ciśnienie w ciąży to 67/87. wyobraźcie sobie jak sie czułam.. jak trup. Bałam się z kanapy podnieść,bo w głowie mi się kręciło jakbym tylko co z karuzeli zeszła. Ale zdrzemnełam się i mi przeszło ;-) kawy też nie pijam. ostatnio rano zaczela mnie boleć głowa,to za wczasu zrobilam sobie rozpuszczalna z 1 łyżeczki pół na pół z mlekiem. ale to tylko jeden jedyny raz ;-)


Dziewczyny ja lece sie szykowac,bo dziś urodziny mojego D,a ja jeszcze w miedzyczasie mam kurs-bo prawko robię ;-) miłego dnia.
 
reklama
czyli właściwie to chcecie i chłopca i dziewczynke.. :-D
hehe raczej jest nam to zupełnie obojętne :-Dbliźniaków - parki mieć nie będziemy więc kto tam mieszka jest nieistotne, ważne żeby zdrowe i żeby ciaża przebiegała bezproblemowo:-D
moje najniższe ciśnienie w ciąży to 67/87. wyobraźcie sobie jak sie czułam.. jak trup. .
iiii to Cię pobilam.... Dwa dni temu miałam 84/37 :-D:-D
 
Do góry