reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witaj zAgatko, a jak się czujesz? Lepiej?
Ja mam +2 ale mało jakie rzeczy sprzed ciąży wchodzę. Nawet jeśli się mieszczę to mnie denerwują paski i gumki wszelakie. Teraz nie problem z tuniczkami, krótkie spodenki wywijam ;-)aby mieć je najniżej. Kupiłam sobie spodnie ciążowe też i super się w nich czuje.
zAgatko - cieszę się, że się odezwałas, czujesz się już lepiej? Masz pomoc do córeczki czy sama w nocy wstawałas?

Kaja, Andzia jak leże to wszystko ok, ale jak wstanę i połażę to mi znowu brzuszek wywala, zobaczymy co powie lekarz prowadzący, najwyżej będę 5 miesięcy zalegać na kanapie;-)
Co do ubrań to ja tez nawet jak się mieszczę to mi niewygodnie w zwyczajnych ciuchach, także leżą na dnie szafy, a królują spodnie z gigantyczną gumą:-D

I dlatego ja sie nie waze hihi:-Dtylko na wizytach u pani doktor;-)
Ja też przynajmniej mam pełen obraz miesięcznego tycia;-)

Na początku witam wszystkich Serdecznie! :-)
Forum obserwuję i czytam od dłuższego czasu właściwie od tych magicznych prawie 17 tygodni a dziś skusiłam się na rejestrację! Muszę przyznać, że dowiedziałam się od was bardzo wiele pożytecznych rzeczy! :-) Najbardziej zazdroszczę wszystkim Mamuśkom które czują już harce swojego malucha bo u mnie niestety jeszcze nic :-( ale się nie załamuję bo wiem, że Dzidzia zdrowa a widocznie na harce przyjdzie jeszcze czas! :-)
Witam nową Stycznióweczkę:tak:

a ja czuję jak moja dzidzia się rozpycha :-) pierwszy raz czuję tak mocno i chyba się popłaczę ze szczęścia :-D:-D

mnie słodycze korcą napadowo, tak ogólnie to nie, ale czasem mam taką chcicę... :-p
na razie przybrałam na wadze 3 kg od wagi sprzed ciąży. Licząc od 3 miesiąca przytyłam 6 kilo, bo najpierw schudłam. No i brzuszek to mi już wywaliło konkretnie, już się nie ukryję :-D
Cieszę się, że Twoja dzidzia dała znaka:-)
Ja słodycze również pochłaniam w zastraszających ilościach, co mnie strasznie dziwi bo nigdy specjalnie nie lubiłam :szok:
 
reklama
Witam nowe stycznióweczki i gratuluje:tak:Ja jutro sie dowiem ile przytyłam:szok:,aż sie boję bo moja miłość do czekolady rośnie z każdym dniem bardziej:tak:Macie może jakies sposoby na wzdęcia?:confused:bo od wczoraj mam balon zamiast brzucha :baffled:Moja dzidzia wczoraj pierwszy raz szalała ,aż tak w brzuszku:tak:zawsze jak moj przyłoży rękę do brzucha to dzidzia przestaje i nie może poczuć,śmieje się że sie tatusia boi:tak:Kopciuszku jakis czas temu widziałam spodnie ciążowe w drewniakach na łaskiej:tak:
A jesz dużo wzdymających potraw, bo to chyba od diety?
 
Fajne mieszkanko i cena raczej okazyjna (u nas ceny od 3 tys w górę). Sprawdź sąsiadów, to ważne w bloku, kogo ma się za ścianą, bo różni się trafiają, a to potrafi życie zatruć.

Mieszkanko rzeczywiście fajne. Ale cena - marzenie! Przed wyjazdem mieszkaliśmy w Gdańsku. Sensownej kawalerki nie można było dostać za mniej niż 150 tys., w sensownym stanie i miejscu, a co dopiero większego. Na razie ciągle wynajmujemy (ceny mieszkań w Londynie przemilczę), ale wiem, że kiedyś jak kupimy swoje cztery kąty, będę całować każdą deskę.;-)

Witajcie dziewczyny,
Czekałam tak dlugo zanim nie upewniłam się, że wszystko jest ok.
Basia lat 26 chce się do Was wpisać :)
planowany termin 6 styczeń
mam syna lat 3,5 Hubert
ciąża to moja 3 (1 poronienie w zeszłym roku)
mam męża Szymona

Witamy Basiu w naszym szerokim gronie!
Tak bym chciała dać mojemu synkowi na imię Hubert. Tylko mąż się raczej nie zgodzi.:-(

Witam porannie wczoraj sie nie odzywalam bo nie mialam za bardzo czasu zreszta dzisiaj tez zaraz wychodze i bede wieczorem , jade z M do Bern do konsulatu. Pozatym nie przespalam prawie cala noc bo po 1 Nicol a po drugie wczioraj moja tesciowa upila mi w prezecie sliczne ciuszki dla niuni i jak dzwonilam do mamy to jej o tym powiedzialm , a ona , ze jak moglam , ze to lekko myslne w tak wczesnej ciazy . Jeszcze tak sie nie przejelam , ale potem rozmawialam z przyjaciolka i ona tez , ze glupia jestem bo jak terza na pewno sie cos stanie , no i zaczelam plakac i naprawde wierzyc ze moze cos sie stac .

Dormark, nie żyjemy w średniowieczu... Przestań się przejmować głupotami, które tłuką inni. Daj im namiary na BB, niech poczytają, jak inni robią zakupy i przyjmują prezenty od innych. Teraz mamy małe brzuchy, można biegać i sprawdzać.

cześć z rana :)
Proszę wszystkie mamuśki o uśmiechanie i odgonienie dołów!!
ja dziś w ramach poprawiania sobie humoru zabieram się za pieczenie ciasteczek ;)

Ja się szeroko uśmiecham i proszę o przesłanie ciasteczek. Tylko będą pewnie długo szły...:-(

a ja nie budzę sie w nocy na siusiu... od początku może ze 4 razy w nocy się obudziłam.. Ale rano to biegnę do toalety ;-)

A ja już nie biegam, chyba że się wieczorem opiję czegoś.

hmm... z tym leczeniem furaginem to ja już nie wierze...miałam go brać tydzień razem z wit.C ijuz mija 4 dzień skonczonego leczenia i bez badania czuje ze jest jeszcze gorzej niż przed leczeniem....teraz to faktycznie czuje że coś mi tam siedzi...

Witamina c przy problemach z układem moczowym rzeczywiście ponoć pomaga. I wiem, że na pewno pomaga żurawina. Pod każdą postacią. Teściowa miała takie problemy z układem moczowym, że dramat, ale właśnie żurawina u niej zdziałała cuda. Jest też jakiś naturalny lek (nie pamiętam nazwy - przepraszam), ale możesz zapytać w aptece.

ja na swojej domowej,elektrycznej wadze ważę 56kg a w gabinecie mojej gin, kiedy waży mnie pielęgniarka na takiej starej,radzieckiej z odważnikami ważę 61,5 :confused: i która oszukuje?

Radziecka. :-D Oni zawsze oszukiwali. ;-);-);-)

Witajcie:-)
Pewnie juz nikt mnie nie pamieta?;-)
Sporo sie dzialo w naszym zyciu w miedzyczasie i ani czasu ani checi na siedzenie przy kompie nie bylo.Ale czytalam caly czas co u Was...

Pamiętamy, pamiętamy.
:tak:

Niestety we Wloszech panie doktor nie waza:no:, tylko sie pytaja, takze sama musze kontrolowac mniej wiecej wage.
W UK też mnie ważyli raz. Nawet nie wiem, jak z moją wagą jest teraz, bo nie mam jak się zważyć. Przy następnej wizycie się upomnę.

Na początku witam wszystkich Serdecznie! :-)
Forum obserwuję i czytam od dłuższego czasu właściwie od tych magicznych prawie 17 tygodni a dziś skusiłam się na rejestrację! Muszę przyznać, że dowiedziałam się od was bardzo wiele pożytecznych rzeczy! :-) Najbardziej zazdroszczę wszystkim Mamuśkom które czują już harce swojego malucha bo u mnie niestety jeszcze nic :-( ale się nie załamuję bo wiem, że Dzidzia zdrowa a widocznie na harce przyjdzie jeszcze czas! :-)

Witam! Na harce rzeczywiście jeszcze przyjdzie czas. W pierwszej ciąży to normalne, że się nie czuje w 17 czy 18 tygodniu, chociaż są wyjątki. Każda kobieta jest inna - na szczęście!;-) Moje dzieciątko kica mi po brzuchu, z dnia na dzień coraz mocniej. Takie to przyjemne uczucie.:-)
 
Nikki właśnie nie jem jakoś specjalnie wzdymająco.Wczoraj na obiad miałam zupke kalafiorową i nie jadłam specjalnie zeby nie cierpieć:tak:Chyba jakiejś activii musze spróbować czy co,a mięte mozna w ciąży pić?:confused:

sylwia, kalafiorek jest dobry, ale niestety wzdymajacy:-(

a nie doczytalam, ze nie jadlas w koncu tej zupki:-)
 
Sylwio wydaję mi się, że miętę można moja P. Doktor na wzdęcia i zgagę zaleciła mi Reni które jest bezpieczne w ciąży :-) Tak po za tym to jeszcze raz witam się ze wszystkimi z którym do tej pory się nie witałam i dziękuję za tak miłe przyjęcie w waszym gronie :-)
 
Nikki właśnie nie jem jakoś specjalnie wzdymająco.Wczoraj na obiad miałam zupke kalafiorową i nie jadłam specjalnie zeby nie cierpieć:tak:Chyba jakiejś activii musze spróbować czy co,a mięte mozna w ciąży pić?:confused:
Sylwia co do miety- to ile ludzi tyle opinii...Ja po prostu spytalam moja lekarke jakie ziolowe herbaty moge pic tym bardziej,ze od zawsze pije ziolowe i bylabym nieszczesliwa bez nich;-)I tak moge spokojnie pic miedzy innymi miete,pokrzywei melisse czyli moje ulubione..uff
Tylko pamietaj,ze mieta ma rowniez dzialanie moczopedne;-):-)
 
Witamina c przy problemach z układem moczowym rzeczywiście ponoć pomaga. I wiem, że na pewno pomaga żurawina. Pod każdą postacią. Teściowa miała takie problemy z układem moczowym, że dramat, ale właśnie żurawina u niej zdziałała cuda. Jest też jakiś naturalny lek (nie pamiętam nazwy - przepraszam), ale możesz zapytać w aptece.


Ja jem pastylki z żurawiny od jakichś 2 miesięcy - najpierw żurawit teraz uromaxim. uromaxim jest tańszy natomiast żurawit smaczniejszy (nie zostawia posmaku pastylki) - z tego co mi powiedziała ginka to żurawit pomaga ale na to trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy (nawet pół roku) - ale najpierw porozmawiać należy z lekarzem - kiedy miałam poroblemy z układem moczowym brałam jeszcze urosept (dopuszczony w czasie ciąży) ale tutaj koniecznie trzeba się porozumieć z lekarzem
 
Miętę można - też się z taką opinią spotkałam. Oczywiście z umiarem, bo jak każde zioło, ma swoje plusy i minusy i może w większych ilościach podrażniać śluzówkę.

Co do wzdęć, może rzeczywiście zmiana diety by pomogła. Może. Jesteś w ciąży, a w ciaży różne rzeczy się dzieją bez specjalnej przyczyny.
 
reklama
Do góry