reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

zAgatka - jaką niepełnosprawność ma Twoja córka? O ile można wiedziec, przepraszam jeśli przesadziłam.
nadineczka - wielu chorób nie da się wykryć w ciąży i tak. Ja w pierwszje ciązy miałam robione wszystkie badania wg wskazań lekarza (do prentalnych nie mialam), dbałam o siebie jak wszyscy przykazywali - i co... dziecko było zdrowe tylko "spartoczone" przy porodzie. Takich sytuacji nikomu nie życzę - ale też wiem, że nie mamy na nie wpływu zbytnio.
Kaja po pierwsze badania prenatalne miałaś na pewno bo do diagnozy prenatalnej zalicza się wszystkie sposoby badania zarodka i płodu(czyli usg, krew nawet badanie ręczne szyjki macicy i brzucha), nie miałaś pewnie badań genetycznych. Badania prenatalne wykonuje się w celu wykluczenie podejrzenia o wystąpieniu anomalii czy też wady rozwojowej. Moja córa urodziła się z wadą wrodzoną (nie genetyczną)( może nie będę używać łacińskich nazw bo i tak pewnie niewiele Ci powiedzą), najprawdopodobniej w pierwszych 3 miesiącach ciąży nastąpił wylew krwi do mózgu u dzidzi i uszkodził korę mózgową, to tak w skrócie, a przez to nastąpiło wiele chorób współistniejących (też oszczędzę Ci medycznych nazw).
Żadne badanie genetyczne nie potwierdzi takiej wady. Została zdiagnozowana około 3 miesiąca podczas rutynowego badania usg (czyli badania prenatalnego).;-)
 
reklama
Kaja po pierwsze badania prenatalne miałaś na pewno bo do diagnozy prenatalnej zalicza się wszystkie sposoby badania zarodka i płodu(czyli usg, krew nawet badanie ręczne szyjki macicy i brzucha), nie miałaś pewnie badań genetycznych. Badania prenatalne wykonuje się w celu wykluczenie podejrzenia o wystąpieniu anomalii czy też wady rozwojowej. Moja córa urodziła się z wadą wrodzoną (nie genetyczną)( może nie będę używać łacińskich nazw bo i tak pewnie niewiele Ci powiedzą), najprawdopodobniej w pierwszych 3 miesiącach ciąży nastąpił wylew krwi do mózgu u dzidzi i uszkodził korę mózgową, to tak w skrócie, a przez to nastąpiło wiele chorób współistniejących (też oszczędzę Ci medycznych nazw).
Żadne badanie genetyczne nie potwierdzi takiej wady. Została zdiagnozowana około 3 miesiąca podczas rutynowego badania usg (czyli badania prenatalnego).;-)
Dokładnie -badania prenatalne to te wykonywane pre-natal, czyli z łaciny przed urodzeniem dziecka.
 
ja mimo tego ze mam juz 1 dziecko to i tak nadal mialam rozregulowany okres stad ta rozbieznosc w terminach porodu om 3 stycznia usg16stycznia i ten drugi termin jest podobno wlasciwszy dziewczyny jak niektore z was maja tak rozregulowana miesiaczke to jak u was z terminem porodu nie macie tez takich rozbieznosci jak ja???
Anusia między moim terminem z ostatniej miesiączki a tym z usg jest aż 3 tygodnie różnicy bo mam bardzo długie i nieregularne cykle trwające nawet 50 dni
 
Cześć dziewczyny
Ja tak wakacyjnie;-);-);-);-) czyli nie mam za wiele czasu.
Mam do Was pytanko. Wiem ze niektóre z Was robiły zakupy w happy mum w Warszawie. Jestem teraz w Wawie i za chol...cie nie mogę znaleźć sklepu. Na ich stronie pisze,że jest na Górczewskiej 124 czyli Wola Park i albo jestem ślepa albo go tam nie ma.Może jest gdzie indziej??
Pozdrowienia i z góry dzieki za info


Aga79 jak znajdziesz ten sklep, albo jakis inny, to prosze napisz dokladnie gdzie ten sklep sie znajduje. Ja sie tam wybiore we wrzesniu jak bede w domu.
Z gory dzieki
 
Kaja po pierwsze badania prenatalne miałaś na pewno bo do diagnozy prenatalnej zalicza się wszystkie sposoby badania zarodka i płodu(czyli usg, krew nawet badanie ręczne szyjki macicy i brzucha), nie miałaś pewnie badań genetycznych. Badania prenatalne wykonuje się w celu wykluczenie podejrzenia o wystąpieniu anomalii czy też wady rozwojowej. Moja córa urodziła się z wadą wrodzoną (nie genetyczną)( może nie będę używać łacińskich nazw bo i tak pewnie niewiele Ci powiedzą), najprawdopodobniej w pierwszych 3 miesiącach ciąży nastąpił wylew krwi do mózgu u dzidzi i uszkodził korę mózgową, to tak w skrócie, a przez to nastąpiło wiele chorób współistniejących (też oszczędzę Ci medycznych nazw).
Żadne badanie genetyczne nie potwierdzi takiej wady. Została zdiagnozowana około 3 miesiąca podczas rutynowego badania usg (czyli badania prenatalnego).;-)
Wiesz.. nazewnictwo nie jest mi tak całkiem obce ponieważ mój syn miał po porodzie wylew do i okołokomorowy a ostatnie lata zajmuje się wieloma dziećmi niepełnosprawnymi nie tylko własnym - ale rozumiem, że stąpam po nie swoim terenie. Wybacz.
W 3 miesiącu ciąży poznałaś już wadę z jaką urodzi się córeczka :confused:
Obecnie problemy rozwojowe dzieci - metaboliczne, neurologiczne, genetyczne, wrodzone - to tak wielki jeden worek problemów (często o nieznanym podłożu), że szczerze mówiąc nie ma dla mnie znaczenia jakie one są i miałyby być. Wolałabym nie mieć do czynienia już z ani jednym.

Dokładnie -badania prenatalne to te wykonywane pre-natal, czyli z łaciny przed urodzeniem dziecka.
Amniopunkcja zatem też jest badaniem prenatalnym ponieważ jest wykonywana przed urodzeniem dziecka i miałam na myśli takie inwazyjne badania.
 
Ostatnia edycja:
Wiesz.. nazewnictwo nie jest mi tak całkiem obce ponieważ mój syn miał po porodzie wylew do i okołokomorowy a ostatnie lata zajmuje się wieloma dziećmi niepełnosprawnymi nie tylko własnym - ale rozumiem, że stąpam po nie swoim terenie. Wybacz.
W 3 miesiącu ciąży poznałaś już wadę z jaką urodzi się córeczka :confused:
Obecnie problemy rozwojowe dzieci - metaboliczne, neurologiczne, genetyczne, wrodzone - to tak wielki jeden worek problemów (często o nieznanym podłożu), że szczerze mówiąc nie ma dla mnie znaczenia jakie one są i miałyby być. Wolałabym nie mieć do czynienia już z ani jednym.


Amniopunkcja zatem też jest badaniem prenatalnym ponieważ jest wykonywana przed urodzeniem dziecka i miałam na myśli takie inwazyjne badania.
Kaja ja się o nic nie gniewam chciałam zaoszczędzić ciężkich do przeczytania nazw, gdyż nie wiedziałam że mam do czynienia z z kimś kto nie jest do końca zielony i hydraencefalia, hipernatremia i wielohormonalna niedoczynność przysadki nie będzie dla niego jak nazwy z innej planety;-)

A z badaniami to tak: każe badanie genetyczne płodu jest również badaniem prenatalnym, ale nie każde badanie prenatalne jest badaniem genetycznym:tak:
 
reklama
Kaja ja się o nic nie gniewam chciałam zaoszczędzić ciężkich do przeczytania nazw, gdyż nie wiedziałam że mam do czynienia z z kimś kto nie jest do końca zielony i hydraencefalia, hipernatremia i wielohormonalna niedoczynność przysadki nie będzie dla niego jak nazwy z innej planety;-)

A z badaniami to tak: każe badanie genetyczne płodu jest również badaniem prenatalnym, ale nie każde badanie prenatalne jest badaniem genetycznym:tak:
No troszkę się przeceniłam ale z innej planety mi nie zabrzmiało. ;-)
ściskam Was obie ;-)
 
Do góry