reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

My dzisiaj też byliśmy na spacerku, często chodzimy na działeczki, które są niedaleko naszego domu i nie było tak miło ..............., bo na słoneczku było bardzo gorąco, a w cieniu full komarów. Tak to jest wilgotno i jak zrobiło się ciepło to wszystkie robaczyska, komaty wyszły z ukrycia i namnożyły się jak w dzungli.
 
reklama
Witajcie.
U nas tez upal przez caly weekend,ale przed chwila byla piekna burza i tak cuuuuudnie pachnie deszczem,
Calymi dniami bylismy na dworze,moczylismy doopy w basenie,robilismy grilla,wchlanialismy lody-to my a Alex moczyl nogi,jadl sliwke z gruszka,piszczal jak opetany z radosci-tata na swoje nieszczescie pokazal mu wiatraczek i malo mu pluca nie wysiadly bo pol dnia w niego dmuchal-wiatru niestety niet ;-),bujal sie w hustawce i ogolnie jak zwykle robil za gwiazde kiedy mielismy gosci.Cudny to weekend i w dodatku jeszcze jutro malz nie idze do pracy wiec kolejny dzien razem-sporo nam to dalo,po ostatnich zawirowaniach...
 
Aga
piszczal jak opetany z radosci-tata na swoje nieszczescie pokazal mu wiatraczek i malo mu pluca nie wysiadly bo pol dnia w niego dmuchal-wiatru niestety niet ;-)

się uśmiałam!!!! co by to człowiek nie zrobił dla tych rozbrajających uśmiechów!!!!
super , że wszystko wróciło do szczęśliwej normy:-) cieszę się i tak trzymaj!!!
 
Witam się kobietki wieczorową porą:-)
I u Nas pogoda dała czadu.. Adaś cały dzień na dworku;-)
A mamusia bujając i pilnując go w wózku się zdrzemnęła i spaliła:-( Nie mogę wytrzymać na dekolt i ramiona:no: Czerwone i pieką jak cholera. Nawet stanik uwiera.Straszne , dość mam słońca.:-(
Jutro idę po wyniki morfologii Adasia ponieważ w piątek po Bożym Ciele nie przyszły, wiec będę wiedzieć cóż to jest.

Życzę Wam miłego wieczoru:tak:
 
Witam , siedzę na ogrodzie i klikam do was, uwielbiam takie wieczory. Dni cieplutkie też uwielbiam, u nas komarow za wiel nie ma więc jest ok. Calutki dzień na dworku ale w cieniu orzecha dużo.
wiw - ja takich filtrow nie polecam, juz sie wypowiadałam o tym na innym wątku. Jeśli trzeba maluchowi to minieralny filtr i to nie za wysoki; ale każdy robi jak uważa. Filtry chemiczne powyżej 10 już blokują wchłanianie D3 poza tym są rakotwórcze. Lepiej używać słoneczka ale oczywiście z umiarem.
Paulinaa- przesadziła, bidulka no ale zdarza się ... polecam kefir na ciało lub pomidory - wchłaiają super ale swoje przecierpieć musisz no i pewnie skora zejdzie. Na szczęscie my mamy dość ciemną karnację.
agbar - super wam minął weekend, my tez mamy grilla zaliczonego a lodów to wymieniam głośno bo jeszcze polecę nałozyć znow.
 
Kaja_10 ja też uwielbiam wieczory kiedy jest bezwietrznie:)))) czekałąm od dawna na taki wieczór jak dziś, super i oby wiecej takich!!!! a co do...

ja takich filtrow nie polecam, juz sie wypowiadałam o tym na innym wątku. Jeśli trzeba maluchowi to minieralny filtr i to nie za wysoki; ale każdy robi jak uważa. Filtry chemiczne powyżej 10 już blokują wchłanianie D3 poza tym są rakotwórcze. Lepiej używać słoneczka ale oczywiście z umiarem.

to nic nie słyszałam o tym, że są rakotwórcze!!!!! co do witaminy D to samo się rozumie, że będą blokować. Jak jestem na ogrodzie to problemu nie ma bo ustawiam małego tyłem do słońca i majta gołymi nóżkami w cieniu a i tak było chyba ze 30 stopni !!!!:-D
ale na spacerach czasem nie da się ciągnąć wózka w odwrotnym kierunku i wolałam zabezpieczyć małego przed poparzeniem słonecznym, kupiłam mustelle 50 i wydawało mi się że są to kosmetyki bezpieczne?
 
Ja też nie łyszałam o tych filtrach, przegapiłam cos:sorry2: A przyznaje ze stosuje tez 50 bo u nas słonce zdradliwe, niby nie piecze ale opala:cool2:
Dzis bylo pieknie, do południa adzilismy kwiatki na ogrodzie a jak ie schłodziło ruszyliśmy na spacer:tak:
 
Na stronie 111 i 112 wątku o pielęgnacji dziecka piszemy o tym. Poźniej pojawiały się linki na dobre kremy z filtrami mineralnymi. Polecam poczytać, także to:
Dobra Metoda - metoda dobra dla Ciebie

Do wyboru mamy kremy z filtrami mineralnymi (fizycznymi) i chemicznymi.

• Filtry mineralne tworzą na skórze fizyczną barierę odbijającą promienie słoneczne. Zawierają zmikronizowane minerały: dwutlenek tytanu (titanium dioxide) lub tlenek cynku (zinc oxide). Ich cząsteczki są tak maleńkie, że nie widać ich gołym okiem - dzięki temu krem z filtrem nie zostawia na skórze widocznego osadu, choć chroni ją.

• Filtry chemiczne to substancje, które wnikają w naskórek (ale tylko w jego wierzchnie warstwy) i pochłaniają energię światła słonecznego, przetwarzając ją na nieszkodliwe ciepło. Najskuteczniejsze filtry chemiczne to Tinosorb M, Tinosorb S, Parasol 1798, Mexoryl XS i Mexoryl XL. Wszystkie powyższe filtry chronią zarówno przeciw UVA, jak i UVB i są bardzo skuteczne.

• Niektórzy nie tolerują kremów z filtrami chemicznymi - ich skóra reaguje na nie zaczerwienieniem, swędzeniem. Dlatego filtrów chemicznych nie powinno się stosować u niemowląt i alergików. Dla nich przeznaczone są filtry mineralne, bez dodatku konserwantów i substancji zapachowych. Starsze dziecko, które nie ma nadwrażliwej skóry, możemy bez obaw posmarować kremem z filtrem chemicznym.

Nie wiem jaki filtr ma mustela - moze mineralny - chciałam tylko zainteresować was tematem ale odsyłam do wczesniejszych wypowiedzi na odpowiednim wątku.

Dziś kolejny piękny dzień się zapowiada więc wszystkim miłego dnia!
 
Witam się!!!
Miło czytać o tych Waszych rodzinnych dniach, wieczorach...
o komarach i robalach mniej...
Mój już w pracy, pogoda się popsuła- chmurnie, ciepło ale pada :(
Pewnie ze spania nici...
Ale wczoraj wykorzystałam pogodę i ani jednej brudnej rzeczy w koszu na pranie nie mam - chyba ze 4 pralki chodziły tego dnia....
Teraz schnie na tarasie - 2 z nich.... trochę zacina deszcz ciekawe kiedy wyschnie....


A słuchajcie mam pytanie- C ma wciąż ten dziadowski kaszel... nawet widzi mi się większy.... W śr. miał oskrzela czyste i nie wiem czy w takiej sytuacji też oklepywać? I chyba jak tak dalej będzie to muszę iść na kontrol bo mi charczy :(...Może przekopiuję to pytanie na wątek o zdrowiu- teraz mnie natchnęło i któraś mi odpisze, please?

Miłego dnia!

e: zadałam pytanie na wątku maluszek u doktora- looknijcie....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej!
żyjemy ale kilka dni temu mieliśmy zaje... burzę i nie mamy połączenia z netem,dziś w nocy dojechaliśmy do dziadka więc już jesteśmy na Kujawach!
miłego dnia!
 
Do góry