reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2010 !!

aha..widze zadyma wisi w powietrzu:tak::tak::tak:

chcialam tylko napisac ze moje dziecko ma dzis ogromny problem ze spaniem,na caly dzien przespane 1,5h (60 i 30min) a ja juz ledwo zyje.i znowu mimo nutritonu dzis mi ulala 2 razy:angry::angry::angry

a teraz zasnela to jakis palant obok młotkiem wali-zaraz chyba ja go walne:angry::angry::angry:
 
reklama
Witam :-)
minnie,malwina-ja mam z moją małą to samo od urodzenia na początku nie dawałam rady ten płacz mnie wykańczał a teraz też nie jest lepiej cały czas musze byc z nią dlatego nie mam czasu przebywac na BB a chora nie jest kolki to tez nie sa podobno to taki typ i trzeba czekac az jej z wiekiem przejdzie:no:

Dziewczyny co to jest bo ja juz nie wiem moja mała myslałam ze ma ciemieniuche ale to nie schodzi byłam u lekarza powiedziała ze to od mleka lub czekolady nie jem tego a ona nadal to ma a najgorsze jest to ze jak próbowałam jej to wyczesac to zrobiły sie czerwone plamy i cos zaczeło sie lać z tego nie wiem co to było takie klejące :szok: wiecie co to? pomocy


Może alergia...
 
ja też nie mogę się doczekać kiedy młoda w samej pieluszce poleży, ona na pewno też:-)

trochę jestem nie w temacie z tą alergią ale życzę co by było ok:happy:

Beti WAL!!!!!!!!!!!!!!
 
Ech nie mogę się doczekać kiedy wystarczy ubrać dziecku bodziaka kapelusik i heja na spacerek:sorry:wkurzają mnie te pogody:wściekła/y:teraz np świeci słoneczko a ciekawe jak będzie jutro:confused2:wkurza mnie to ubieranie jednego dziecka jak i drugiego gdzie w sumie teraz już lepiej bo te kombinezony zimowe kurtki poszły juz do szafy ale jednak...:sorry:ech mam już dość tej pogody chce już tych 20-25 stopni niech juz wiosna będzie na całego i lllllllaaaaaaaattttttttoooooooo:-p
Jak bym siebie słyszała - mam ten sam syndrom LAAATOOO:-D

a teraz zasnela to jakis palant obok młotkiem wali-zaraz chyba ja go walne:angry::angry::angry:
Skąd ja to znam - moja sobie śpi pięknie a tu sąsiedzi wiertarką udarową hałasują - tosz to szlag człowieka trafia na miejscu:wściekła/y:

Witam :-)
minnie,malwina-ja mam z moją małą to samo od urodzenia na początku nie dawałam rady ten płacz mnie wykańczał a teraz też nie jest lepiej cały czas musze byc z nią dlatego nie mam czasu przebywac na BB a chora nie jest kolki to tez nie sa podobno to taki typ i trzeba czekac az jej z wiekiem przejdzie:no:

Dziewczyny co to jest bo ja juz nie wiem moja mała myslałam ze ma ciemieniuche ale to nie schodzi byłam u lekarza powiedziała ze to od mleka lub czekolady nie jem tego a ona nadal to ma a najgorsze jest to ze jak próbowałam jej to wyczesac to zrobiły sie czerwone plamy i cos zaczeło sie lać z tego nie wiem co to było takie klejące :szok: wiecie co to? pomocy

Hmm nie chcę cię urazić - ale nie ma "takich typów" dzieci - jak dziecko płacze to ma ku temu powód, a nie dlatego, że ono takie jest i już. Tylko trzeba ten powód znaleźć, bo ono nie umie ci powiedzieć co mu jest nie tak. Na pewno nie urodził się zaprogramowany na płacz. W drugiej kwestii nie pomogę, bo pojęcia nie mam co to może być - może jak Czechow pisze jakaś alergia...



Czasami to tu takie rzeczy piszecie, że czuje sie jak w innej bajce:confused2: dlatego reszty typu "czemu nie ma Klanu w TV " już komentować nie będę;-)
 
Roxeen, wyleciałam z nią prosto z wózka,, żeby z psem wyjść, więc nie ubierałam jakoś specjalnie pod kątem chusty. Miała bodziaka, na to bluza i kurteczka wiosenna.

To już oficjalne, oprócz piąstki miętolimy również grzechotkę, którą trzymamy już w rączce :-D
 
Na białko mleka krowiego, albo jajka, albo kurczaka, albo ryby. Poczytaj w innym wątku.
Dzieci, które mają alergie są bardzo niespokojne, częściej płaczą, są marudne. Wiem to z autopsji...
 
Patrysia dziekuje. U nas emolienty na porzadku dziennym,nawet juz oliwki nie uzywam.Tylko i wylacznie emolienty.Niestety niewiele to pomaga,sucha skora jak papier szczegolnie w tych miejscach ,ktore wymienilam.

Minnie my jesteśmy na nutramigenie powiem Ci szczerze śmierdzi jak stare skarpety a Julka zajada się Nim. Tylko musisz stopniowo przechodzić na nowe mleko ja robiłam tak: jak na 150 ml mleka dawałam 5 miarek, to przy zmianie 1 dnia dawałam 4 miarki starego + 1 nowego i każdego dnia zwiększałam o 1 miarkę nowego aż w końcu zastaliśmy tylko na nowym.Kurcze pewnie Alexa swędzi ta skórka i to jest przyczyną, mam nadzieję, że szybko to pokonacie. I może faktycznie tu chodzi o mleko u Nas też łuszczyła się skórka za uszami i pewnie żebyśmy nie zmienili szybko mleka to rozniosłoby się na całe ciałko. A cena horrendalna :szok::szok: Kurcze ubezpieczenie powinno pokryć chodź część kosztów. W Pl płacisz 50% drugie 50 pokrywa NFZ.

Kaamaa chyba do mnie pisalas?:-)Ja mysle,ze Alexa ta skora nie swedzi.On jest bardzo spokojny,dobrze spi i nie widze w ogole zeby sie drapal. Pierwsze wypite mleko juz za nami...Pochlonal 140 ml i nawet nie mrugnal..choc smierdzi to faktycznie niemozliwie. Nam lekarz kazal podawac od razu to nowe mleko.Bede dzwonic do naszego ubezpieczyciela i zapytam jak to wyglada. Osobom ubezpieczonym panstwo z tego co wiem to zwracaja koszty-nie wiem czy cale,ale my jestesmy ubezpieczeni prywatnie i nie wiem jak to bedzie.

Agbar - cena powalaca, mam nadzieje, ze pomoze... albo jeszcze lepiej, zeby to byl balsam albo proszek... byloby taniej. Byleby winowajca nie byl pan Niania

Cena faktycznie kosmiczna...ale najwazniejsze zeby pomoglo...najlepiej jakby to samo przeszlo,bez alergii zycie jest latwiejsze na pewno.

Minnie a ja tak jeszcze pomyslalam a wlasciwie maz mi przypomnial jak mu wspominalam...nie wiem jak ubierasz malego w domu,ale u kuzynki mojego meza bylo podobnie jak opisujesz,tez mysleli,ze brzuszek a okazalo sie,ze malej bylo za cieplo...o wiele za cieplo.
Jesli jednak instynkt matczyny podpowiada ci ze to problemy ''jedzeniowe'' to sprobuj zmienicmleko na inne....


Alergia z kosmosu sie nie bierze. Dobre pytanie. Agbar, a Aleksowi dali jakis antybiotyk po porodzie? Jakies leki? Pytalam sie Ciebie, jakie badania pod katem alergii robiliscie. Moj maz tez cierpi na alergie. Bardzo powazna. Tak powazna, ze nie jest w stanie pracowac, czasami nawet wstac z lozka. Slowo alergia moze wydawac sie czyms blahym tylko dla kogos, kto sie nigdy z nia nie spotkal. Moj maz cierpi na alergie typu III. I w przeciwienstwie do alergii typu I, gdzie bada sie obecnosc przeciwcial IgE, tu sie bada obecnosc cial IgG. Nie wiem, gdzie w Niemczech robia takie badania. W Polsce mozna zrobic tylko w Poznaniu. Troche kosztuja, ale w przypadku Alexa problemow byc nie powinno, bo musicie tylko wykluczyc mleko. Moze warto sie nad takimi badaniami zastanowic? Poza tym to, co jeszcze przychodzi mi do glowy. Alex moze miec zaburzona flore bakteryjna - dlatego pytalam o leki. Nie jest karmiony piersia, a u dzieci karmionych sztucznie flora buduje sie inaczej. Moze trzeba podawac mu jakies probiotyki, by wspomoc budowanie flory?

O tym jakie robilismy badanie odpisalam Ci na watku o zdrowiu maluszkow.Po porodzie nie dostawal nic. Probiotyki dostaje. Ale dobrze,ze wspomnialas o tych badaniach-poszukam,poczytam,dowiem sie co i jak.Dziekuje.

Agbar, Szymon też był na tym preparacie, śmierdziało straszliwie a dla Niego to było danie pierwsza klasa;-) Objawy mogą zaniknąć bardzo szybko choć u nas poprawa trochę trwała. myśle ze jak ta alergia objawia się tylko ciemieniuchą to szybko przejdzie- stawiam na mleko;-)

Wypil bez jekniecia.Co wiecej..pierwszy raz od dawna tak ciagnal smoka,ze az furczalo...;-)

Dziewczyny co to jest bo ja juz nie wiem moja mała myslałam ze ma ciemieniuche ale to nie schodzi byłam u lekarza powiedziała ze to od mleka lub czekolady nie jem tego a ona nadal to ma a najgorsze jest to ze jak próbowałam jej to wyczesac to zrobiły sie czerwone plamy i cos zaczeło sie lać z tego nie wiem co to było takie klejące :szok: wiecie co to? pomocy

U nas tak wlasnie objawila sie ponownie ciemieniucha:(
 
reklama
po pierwsze: Roxeen jak mogłaś byłaś 40km od mojej chaty i nawet na kawę nie wpadłaś!!!:D

Jaś zdrowiej w oczach także dziś i jutro dam mu antybiotyk i basta trzy dni to i tak o trzy za dużo ale cóż było robić...Kaja dzięki za te probiotyki...wstyd się przyznać ale nawet o nich nie pomyslałam z tego wszystkiego, no ale dziś już dostaje...
mieliśmy dziś dwie musztardówy ale bardzo rzadkie oby wiećej takich nie było, podaję mu dużo picia
 
Do góry