reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

U mnie to samo!!! nawet sie jeszcze nie przewraca. Czy mam sie martic?
Kochana twoje dzieciątko jest młodsze od mojego o jakieś 3 tygodnie, bo moja za 5 dni kończy 3 miesiące - więc to co u mojego już normą nie jest, na to twoje ma jeszcze czas:)

Nadineczka, jakbym o swojej małej czytała ... ale akurat wczoraj byliśmy u ortopedy z bioderkami i zauważyła, że mała główkę pochyla lekko w prawą stronę ... zrobiła jej straaaasznie wyglądające badanie (przekręcanie główki do oporu na boki:no:) i stwierdziła, że ruchomość jest identyczna w obie strony, tylko mamy pilnować przy noszeniu i układaniu do spania, żeby główka była raz w jedną, raz w drugą stronę ... żadnych innych ćwiczeń nie mamy :tak:
więc się nie martw na zapas, bo u Polci na pewno wszystko OK ;-)
JoL u mnie ruchomość tez jest obustronna - bo mała przekręca głowe w obie strony i to bez jakiś trudności, ale woli prawą i naturalnie ustawia ją w prawą stronę - a to jest niedobre, trzeba uważac i korygować tą głowkę. Twoja jest młodsza niz moja -a u takich maluchów każdy tydzień rozwoju ma znaczenie, więc nie ma reguł na wszystkie dzieciaki;-)Ćwiczenia są na to, by zaczęłą głowkę podnosić i by poprawić mięśnie brzuszka - 3 miesięczny bobas nie powinien mieć schowanych kciuków, łapki powinny być już blisko ciała przygarnięte a nie jak " na krzyżu" rozwinięte (moja tak rozkłada jak lezy na pleckach) i przy złapaniu za łapki powinna główka podążać - bynajmniej tak dzis usłyszałam - to są umiejętności 2 miesięcznego dziecka i jeśli tego nie ma to prawdopodobnie sa napięcia mięśniowe lub asymetria i cos blokuje rozwój i że u jesli tego nie ma to jest opóźnienie i kwalifikuje się do neurologa ;) A jako, że nie szczepię to mi neurolog nic nie pomoże, bo jedynie zleci rehabilitacje, więc powiedziała, że nie mam poco iść i na razie 2 tygodnie ćwiczymy i ma być lepiej:sorry2:

Nadineczka - twoja w tym samym wieku co moja - więc te łapki juz powinna mieć otwarte i główka niby powinna być usztywniona - martwić się nie ma czym - po prosstu trzeba małą zachęcić i trochę jej pomóc żeby mięśnie lepiej pracowały.


To co mam robić z małą to nic trudnego zaraz wam poszukam w necie żeby zwizualizować - kilka pozycji noszenia i zabawy żeby łapki przygarnęła do ciała. Aaa i te kciuki trzeba wyjmowac z łapki - ma mieć otwarta łapkę - nie figa z makiem;-)dajcie mi chwilkę to znajdę i wam pokażę, tylko dziecko obudze i nakarmię, bo dopiero wróciłam ze spaceru z moim M i dzieciątkiem - 2,5h łaziliśmy i mała spała jak suseł - zaraz musze ją obudzić bo będzie ciężko z usypianiem na noc, a zeszłam się tak, że mi nogi z tyka wyłażą:baffled: może chociaz trochę kalorii spaliłam:-D
 
reklama
kurde teraz to mnie wystraszyłaś moja też jeszcze nie blokuje główki i też śpi z rozłożonymi rączkami i też ma kciuki schowane jak figa z makiem i też woli prawą stronę :-( co to za ćwiczonka?

Moj glowke trzyma dosc ladnie,ale spi tez z rozlozonymi lapkami,czasem jeszcze zaciska piesci ale z kciukiem na zewnatrz-to lepiej niz figa z makiem??I tez choc ruchomosc dobra to jakos tak jednak bardziej glowke lubi na lewo klasc..on chyba w ogole lewus po tatusiu bedzie bo zabawki tez do lewej lapy bierze chetniej:-)

Kaja_10
Zapomniałam dodać, że w dniu wypisu z neonatologii (22 grudzień) Natek miał badanie na retinopatie i jest super, żadnych oznak choróbstwa! Zrobie troszkę tej symulacji latarka, nie zaszkodzi. I popracuje nad planszami. Zrobię wszystko dla mojego skarbeńka...:tak::tak:

Bibik takie ''plansze'' to nic trudnego a i fajna zabawa.Ja rysowalam szachownice,albo zwykle pionowe linie na bialej kartce czarnym,grubym mazakiem.Wisza mu tez do dzis nad glowa motyle czarno-czerwono-biale..mojego autorstwa-maz sie smieje ze wygladaja jak pajaki.A nich wygladaja i jak slimaki ,co mi tam,ale faktycznie Alex od pierwszych dni uparcie sie w nie wgapial,a do tych karuzelkowych mdlych-jak ladnie Kaja ujela przekonal sie dopiero niedawno.
 
Agbar: Z tego co ja zakumałam to te rączki mają być przy ciele jak nie śpi:) kciuki na zewnątrz to jest ok. figa z makiem jest bee

O tu jest dokładnie to co mi mówiła rehabilitantka i to dziecko musi robić:

6 tygodni – 3 miesiące
W tym okresie dziecko powoli zaczyna osiągać symetrię ciała. Około szóstego tygodnia niemowlę potrafi koncentrować wzrok na twarzy, która się nad nim pochyla lub na zabawce. Potrafi też na kilka sekund utrzymać główkę prosto w linii kręgosłupa. Piąstki są coraz mniej zaciśnięte z kciukami na zewnątrz. Plecy coraz bardziej zaczynają rzylegać do podłoża – dziecko leży coraz bardziej stabilnie, co wynika z coraz lepszego wyprostu kręgosłupa. Proces wyprostu kręgosłupa kończy się w prawidłowych warunkach pod koniec pierwszego kwartału. Plecy na całej długości przylegają do podłoża, rączki są otwarte, dziecko potrafi je łączyć w linii środkowej ciała, czemu zawsze powinno towarzyszyć uniesienie zgiętych nóg nad podłoże.

www.vojta.com.pl - Rozwój ruchowy

szukam jeszcze tych pozycji i ćwiczeń
 
Weszlam Aga na te strone, z ktorej to bralas. Nastepny etap to obracanie sie dziecka z pleckow na brzuszek i z brzuszka na plecki. Ja sie tu Polcia Pumpkinowa sugeruje, a moze moja mala ma jeszcze czas na przewroty? W kazdym razie dzieki za wszystkie informacje, ktorymi rada jestes sie podzielic. Nawet nie wiecie dziewuszki, jak sie ciesze, ze trafilam na to forum! Kaja, Tobie dziekuje szczegolnie za wprowadzenie mnie na inna sciezke w zwiazku ze szczepieniami. Ty i Agagsm utwierdzacie mnie w przekonaniu, ze nie warto pedzic slepym pedem. Szkoda tylko, ze synka tak chetnie szczepilismy. :-( No ale nic przy trzecim dziecku bedziemy jeszcze madrzejsi a czwarte bedzie idealne! :-D
 
:-):-DWitam wieczorni ja dzis na spacerku 5 godz pogoda cudo.Dzieciaki zjady kolacje i padly.:-)Ja tez juz sie klade bo jr w pobudka o 6 wiec trzeba sie wyspac , obiadu dzis nie robie bo lodowka swieci pustkami, ze caly dzien na dworzu to i wdomu porzadek. Dobranoc stycznowki.:-)
 
macy - nic tylko ci życzyć pieknej czworeczki dzieci :szok::-D dzięki za miłe słowa, ja też się cieszę, że tu jestem - normalnie odmłodniałam, że szok :-D
Mari_anna - zabij a adresu nie znam. Powiedz, że masz telefon od Karoliny z Pleszewa (Kaja im nic nie powie :-D:-D) i wszystko ci objaśnią gdzie te gabinety. My się spoytkamy poza Wrocławiem, dlatego nie wiem. Terapia traw różnie, zalezy od zastanego problemu, generalnie u takiego maluszka dłużej niz pół godziny nie powinno trwać ale jescze zapewne rozmowa. Koszt - też ci powiem mniej więcej ok 70zł.
bibik - trzymam kciuki za Natanielka, wracajcie szybko, czekam z niecierpliwością na wieści co się dzieje.
 
bibik trzymam kciuki za synusia ! na pewno wszystko jest dobrze, pewniejakaś infekcja ! wracaj do nas szybko i czekamy na info co i jak !

ja wkońcu mam chwilunie czasu, Amelka wykąpana, najedzona i M własnie poszedł ją usypiac do łóżeczka :) uuuuf mam nadzieje że dzisiaj nie będzie 0powtórki z rozrywki ze wstawaniem co 1,5 godziny bo nie zniese tego :D

a co do asymetri u dzieci to myśle że nie ma co na siłe się dopatrywać jej u naszych dzieci ! wiadomo trzeba dziecko obserwować ale prawda też jest taka ze jak chcemy coś znaleźć to to znajdziemy :) więc do wszystkiego trzeba podejść z dystansem :)
 
reklama
Kaja, gdzie ta 40, o ktorej pisalas. Na torcie sobie 30 wymaluj, przeciez my rowiesniczkami jestesmy (przynajmniej mentalnie).:-D
 
Do góry