reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
Mimo, że wszystkie jesteśmy styczniówki to często różnica między naszymu maluchami jest miesiąc. Nie panikować :tak:
 
My już po długaśnym spacerku i chyba przedawkowałyśmy tlen, bo Zuzu ciągle śpi ... od 13.00 :szok: rozbudziła się tylko, jak ją do wyjścia szykowałam ... nie mam sumienia, ale chyba ją będę musiała obudzić, bo potem do północy nam nie uśnie :baffled: już nie mówiąc o tym, że zaraz mi cycek pęknie, a muszę się pilnować, bo wczoraj znowu jeden zaczął boleć i od razu 37.6 ... ale na szczęście jeden paracetamol wystarczył :tak:

kurde teraz to mnie wystraszyłaś moja też jeszcze nie blokuje główki i też śpi z rozłożonymi rączkami i też ma kciuki schowane jak figa z makiem i też woli prawą stronę :-( co to za ćwiczonka?

Nadineczka, jakbym o swojej małej czytała ... ale akurat wczoraj byliśmy u ortopedy z bioderkami i zauważyła, że mała główkę pochyla lekko w prawą stronę ... zrobiła jej straaaasznie wyglądające badanie (przekręcanie główki do oporu na boki:no:) i stwierdziła, że ruchomość jest identyczna w obie strony, tylko mamy pilnować przy noszeniu i układaniu do spania, żeby główka była raz w jedną, raz w drugą stronę ... żadnych innych ćwiczeń nie mamy :tak:
więc się nie martw na zapas, bo u Polci na pewno wszystko OK ;-)
 
Kaja_10
Zapomniałam dodać, że w dniu wypisu z neonatologii (22 grudzień) Natek miał badanie na retinopatie i jest super, żadnych oznak choróbstwa! Zrobie troszkę tej symulacji latarka, nie zaszkodzi. I popracuje nad planszami. Zrobię wszystko dla mojego skarbeńka...:tak::tak:
 
Melduje, że czytałam od rana was, ale nie miała natchnienia. Po stosunkowo udanej nocy przyszedł piękny dzień i wybrałam się z małym o 14 na dwugodzinny spacer.

Teraz jak mały padnie idę ugotować zupę na jutro i może poprasuje bo stos rośnie.
Wy tu o porządkach świątecznych a mi się nie chce, ale pewnie trzeba będzie się wsiąść.
 
Kaja - bardzo dziękuję za namiary i jeszcze mam kilka pytań, co by się później nie skompromitować.:-D Gdzie dokładnie te Panie przyjmują, jaki jest orientacyjny koszt wizyty, ile trwa? Sorki za upierdliwość :-)

Maksiu spał 4 godziny na balkonie, potem cyc, kupa, teraz dalej cyc............
Mój Synek kochany jak jest zdenerwowany to mówi "ge" i właśnie słyszę to ge, chyba się mleczko skończyło, ale mamusia w nocy odciąga pokarm i mamy zapasik :tak:, wlejemy do buteleczki i zaś sztucznego nie trzeba będzie podawać.:-)
 
Coś mi Emi kolejny dzień spać nie chce :-( a ja dzisiaj wkopałam swojego męża, bo wyżaliłam się teściowi i okazało się, że M powiedział mu, że po ślubie rzucił palenie, a dalej kopci, choć obiecał mi, że jak mała się urodzi to rzuci. I w sumie oszukał i tatę i mnie.
 
Aga, ja tez poprosze o informacje na temat tych cwiczen. Moja mala tez spi na jednej stronie tylko, raczki rozlozone, ale tutaj o zadnej asymetrii nikt pewnie jeszcze nie slyszal...
 
Mari_anna, my będziemy szczepić 5 w 1 (Infanrix IPV+Hib) a na wzw tą standardową (Euvax). Już w szpitalu była tym Euvaxem zaszczepiona i z tego, co tamtejsza pediatra mówiła, to on nie zawiera rtęci. Tyle tylko, że jest produkowany w Korei. Jak widać co lekarz, to inna opinia, bo nam z kolei znajoma pediatra doradzała 5 w 1, bo jednak 6 w 1 to więcej dawek na wzw, a tak to będzie bardziej rozłożone.

agniecha83 dzięki wielkie za informację. W takim razie jutro biorę to głupie zaświadczenie od gina (całe szczęście, że akurat przyjmuje w tym samym czasie, kiedy są szczepienia, to nie muszę dwa razy jechać) i w czwartek się do tego MOPSu wybiorę. Może jeszcze przed chrzcinami kaska spłynie. :p
 
reklama
Paulina no to witaj w klubie, ja mam to samo, byłam u chirurga, powiedział mi że szkoda zrywać paznokieć bo to ostateczność, po z a tym nie ma gwarancji że jak odrośnie to tez nie będzie wrastał, kazał mi 2 x dziennie, moczyć w wodzie z szarym mydłem i odsuwać wały paznokciowe, a ja jeszcze robię sobie tampony z gazików i napycham pomiędzy paznokieć i palec, ja już też chodzić nie mogłam a teraz jest lepiej.

Witajcie kobietki ja już po zabiegu.:sorry2:Najgorzej bolało wkłucie znieczulenia i potem pierwsze 3 godziny jak znieczulenie puściło.Ale wzięłam APAP Extra i jakoś się trzymam:baffled: Wyciął mi oba brzegi paznokcia.Ale normalnie byłam w szoku nie wiedziałam ze tak głęboko może być wrośnięty paznokieć (po 1cm z każdej strony:szok::szok::szok:) Sama bym sobie nie poradziła, choć próbowałam już kilka miesięcy aż musiałam się wybrać do chirurga.Mam tylko problemy z chodzeniem. Narazie powinnam jak najmniej, ale wiadomo jak ma się dzidziolka:cool: to nie da rady. Powinnam zażywać antybiotyk bezpieczniej by się goiłoale jak się dowiedział że karmię piersią to powiedział że muszę wytrzymać z bólem i faszerować się paracetamolem:baffled::confused: a ból niesamowity.Ciekawa jestem nocy..


A teraz takie ładne pogody myślałam ze będę dużo spacerować z Adasiem a tu lipa buta zakładać nie mogę:-:)-(


Dziękuję wszystkim za posty do mnie troszkę było mi lżej:tak:
Buziaki pozdrawiam
 
Do góry