reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
CZeść Dziewczyny

A ja mam za*****ty początek dnia i dzisiaj potrzebuję duuużo ostrych długich szyszek.
Dzięki mojemu M nie mam w ogóle chęci do życia.
No nic idę się wyżalić do poduszki.


Życzę Wszystkim milszego dnia niż mój.
 
Marianna -bo ja obiad robie zawsze wîeczorem , dzis tylko ryz ugotowac i surowke zrobic i gotowe.:-D
Tysiolek-wspolczuje nieprzespaniej nocy.
Chyba dzis upieke jakies ciasto, chociz jak pomysle o tych kaloriach to mi sie odechciewa.:szok:
 
Dzień dobry :-) my już też na nogach, zaraz idę zrobić koło siebie, mała wpatruje się w misie to może i w domu uda mi się coś zrobić :-)
A poza tym nastrój do bani, po rozmowie z M już nie chciało nam się chyba gadać ze sobą, ja się zwinęłam do łóżka, a M kończył zupę na dzisiaj. Buzi jak wychodził do pracy też nie dostałam.Biedne dziecko, ma rodziców zupełnie do bani :-(

Pasibrzuchowa bo ci lune....;-)Nie ma rodzicow do bani tylko rodzicow z chwilowym kryzysem...Bedzie dobrze,glowa do gory.

Alex tez moze lezec z kupa...chyba mu cieplo z nia:-)Ale u niego nie sposob przeoczyc bo jak pacha to steka i steka,wiec i tak zaraz dupsko do szorowania.

Synus dzis znowu mnie o zawal przyprawil...Zerwalam sie o 7:30,nieprzytomna wyskoczylam i pytam meza czy karmil malego w nocy.Mowi,ze nie,ja tez nie bo chyba bym pamietala,wiec o co kaman???Lece do malego a on spi w najlepsze...Od 21 spal....Dba dzieciatko zeby mamie poziom adrenaliny nie opadl...;-)
U nas dzis wiosna na calego.Czekam az slonce bedzie na podworku i smigam z kawka,ksiazka i malym na hustawke...

Milego dnia :-)
 
Witam w słoneczny wtorek, ja wczoraj umyłam 2 okna, jeszcze tylko 7 i mogę świętować.
Wczoraj powiedziałam rehabilitantce o podnoszeniu główki i się bardzo zdziwiłam bo powiedziała że neurolog na pewno stwierdzi że to jest właśnie to o co jej chodziło i juz nie będziemy musieli chodzić do neurologa, ale dla niej to nie jest wystarczające, bo on powinien dzwigać głowę z pozycji leżącej i teraz się zastanawiam czy czasem nie chcę nas naciągnąć na kaskę.

Czyli zamiast robić plastykę krocza walne sobie drugie dzieciątko ;-) Zaoszczędzę ;-). A tak na serio to drugie chyba zaczniemy robic tak za jakiś 1-1,5 roku. Chociaż ja już stara jestem i nie powinnam zwlekać (32l.)...



Olać. Niektórym nigdy nie dogodzi.

O nie, Jolcia, ja sobie wypraszam, 32 i za stara, a ja mam 35 i jestem bardzo młoda.
Ja ostatnio rozmawiałam z siostrą mojego M, a ona ma 41 lat i stwierdziłyśmy że co z tego że mamy tyle lat jak czujemy się na 18, a jej teściowa na to ( ma 71 lat), wy czujecie się na 18 lat, a co ja mam powiedzieć jak ja też czuję się na 18. ze śmiechu o mało nie padłyśmy pod stół, ale jej teściowa to fantastyczna kobieta, nie dość że nie wygląda na swoje lata, to jeszcze zachowuje się jak koleżanka i zawsze mówi że ją nic nie boli bo nie ma czasu o tym myśleć.

Witam Was dziewczynki i przepraszam że Was tak ostatnio zaniedbałam ale żyję w biegu..;/:confused::sorry2:
Adaś jeszcze z tymi dziąsełkami mi daje czadu w ciągu dnia, na szczęście noc przesypia pięknie. A ja znów mam pecha...:-:)-:)-(otóż czeka mnie jutro kolejny zabieg operacyjny.:no:Tyle że tym razem nie krocze lecz palec:szok: Duży Palec u stopy. Byłam dzisiaj u chirurga i okazało się, ze da się tylko usunąć operacyjnie oba brzegi paznokcia, ponieważ mi się zaczął wrastać i podeszło ropą. Wczoraj nie mogłam chodzić tak mi spuchł:-( Lekarz mnie jeszcze pocieszył że nie będę mogla chodzić przez pierwsze dni bo będą trudności:-:)-(
Boję się strasznie. Znów mnie się coś uczepiło
:-:)-(

Paulina no to witaj w klubie, ja mam to samo, byłam u chirurga, powiedział mi że szkoda zrywać paznokieć bo to ostateczność, po z a tym nie ma gwarancji że jak odrośnie to tez nie będzie wrastał, kazał mi 2 x dziennie, moczyć w wodzie z szarym mydłem i odsuwać wały paznokciowe, a ja jeszcze robię sobie tampony z gazików i napycham pomiędzy paznokieć i palec, ja już też chodzić nie mogłam a teraz jest lepiej.

Hej kobietki!
ja paliłam przed ciążą i na początku w pierwszym miesiący,a potem mnie odrzuciło i tak ma do tej pory.Nawet jak nas odwiedza brat mojego m-palacz nałogowiec to zaraz po jego wyjściu wietrze pokój a nieraz otwieram okno przy nim,tylko nie mówie mu w prost.
asiowo mi po tym porodzie rozszedł się szew ale ma być poprawka dopiero w maju a jak na razie dla mnie cholerny dyskomfort,lużno jak nie wiem co

popalające nie popalać,wytrzymajcie jeszcze trochę,dopóki skończycie z karmieniem cycem,wiem,że to trudne ale warto !!!

Karoli4-rozumiem twoje zdenerwowanie o dziecko,ja na przykład do tej pory nie pozwalam nikomu brać małego na ręce,prócz męża i teściowej.A ten palacz o którym pisałam wyżej o mało nie zrobił krzywdy Piotrusiowi kiedy mył mały bo wziął go na ręce a Piotruś się skulił i upadł na łóżko,myślała,że go zabiję dosłownie.Teraz z Kubą próbował 2 razy wykorzystać okazję do wzięcia na ręce ale go przepieprzyłam-wiem,że lubi dzieci lecz to nie lalki.

Ja pomimo że paliłam i M też, nie wyobrażam sobie palenia w domu, a tym bardziej gdy jest w nim dziecko, jak ktoś chce u mnie zapalić to proszę bardzo, zimą w garażu, a latem na podwórku.

Ja właśnie skonczyłam farbować brwi :-D córa do mnie jak nałożyłam henne że wyglądam jak pies :eek:

Dormark moja też tak ma:tak: ale wystarczy że ją zagonię do łóżka to zasypia w 2minutki bo jak zacznę czytać to kto by chciał tego słuchać :-D na wieczór też robi się strasznie marudna i płaczliwa wiec to znak że musi iść spać i staram się by szła o 20:00 choć nie zawsze to wychodzi bo nieraz padnie w dzień i jak ma drzemkę to już gdzieś o 22:00 zasypia :tak:


ale zauważyłam też to u Dominika ze jak chce spać to marudzi czy na rękach czy przy cycu i jak go odłożę do łóżeczka to od razu zasypia ;-)i też wrażliwy jest na kupkę w pieluszce od razu popłakuje i się w łóżeczku niecierpliwi :tak:

Gosia, Emilka rozwaliła mnie tym tekstem, dobra jest.

Nadarienne- z tego co się orientuję to w Mopsie na Strzegomskiej. Ja na razie byłam w Kobierzycach w GOPS-ie, bo tu jest zameldowany mój M. Mam udać się do MOPS-u we Wrocławiu po zaświadczenie, że nie pobrałam tu becikowego. Jeśli wniosek złożysz przed 15 maja to nadal jest konieczność posiadania zaświadzenia od lekarza.
Czym szczepisz? Bo ostatnio jak byłam u pediatry z Córką (super babeczka, tylko przychodnia jest na drugim końcu naszego pięknego, zakorkowanego miasta i Synka zapisałam koło domu), to mi powiedziała, że lepiej tą 6w1. Jeśli wybierzesz 5w1 to dziecko dostanie jeszcze w nóżkę szczepionkę przeciwko wzw B sanepidowską, która jest ponoć paskudna.(Chyba zawiera ten konserwant z rtęcią, czy coś w tym rodzaju, muszę doczytać).
W ogóle mówiła, że jeśli oddzielnie szczepić przeciwko WZW to lepiej kupieć bezpieczniejszą szczepionkę za 50 zł.

Dorciaa- z tym cewnikowaniem w Twoim przypadku to zła wola lekarzy, barbarzyństwo normalnie, dlaczego nie można w znieczuleniu?, ja nic nie czułam, tylko słyszałam jak coś tam lekarze gadali (mnie cięło dwóch lekarzy, plus wykład o technice cięcia i jakieś tam, :-D:-D:-D bo to był szpital kliniczny)

Dormark - sprytna z Ciebie Babka, masz już obiad, zazdroszczę:tak:

Miki miał szczepienie na WZW zwykłą szczepionką, robiła mu sąsiadka i powiedziała że to są najmniej szkodliwe szczepionki, mimo tego że ma na razie zakaz innych szczepień od neurologa.
 
Witam:-)
Ja wspanialszego poranka nie moglam sobie wymarzyc, mj Olek zaczal sie w glos smiac jak sie wyglupialismy i w rezultacie on dostal czkawki a ja sie poryczalam, tylko nie wiem czy ze smiechu czy ze wzruszenia:tak:
Nadrobie potem bo terrorysta domaga sie snu:sorry2:
Milego dzionka
 
A ja się zdołowałam, przyjaciółka do mnie zadzwoniła że jej siostra właśnie urodziła synka w 29 tc, 1100g i 40 cm, mili jej zakładać pesar o tu się okazało że rozwarcie na 6 palcy, a wczoraj spotkałam koleżankę która idzie w czwartek na cesarkę, bo jej serce wysiadkę robi i też się martwię.
A najgorzej mnie wkurza że jest na świecie tyle babsztyli które nie chcą mieć dzieci i takim się nie przydarzają takie historie.:-:)-:)-(
 
Witam cieplutko!

Mari_anna, nie byliśmy na USG bioderek, nie wiem, czy to jest konieczne? Pediatra nic nam nie mówiła na ten temat, a jak sprawdzała bioderka, to ok były. Ale wiem, że tutaj sporo osób we własnym zakresie robi z tego, co dziewczyny piszą. Jutro idziemy na szczepienia, to przy okazji się zapytam.
Za to ja mam też pytanie - orientujesz się może, gdzie się składa wniosek o becikowe? Bo na stronie MOPSu nie mogę znaleźć informacji.

dormark, moja królewna także nie toleruje kupki w pieluszce, od razu domaga się przewinięcia. :)


Moje dzieciątko zaczęło już przesypiać całą noc. Jak ją ok 19 nakarmiłam, potem kąpiel, troszkę czuwania i do łóżeczka, tak o 5:40 rano ją zbudziłam, bo wydawało mi się, że już za długo śpi... Ale teraz znowu sobie drzemie, a ja już wykąpana, po śniadanku i mam trochę czasu na BB. :)

Muszę chyba też w leżaczek się zaopatrzyć, bo widzę, że przydałby się. Szczególnie po jedzeniu nie chcę małej do łóżeczka kłaść, bo mimo pochyłego materacyka ulewa jej się, a na takim leżaczku, to trochę wyżej główka by była jednak. Tylko te ceny trochę odstraszają jak patrzę. :<

Miłego dnia wszystkim Styczniówkom życzę!


A co do kolorków, to to forum jest jakieś dziwne, bo jak w szybkiej odpowiedzi piszę, to przyjmuje mi tylko jak wpiszę słownie nazwę koloru np. [color=red]tekst[/color], a liczbowo w rgb już nie. :<

hej, ja byłam załatwić becikowe na hubskiej 30/32. MOPS Tam jest dział świadczeń. Po złożeniu wniosku pieniążki miałam na koncie po 2 tygodniach.
 
A ja się zdołowałam, przyjaciółka do mnie zadzwoniła że jej siostra właśnie urodziła synka w 29 tc, 1100g i 40 cm, mili jej zakładać pesar o tu się okazało że rozwarcie na 6 palcy, a wczoraj spotkałam koleżankę która idzie w czwartek na cesarkę, bo jej serce wysiadkę robi i też się martwię.
A najgorzej mnie wkurza że jest na świecie tyle babsztyli które nie chcą mieć dzieci i takim się nie przydarzają takie historie.:-:)-:)-(
Bardzo mi przykro trzymam kciuki za kolezanke jedna i druga i za wczesniaczka.
:-DDziewczyny zaczynam sie zastanawiac , czy ja wogule mam dzieci polozyly sie obydwie spac i cisza i jakos tak za cicho mi teraz .Mi to naprawde nie dogodzic nie mozna .
Dziewczyny jak wstana to zaraz nadwor wychodzimy ide poogladac tel.
 
reklama
WITAM:-)
H
Patrysia jak tam przygotowania do wielkiego dnia Alanka?pociesz mnie ,ze ty tez jeszcze w lesie:cool::-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
i jak tam Bartus sie miewa?powiedz mi on miał ciecie na klatce ,czy z boczku?
pocieszam pocieszam bo ja jestem jeszcze w doopie:-Dzakupy robimy w piątek co i ja przygotowania będe robiła w sobote:-pa nawet jeszcze przed chrztem porobie to i owo;-)a sprzątanko hmm też w piatek sobote bo ja wole tak wszystko na gotowo zrobić przed chrztem:tak:szczerze nawet nie wiem do konca czy to co sobie wybrałam do ubioru ubiore:zawstydzona/y::-pz Bartusiem jest dobrze:tak:a co do cięcia nie wiem nie nie pytałam się nawet ale jakby coś to dam znać;-)
a teraz sprawdzam inną przegladarkę:D

Sylwia to duuużo siły życzę...dasz radę...ja zauważyłam że jako mamusia mam jakiś motorek w tyłku:D

E:ALLELUJA ALLELUJA ALLEUUUUUUUJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:DD::D:D:D:D:D:D:D

czyli ten cały google chrome mojego m nie dlka mnie...nie ma to jak stary poczciwy dziadek explorer;D
ALLLELUJA:-Dps. ja przegladarke Modzilla Firefox baaaaaardzo sobie chwale i polecam :tak:
Synus dzis znowu mnie o zawal przyprawil...Zerwalam sie o 7:30,nieprzytomna wyskoczylam i pytam meza czy karmil malego w nocy.Mowi,ze nie,ja tez nie bo chyba bym pamietala,wiec o co kaman???Lece do malego a on spi w najlepsze...Od 21 spal....Dba dzieciatko zeby mamie poziom adrenaliny nie opadl...;-)
U nas dzis wiosna na calego.Czekam az slonce bedzie na podworku i smigam z kawka,ksiazka i malym na hustawke...

Milego dnia :-)

Witam:-)
Ja wspanialszego poranka nie moglam sobie wymarzyc, mj Olek zaczal sie w glos smiac jak sie wyglupialismy i w rezultacie on dostal czkawki a ja sie poryczalam, tylko nie wiem czy ze smiechu czy ze wzruszenia:tak:
Nadrobie potem bo terrorysta domaga sie snu:sorry2:
Milego dzionka
suuuper śpi:-)to moje starsze dziecko tak nie śpi:tak:
Witam,

Nadrabiać nie będę bo tego dużo ale widzę że moje "imię" padło....

Nie było mnie tydzień bo miałam wątpliwą przyjemność być z Laurą w szpitalu. Małą zachorowała na zapalenie płuc - starsza córa przyniosła jakąś zarazę i sama miała tylko lekki kaszel i katar a mała wylądowała z zajętym prawym płucem przez płyn - nie chce mi się teraz pisać bo chyba jeszcze jestem w lekkim dołku - jak się pozbieram to może coś skrobnę... na razie staram się odnaleźć w domu i poprac te wszystkie zarazy z ubrań itp... boże mam nadzieję że to był pierwszy i ostatni raz... nie życzę tego najgorszemu wrogowi...
ojej tak mi przykro ale dobrze że już jest wszystko ok:tak:a siio te choróbska od naszych dzieciaczków!

Dziewczyny... moze przykleimy sobie galerie tutaj na góre? co myslicie?
także się zgadzam:tak:
Dorcia ,brawa za upór:-D:-D:-D
Czechow zdrówka zycze:tak:
Paulina ,cóz to znów za cholerstwo:confused:moze znieczulenie miejscowe tym razem dostaniesz:confused:moja mama miała zrywany paznokiec przy miejscowym:tak:
Wronek dla cioteczki szycha
Tysiolek czym prędzej sie dowiaduj ,bo kasiora potrzebna hi hi:-D:-D:-D


My po komisji ,Olinek dostał najwyższy stopien niepełnosprawnosci,teraz tylko wycieczki po urzedach ,zeby cokolwiek uzyskac,jak ja to kocham to ,aż mnie doooopie drze -
za przeproszeniem:sorry2:




Chrzest w niedziele ,a ja jestem w wielkiej czarnej dooooooooooooooooooooooooooooopie:dry:
super że kaska dodatkowa bedzie ale racja to załatwianie:baffled:
Witam Was dziewczynki i przepraszam że Was tak ostatnio zaniedbałam ale żyję w biegu..;/:confused::sorry2:
Adaś jeszcze z tymi dziąsełkami mi daje czadu w ciągu dnia, na szczęście noc przesypia pięknie. A ja znów mam pecha...:-:)-:)-(otóż czeka mnie jutro kolejny zabieg operacyjny.:no:Tyle że tym razem nie krocze lecz palec:szok: Duży Palec u stopy. Byłam dzisiaj u chirurga i okazało się, ze da się tylko usunąć operacyjnie oba brzegi paznokcia, ponieważ mi się zaczął wrastać i podeszło ropą. Wczoraj nie mogłam chodzić tak mi spuchł:-( Lekarz mnie jeszcze pocieszył że nie będę mogla chodzić przez pierwsze dni bo będą trudności:-:)-(
Boję się strasznie. Znów mnie się coś uczepiło
:-:)-(
kochana miałam to samo z tym że usunieto mi cały paznokiecik:sorry2:nie boli jak to robią(troche znieczulenie boli bardzie a sam zabieg nie):tak:ale jak znieczulenie przejdzie MAMOOOOOOOOOOOOO wyłam całą noc myślałąm ze mi noge oderwie:baffled:ale wiesz moze u ciebie tak nie będzie a jak będzie to zaopatrz się w apapie:sorry2:potem głupi paznokieć mi się znowu wrastał(złą stroną rósł)i miałąm znowu zabieg ale tylko ten kawałek gdzie wrastał i super nie bolał zabieg ani jak znieczulenie zeszło tak więc jak jest szansa tylko kawałek odciać tam gdzie wrosło to lepiej tak niż cały usunąć:tak:i teraz mam już ładniutki paznokiecik tylko taka blizna od szycie została ale nie rzuca sie woczy bardziej ja weim ze coś tam było robione;-)
 
Do góry