reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Mój maly cos takiego miał i też mi powiedziała że to skaza białkowa chyba miałam na tydzien odstawic nabiał i przepisała mi maśc ELOCOM 1NG/G
pomogło po jednym smaROWANIU narazie katuje sie bez nabiału do konca tygodnia zobaczymy co bedzie jak spruboje troszke mleka.Ale ja mysle ze to uczulenie od wołowiny ale zobacze w poniedzialek to ci napiszę

Koniecznie daj znać :-)

A ja wzięłam małą do fotelika i postawiłam na fotelu w dużym pokoju, żeby mnie widziała, bo musiałam skończyć prasowanie i dziecię mi zasnęło ot tak, jak matka wygłupiała sie i fałszowała z żelazkiem w ręku do swojej ulubionej muzy :-D
Strasznie mi jej żal, bo ma ten katarek, teraz dużo używamy aspiratorka i bardzo dużo wydzieliny ma, ale i tak słyszę, jak charczy biedna moja :-( mam nadzieję, że szybko się wyleczy, mamy kropelki i syrop, liczę, że pomogą.

My też robimy chrzciny w maju, od razu załatwimy to z naszą rocznicą :-)
Oglądałam ostatnio na allegro ciuszki do chrztu, masakra, tam sa normalnie suknie ślubne w wersji mini :szok: a ja chciałabym jej kupić sukienkę owszem biała, ale taką, w której jeszcze pochodzi, np. coś takiego:
SUKIENKA DO CHRZTU ''MINI NIEBO" ROZM 80 (943039793) - Aukcje internetowe Allegro
choc myślałam jednak o czymś tańszym ;-)
 
reklama
Hej!ja czytam tak po trochu to co piszecie-wasze sprawozdania i myślę,że mój mały ma słabe napięcie mięśniowe,musimy się wybrać do pediatry
Pasibrzuch kładz maleństwo jak najczęściej na brzuchu,to nosek będzie się oczyszczał,mojemu na razie minął katarek,co do sukienki-jest śliczna,malutka by była jak księżniczka,a ja mam tylko 2 chłopaków a tak mi się marzy córeczka...sukieneczki,spineczki.......STOP-dość na razie trzeba sobie zrobić przerwę.
 
uuuuf i po wizycie u teściowej - nie było źłe - ale oświdczyła nam że skoro dokłada się do wesela to ma prawo głosu w sprawach organizacji eeeeehhhhhh ! oki ma takie prawo tylko niech nie przegina ..... ;]

Malutka wykapana, nakarmiona i teraz tatus usypia w łożeczku - wsumie to usypianie u nas kończy się na wsadzaniu smoczka - czasami usypiam ją 5 min - raz wypluje smoka i już nie chce i spi - a czasami musze jej po 100 razy wtykac smoka zanim stwierdzi że jużnie chce :D oooj uczy to dziecko cierpliwości swoja mamusie :D

wogóle to ostTnie dwa dni przesypiałam mi raz od 20.30 do 5 rano <szok> a drugi dzień od 20.30 do 3 rano ! a dzisiaj na odwrót hihi od 21.30 do 1 spała, potem od 1 do 5 rano, potem do 8 i potem jeszcze do 10 z mamusią w wyrku hiihihihi :) ale ja i tak nigdy nie mam dosyć spania - bo co to za spanie z ciagłymi pobudkami, a bo to sie rusza a bo to cos bulgota ihihihi. chciała bym się już wyspac ! ehhh pewnie pierwszy raz wyśpie isę na podróży poślubnej w czerwcu - tydzień bez Amelki ..hmmm mam nadzieje ze mnie nie zapomni :D

oki idę sobie odpoczat truszke bo sie dzisiaj nalatałam że hej :)
coraz mniej czasu mi się jakoś robi....

aha Kaja co do USG to ja mam niby wszystko oki z bioderkami - w sensie Amelka a i tak do kontroli idziemy za tydzień - i po co to skoro wszystko oki? a widzisz to Ty nie masz ise czym przejmowac - skoro ten wynik prawidłowy to prawidłowy a lekarz na doszkolonko jakies by musiał się wybrac :D

wiecie co..... już od miesiąca chodzi za mną wielki, przeogromy kebab z wuchta sosu czosnkowego !! mmmmmmm pychotka ! ciekawe tylko czy Amelce spodobałby się ten pomysł :D
 
Kaja, bylo isc do tego lekarza? :p Trafic na dobrego, bezcenne. Unieruchomienie dziecka to krzywda. Ja nawet nie wiem, co z tymi bioderkami u mlodej. W ogole jestem z wszystkim do tylu przy tym dziecku. ;-) Tamto szczepilam, latalam z byle czym do lekarza, a tu total luz. :-D

Asiowo, Goska ma racje. Jak nie jest gotowa, nie dasz rady jej zmusic. Ja mlodego cwiczylam, jak mial roczek i cztery miesiace. Za wczesnie, ale sie uparlam i juz. Dlugo walczylam, podloga do mycia sto razy dziennie, kupa przy drzwiach balkonowych, tapicerka do prania, zszargane nerwy. Glupia bylam, bo moglam troche odczekac i dziecko samo byloby gotowe. Na nocnik patrzec nie mogl, kupilam mu nakladke na sedes i powiedzialam, ze jest juz taki duzy jak tata i mama, wiec moze teraz juz robic siusiu do toalety. To ci dopiero frajda! ;-)

Pasibrzuch, Ty to masz wyjatkowo glupia lekarke. Moze jakies kompleksy leczy w ten sposob?

Agniechak, jak nie teraz, to kiedy? ;-) Jak sie zabierzecie do roboty, to jeszcze jest szansa na ten rok. :-D

Tysiolek, nie daj sobie wejsc na glowe. Tesciowa moze sobie placic, ale to nie jej wesele, tylko Wasze. A gdzie sie w podroz poslubna wybieracie? Skad dostaniemy kartki? ;-) A z tym kebabem - slina cieknie na sama mysl, ale bym nie ryzykowala. Poza tym masz sie w sukienke zmiescic. :-)

Kurcze, a ja szukam jakiegos miejsca na chrzciny. W jednej restauracji mi odmowili, bo powiedzieli, ze to akurat sezon turystyczny (chcemy chrzcic w lipcu). Kij im w oko, szyszka w tylek. Pozostale miejsce zblizone cenowo, ale tam mi ciezko sie na cos zdecydowac, a decyzje trzeba podjac, bo zostane na lodzie. :szok:
 
Ostatnia edycja:
ciezki dzien dzis mamy...chyba zaczynamy "skakac"...mloda placze i prawie nie spi albo trzeba ja nosic na raczkach albo opiera sie na moim brzuszku i tak jakby probowala siadac, raz sie cieszy a za chwile ryczy nie wiadomo czemu...

U mnie dzis to samo..padam na ryjok normalnie...Balam sie,ze nie zasnie po kapieli ale tfu tfu zasnal normalnie...Jak nogdy dotad nie domagal sie noszenia tak dzis uspokajal sie na chwile tylko na rekach i zasnal tez mi dwa razy na rekach...Ufff...oby to byl tylko jednostkowy przypadek...Rozpuscil mnie ten moj synus ta swoja aniolkowatoscia :-)
Jutro rano jedziemy na pobranie krwi...na sama mysl mnie trzesie....
 
Po kontroli u ortopedy. W sumie taśmówka jak wszędzie ;-) ale bioderka zdrowe. Mamy dużo kłaść na brzuszku. Nosić w pozycji na żabkę, a jak będzie większe to nosić na bioderze. Pod koniec maja na kontrolę. O szerokim pieluszkowaniu nic nie wspomniał. Do tej pory też tego nie robiłam. :-)

Ja dziś mojemu szkrabowi założyłam na łapki skarpetki-grzechotki... Mówie wam.. jaki szał był :-D Nie wiedziałam, że on potrafi tak szybko łapkami machać :-D Śmiał się przy tym. A potem leżał bez ruchu, bo nie miał już siły. ;-)

Dziewczyny wypełniacie karty rozwoju w książce zdrowia dziecka?

Gosia_k23 Słodkie te komplety, aż sobie zapiszę stronę. :-D
 
Kaja pielu****ę ale nie non stop jak ma gorszy dzień to go wszystko wnerwia łącznie z dodatkowymi manewrami w postaci pieluchowania, a i u nas też taśmówka ale mimo wszystko to usg to i tak lepiej niż kiedyś było;
a masz linka do tych oznaczeń? bo my mamy IA i IB
Tysiolek ja zamawiam krówki ze zdjęciem Jasia zapakuję w celofan kokardka i heja a niech mają, co do ubranka to najpierw byłam napalona na te gajery ale fakt będę szukać skromnie w końcu to mój Jaś kochany a nie lalka
Gosia_k23 dżizys piękne te komplety do chrztu na pewno coś dla Jasia tylko jaki rozmiar mam wziąć to nie wiem chrzciny 2 maja, teraz mieści się w 62/68


łojotokowe zapalenie skóry zeszło po kremch buzia gładziutka ale za to na brzuszku i kolankach...atopowe zapalenie skóry... no jak nie urok to sraczka...jak po kremach nie zejdzie to odstawiamy nan active na krórym jesteśmy od tygodnia (wcześniej bebilon pepti) i zła jestem oby zeszło bo ten nan mu naprawdę pasuje 2 kupki na dobę bez problemu

lenia mam
oby jutro było pięknie bo mam zamiar spakować niunia i jechać nad morze!!!


a srał mies te kolory:angry:
 
reklama
Widzę, że chrzest na tapecie :)
Cuda pokazujecie naprawdę :) U nas ten temat bardzo odległy. Nie śpieszy mi się, a mojemu m tym bardziej (zagorzały ateista- tak to zazwyczaj się kończy jak pochodzi się z wielo religijnej rodziny - niestety) Ja wychodzę z założenia że jeszcze mam czas. Poza tym księża w PL potrafią być upierdliwi a ja nie mam ślubu kościelnego to raz, a dwa mój m żadnego sakramentu w życiu nie przyjął (bo w kościele to był, ale w celach zwiedzania):baffled: Popracuję nad tym jeszcze bo mi zależy, nawet bardzo, na chrzcinach ale to nie w najbliższym czasie... Za to na zamkniętym wrzuciłam fotkę ubranka do chrztu jakie kupiłam dla mojej siostrzenicy. :-D

Dzisiaj całe popołudnie spędziłyśmy na basenie, na sucho :) Tym razem Polcia odpuściła i już nikogo nie podrywała. Może dlatego, że był z nami tata i nawijał Polci o rybach i rekinach z którymi będzie (?) pływała w morzu czerwonym.... :sorry2:

Kaja - Na turnieje brykasz rekreacyjnie, czy to taki mini powrót do pracy?
Tysiołek - Powiedz teściowej, że już miała swoje wesele i niech się wytryka o sosenkę! :-D Ewentualnie może zasmakować faktury szyszkowej w odpowiednim miejscu. A tak a serio to trochę chamsko z jej strony. Jak chce się dołożyć dla synka na wesele to niech dokłada ale niech nie zapomina, że to nie jej impreza jak by nie było...

Chyba już kiedyś pytałam, ale nie pamiętam dokładnie. Jak się pielu****e dziecko? Dwie pieluchy jedna na drugą zakłada, tak? Przynajmniej tak sobie to wyobrażam...
 
Do góry