reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witam po spacerku 2,5 god Mia jeszcze spi przy otwartym oknie,niestety dzis zdarzyl nam sie wypadek gdy Nicol bawila sie w piaskownicy dostala niechcacy pilka nozna w tyl glowy az sie biedna przez barierke przewrocila.Serce mi zamarklo i goraco sie mi zrobilo naszczescie na strachu sie obeszlo .Nicol juz pada ale jeszcze chce ja przetrzymac do 17.30 albo jeszcze dluzej ciekawe czy sie uda.
 
reklama
My po wczorajszym szczepieniu makarbra. Małego nóżki bolały i tylko ciągle okład z sodki zmienialiśmy. Ale na szczęście wieczorem było już dobrze. A dzisiaj to już chyba zapomniał ::-D Fika nóżkami jak zwykle.

Zaraz zbieramy się do ortopedy na badania. :-)

Co do chrzcin to my planujemy w maju. :tak: Ciuszki na chrzciny dostaliśmy od znajomych. Tylko muszę sprawdzić, czy rozmiar będzie pasował :-D:-D Różnie może być.

Ja też powoli zaczynam ćwiczyć brzuszki. Też zamierzam zacząć tę 6 weidera :-D Wszyscy widzę znają te sławne ćwiczenia i efekty :-D
Do tego oczywiście ćwiczenia na pupę i nogi. No i zamierzam chodzić na jogę. Miałam iść wczoraj, ale z powodu szczepionki nie poszłam. Następne zajęcia w czwartek. :-)

A mój psiak nauczył się aportować. Sam z siebie :-D
 
Byłam na tym USG :szok: To była moja pierwsza wizyta od 15 lat w jakiejś państwowej poradni specjalistycznej i przeżyłam szok :szok: Trafiłam na remont, halas, ścisk, umówiona byłam na konkretną godzinę a przed drziwami zastalam ok 20 osob :szok:
Na szczęscie sprytnie weszlam, bardoz mi było żal tych ludzi ale kurna nie zamierzłam tam czekać.
Lekarz typu małomownych, juz mnie uprzedzono, że jest niemiły - taśmówka, zero pytań. Pokazał na monitorze, widzi pani... dobrze nie weszło jeszcze, pieluchować, zakaz leżenia na boczku, na brzuszku leżeć tylko w pieluszcze.. za miesiąc do kontroli, następny...:szok::-D:szok:
Nie pytałam o nic bo myślałam, że zdechnę z gorąca bylam w plaszczu wiec wolałam szybko stamtąd wyjść.
Teraz myślę.... czy to nie tak, że każde przeciętne dziecko w wieku 2 miesięcy nie ma do konca wstawionych tych panewek? Kładę dużo małego na brzuszku to powinno samo się ustawić.

A jak u was z tym? Pieluszkuje ktos dodatkowo:confused::nerd::szok:
 
U nas wyszlo wszysko ok na usg , ale tez mialam taka tasmowke jak u Ciebie nawet pani doktor dziendobry nie powiedziala usiadla zrobila usg w milczeniu po czym powiedziala , ze wszysko jest ok i jak jest ok to juz nie bedzie trzeba przychodzic bo jak raz jest ok to sie juz nie pogorszy . I bylo po wizycie.
Nicol jeszcze nie spi oglada bajki , mam nadzieje , ze jeszcze wytrzyma.
Mia wykapana najedzona i juz spi.
 
Dormark biedna mała moja kiedyś dostała w twarz ale na szczęście nie bardzo mocno a przecież zakaz jest grania piłką na placu zabaw wiec niestety chłopak z 10lat ale został pouczony że się nie gra i że należy przeprosić bo tego nawet nie umiał zrobić :baffled:

Kaja my nie musimy pieluszkować u małego niby wszystko ok ale mamy dużo kłaść na brzuszku małego i kontrola za w maju

E_milcia zanim psa nauczysz to od synka to słowo usłyszysz ;-):-D
 
Rany julek ile wy dziewczyny nadajecie - niedadąrzam ostatnio !
byłam dzisiaj się zapisac na prawojazdy - 30 marca mam 4 podejscie heheheheh może tym razem sie uda ;]

a z okazji złego humorku (męzowi dużo szyszek w duuuuuu....) kupiłam sobie czarne botki na wielkich szpitkach aaaaa co tam !!! wkońcu to że jestem matką nie znaczy ze nie mge latac z niemowlakiem w szpilkach hihihih :D

a co do chrztu i ubranek to ja tez uważam ze im skromniej tym lepiej - ja mojej małej ubiore jakis biały sweterek i białe portaski i heja . nie chce wydawać fortuny i stroic małej zeby wyfglądała jak "młoda stara baba" bez sensu to tylko chrzestn !

oki lece do teściowej bo chce obejżec zaproszenia slubne jakie wybrałam bo dzisiaj przyszły :) musze tylk wypisać i wysłąc i heja bo juz czas najwyższy :) odrazu zamówiłam winietki na stół i się zastanawiam czy zamawiać te prezenciki,podziękowania dla gości np w środku z cukierkami czy cuś? co wy myslicie o tym?
 
hej hej

Ja dzis wysiadam:zawstydzona/y: Dzieci mi właża na głowe...
Od poniedziałku próbuje odpieluchować starszą i twarda sztuka z niej:zawstydzona/y:Wszystko mam juz obsikane, a psycha wykonczona:-( no, ale jak zaczełam to juz nie przerwe... Ale juz mam naprawde dość!

Pasibrzuch... u nas tez lekarka twierdziła, ze Agatka ma krostki na buzi po mleku. Kazała zaprzestac jedzenia nabiału. Oczywiscie nie posłuchałam, a krostki zeszły same, bo to pewnie tradzik był;-)Ale widze, ze doktorka za wszystko mleko wini:-D Nie no... smiac mi sie juz z niej chce!

Tysiolek... no to powodzenia! Tym razem musi sie udac!!!:-)
 
Już sobie znaazłam odpowiedź na necie. Kurcze no nie jest mi dane spotkać mądrego lekarza... :-D W ksiązeczce wbite ma IIA, to prawidłowy stan u dziecka do 3 miesiąca życia. Oczywiście trzeba zachowac zdrowy rozsądek w kwestii pielęgnacji i noszenia - nie będę unieruchamiać malca. Pieluszkowanie jest niepotrzebne. I dużo na brzuszku a to robimy.
 
hej hej

Ja dzis wysiadam:zawstydzona/y: Dzieci mi właża na głowe...
Od poniedziałku próbuje odpieluchować starszą i twarda sztuka z niej:zawstydzona/y:Wszystko mam juz obsikane, a psycha wykonczona:-( no, ale jak zaczełam to juz nie przerwe... Ale juz mam naprawde dość!

Pasibrzuch... u nas tez lekarka twierdziła, ze Agatka ma krostki na buzi po mleku. Kazała zaprzestac jedzenia nabiału. Oczywiscie nie posłuchałam, a krostki zeszły same, bo to pewnie tradzik był;-)Ale widze, ze doktorka za wszystko mleko wini:-D Nie no... smiac mi sie juz z niej chce!

Tysiolek... no to powodzenia! Tym razem musi sie udac!!!:-)

J atez to niedawno przechodzilam , pamietam jak dzis jak oduczalam Nicol od pieluchy .Rano zawsze robila na nocnik , ale w ciagu dnia zapominala o tym , teraz musisz byc cierpliwa .Mojej jeszcze sie zdazy zrobic siusi w majtki gdy sie zabawi. Za kazdym razem chwal ja bij brawo , mow jaka to ona dorosla i duza i jak z niej dumna jestes .Powinno pomuc.Moje skarby spia M jeszcze wpracy wiec ja chyba tez sie poloze bo nie wiadomo jak bedzie dzis w nocy , a zaczelam cwiczenia 6 weidera dzis poraz pierwsz ciekawe jaki bedzie rezultat.
Nie pamietam ktora to mnie tak podziwiala , za zawzietosc . To nie zawzietosc tylko ja juz nie mam 20 lat i jak najdluzej chce cieszyc sie szczupla i jedrna sylwetka , poprostu nie akceptuje swojego wieku , nie czuje sie na niego , nawet glupio jak ktos do mnie mowi prosze pani i gdybam miala watle cialo to bym sie zalamala wiec cwicze i uwarzam na to co jem od dawna , wiec weszlo mi juz to w krew.
 
reklama
Asiowo jak mała nie łapie poczekaj kolejne 2 tygodnie :tak:bo siebie zamęczysz z praniem a jej nie nauczysz...ja tak robiłam od 1,5 roku zaczęłam oduczać a mała załapała na 2 latka jak ręką odjął nauczyła się w 1 dzień a po miesiącu nie siusiała w nocy i na dokładnie 2 latka pozbyliśmy się pieluszek :tak:no może było z 5 wpadek że się zapomniała ;-)ale przerwać mozesz jak najbardziej :tak:pewnie mała jeszcze nie gotowa daj jej czas :tak:
 
Do góry