reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
Nikki ale gdybyś od razu napisała że prowadzi Cię dwóch lekarzy i jeden z nich wie że nadal bierzesz leki to też inaczej by brzmiało ;-)

A o jakich rozkurczowych bezpiecznych lekach pisałaś?

I jeszcze pytanie do was - czy macie problemy natury intymnej - jakieś ataki grzybków czy inne nieprzyjemno - swędzące dolegliwości?Ja wczoraj dostałam natamycynę bo mnie już zaatakowało.. Ginka mnie pociesza, że z tym to się nie wygra, jeśli mam skłonność do tego typu zachorowań to tak będzie przez całą ciążę, bo się ph w pochwie zmienia.. :(
a i czy wiecie czy "tantum rosa" jest bezpieczne do podmywania się w czasie ciąży?

Ivi, ja na skurcze, a raczej żeby im zapobiegać, biorę magnez z wit B6, 2 razy dziennie. Jest to najlepsza i najbezpieczniejsza profilaktyka skurczów, tylko trzeba brać regularnie. Dzięki magnezowi przeszły mi nawet nocne kurcze łydek, także to działa. Są też leki na receptę, np. fenoterol, ale to już ostatecznośc. Także polecam magnez, oczywiście po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą:tak::tak:

Tantum rosa jak najbardziej wskazana, ja używam Lactovaginalu i clotrimazol ostatnio dostałam, bo jakaś infekcja zaczęła mi się wdawać.
 
A ja brałam raz 2 tabletki, ale nie wiedziałam,że może być szkodliwa bo zalecił mi ją lekarz. Skoro mówicie, że jest niekoniecznie wskazana to więcej chyba nie będę brała. Tak na wszelki wypadek:tak::tak:
 
Hej kobietki, czuję się lepiej...:-D

Czytam tu Was i piszecie, że nospa jest niebezpieczna? Ja nie wiedziałam...:szok: teraz co prawda jej nie brałam, ale w pierwszej ciązy to od 6-tego miesiąca 3 razy dziennie:szok: tak mi gin zapisał, bo miałam skurcze:szok: brałam jeszcze fenoterol (miałam zapisaną 1 tabletkę, ale brałam pół bo mną trzęsło) i izoptin. Na szczęscie nic mojemu dziecku nie jest, no ale nie ma co, zszokowałyście mnie...

W ogóle to hormony mi tak buzują, że tylko wszystkich bym wyzywała...normalnie tak szukam zaczepki, żeby sie pokłócić że szok...:angry::angry::angry: normalnie opanowac się nie mogę...:szok:
 
Witam,

Jesli chodzi o branie leków w czasie ciazy to jestem z tym ostrozna chyba ze w ostateczności. W pierwszej ciązy zaraz na poczatki lekarz przepisał mi tabletki na podtrzymanie (nie pamietam juz jakie ), brałam je ale później je odstawiłam bo czułam sie dobrze i zadnych niepokojacych objawów nie miałam ,ale lekarz twierdził na wszelki wypadek brać....mówiłam ze biore a nie brałam i było wszyskio dobrze. Poreszta sama czułam ze jest dobrze.Był to taki lekarz ze zawsze przepisywał mnóstwo leków. Potem w szpitalu dostałam rózne leki na wywołanie porodu i w konsekwencji było tak ,ze nie mogłam dziecka karmic piersia a wpływ miały zastrzyki na wywołanie porodu. Poreszta patrząc z perspektywy czasu na dziecko ma 9 lat leki które brałam w ciązy wpłyneły na nia. Przy drugiej ciązy nie brałam zadnych leków, w trzeciej to samo. Porody były naturalne karmiłam piersia długo i widze róznicę w dzieciach. Ja jestem zdania ze leki które bierze sie w ciąży zawsze wpływają na dziecko. Jesli juz brac to tylko w ostateczności.
 
Witajcie Styczniowki...ale nagadalyscie:-)



kochane jesli nie ufacie lekarzowi to idźcie do innego!
Swiete slowa:-)


Bóle brzucha (byle nie takie jak na okres) są normalne bo tam się wszystko rozciąga i rośnie! I normalne jest kłucie, rozpychanie, ból, ciągnięcie itd. Jak komuś przeszkadza to można brać no-spę ;-)

I tu bym sie klocila,nie tak zazarcie ale troszke;-)..ponizej wyjasnienie bedzie...

Ivi, ja w ogóle nie biorę no-spy, poszukaj na necie hasła "dzieci ponospowe"... A lekarze wciskają tą no-spę bez opamiętania...i to całą ciążę..

Mojej bratowej lekarz stwierdzil nawet ze:''No-spa najlepszym przyjacielem kobiety w ciazy''....

I jeszcze pytanie do was - czy macie problemy natury intymnej - jakieś ataki grzybków czy inne nieprzyjemno - swędzące dolegliwości?Ja wczoraj dostałam natamycynę bo mnie już zaatakowało.. Ginka mnie pociesza, że z tym to się nie wygra, jeśli mam skłonność do tego typu zachorowań to tak będzie przez całą ciążę, bo się ph w pochwie zmienia.. :(
a i czy wiecie czy "tantum rosa" jest bezpieczne do podmywania się w czasie ciąży?

Swedzenia nie mam ani innych dolegliwosci,ale moje pH podnioslo sie do alarmujacego poziomu 6,0,wiec dostalam czopki i polykam tez paleczki kwasu mlekowego...:)

A teraz wyjasnienie do tego co napisalam Ivi.Tylko nie mysl moja droga,ze pije do Ciebie:)To ostatnia rzecz jakiej bym chciala.
Nie bylo mnie troszke,bo wlasnie przed chwila wrocilam z kilkudniowego pobytu w szpitalu.A znalazlam sie tam bo i mnie i moja lekarke zaniepokoily klujaco-ciagnace bole brzucha.Trafilam do szpitala i chwala Bogu,bo bylam tam gdy nagle oprocz boli pojawila sie krew.Nie musze chyba mowic,ze wylam i plakalam z bezsilnosci ale jednoczesnie ulga na mnie splynela ze jestem w szpitalu w fachowych rekach. Na szczescie z Malenstwem wszystko w porzadku.
I teraz moj apel:
Jesli cokolwiek Was niepokoi,obojetnie co,dzwoncie,idzcie,jedzcie,gnajcie do swoich lekarzy,do szpitali ...Nie szukajace pomocy na forach,czasem liczy sie kazda minuta.Zaden porzady lekarz nie wysmieje waszych obaw!!A jesli wysmieje?Zlekcewazy?Zmienic natychmiast!!
Moja pani doktor nie lekcewazy nieczego co do niej mowie.Przykladowo: mam migreny,wspomnialam o nich odpowiedz byla krotka:
''Paracetamol w takiej i takiej dawce,jesli nie przejdzie do mnie albo do szpitala.''
Ufam jej i wiem,ze moge na nia liczyc tak jak teraz w tej naprawde ciezkiej dla mnie sytuacji.

Przepraszam ,ze byc moze nieco chaotycznie pisze ale ciagle jeszcze nie doszlam do siebie:)
Pozdrawiam cieplutko:)
 
reklama
Do góry