reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witam jestem nowa i to jest moja pierwsza ciąża i musze sie przyznac ze naprawde mało o tych sprawach wiem jedyne co wyczytam na forum! Poradzic sie tez nie mam kogo bo wszyscy z mojego najbliższego otoczenia jeszcze dzieciów nie mają! Niektóre z was pisza ze maja zakaz seksu mi lekarz nic na ten temat nie mówił a ja głupia nawet nie pomyslałam zeby sie zapytac taka byłam szczescliwa ze usłyszałam bijące serduszko ze wyfrunełam tylko z gabinetu! Wiec nie wiem czy mi można ! Niby mam małego krwiaczka i lekarz zalecił duphaston tak na wszelki wypadek ale zapewniał mnie ze to tylko tak profilaktycznie bo jest naprawde niewielki! Dobrze ze mam za dwa dni nastepna wizyte chyba musze sobie spisac wszystkie pytania na kartce bo anów strace głowe! A terza chyba wezme M na małe wstrzymanie !! :)
 
reklama
Witam dziewczynki, ja już szczęśliwa po USG, dzięki Bogu wszystko w porządku:-), serducho wali, przezierność w normie, dzidzia ma 6 cm, moja Pani doktor powiedziała że płeć poznamy za miesiąc.
Wracam jutro do pracy, ponoć wszyscy nie mogą się na mnie doczekać.
Zdjęcia wrzucę innym razem bo padła mi ładowarka do akumulatorków.
Jak wracałam z Wawy to była straszna ulewa, mam nadzieję że jutro będzie ładnie.
 
Witam,
Przyszedł czas i na mnie:-)))
Mam na imię Anka i jestem już podwójną mamą:-) Mój starszy syn ma na imię Kajetan i w sierpniu skończy 7 lat, a młodszy - Sasha ma dopiero 9 miesięcy. Mała fasolinka w brzuchu ma ok 11 tyg. ale lekarze nie są zgodni, bo karmiłam i nie możemy precyzyjnie określić daty porodu na podstawie ostatniej miesiączki, hehehe...
Teoretycznie termin jest od 28.12 do 10.01, ale ze zdecydowanym wskazaniem na 10.01.
Nie ukrywam, że boję się okropnie czy sobie poradzę, ale w końcu jak nie ja to kto?????
Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona i będę mogła od czasu do czasu z Wami popisać:-)))
 
1000 zł to chyba na początek za te szczepionki. my płaciliśmy dodatkowo za hib (chyba teraz refundują), pneumokoki, ospę i chyba coś jeszcze. nie załapaliśmy się na rotawirusy, bo za późno się dowiedzieliśmy a to w pierwszych tygodniach życia. becikowe, jak sama nazwa wskazuje, starcza tylko na... becik. :-p bo za tysiąc zł to chyba tylko wózek dostaniesz. niestety.

a co do badań i refundacji to śmiech na sali. człowiek składki opłaca wysokie, a i tak musi chodzić prywatnie i za wszystko płacić. to strasznie drogi interes chorować i zachodzić w ciążę.
Pisałam o infanrixach, 4 dawkach, a Hib to już w Infanrix jest.To koszt 160 zł razy 4, czyli równo becikowe. Potem kupowaliśmy jeszcze 3 dawki Prevenaru, na pneumokoki, koszt 3 razy po 320 zł, także to już drugi tysiąc, także hasło, ża państwo pomaga, bo becikowe daje mnie śmieszy.... A jak tu dziecka nie zaszczepić, jak są możliwości, a jak zachoruje, to by się każde pieniądze oddało, żeby czas cofnąć...
 
Witam Dziewczyny:-):-):-)
Wracam mam nadzieję już na stałe i będę systematycznie czytać i pisać;-);-).

Witam jestem nowa i to jest moja pierwsza ciąża ! :)
Gratuluję

Witam dziewczynki, ja już szczęśliwa po USG, dzięki Bogu wszystko w porządku:-), serducho wali, przezierność w normie, dzidzia ma 6 cm, moja Pani doktor powiedziała że płeć poznamy za miesiąc.
.

Super, że wszystko ok

Witam,
Przyszedł czas i na mnie:-)))
Mam na imię Anka i jestem już podwójną mamą:-)

Witaj, gratuluję i zapraszam na styczniowe pogaduchy;-)
 
Witam dziewczynki, ja już szczęśliwa po USG, dzięki Bogu wszystko w porządku:-), serducho wali, przezierność w normie, dzidzia ma 6 cm, moja Pani doktor powiedziała że płeć poznamy za miesiąc.
Wracam jutro do pracy, ponoć wszyscy nie mogą się na mnie doczekać.
Zdjęcia wrzucę innym razem bo padła mi ładowarka do akumulatorków.
Jak wracałam z Wawy to była straszna ulewa, mam nadzieję że jutro będzie ładnie.

Super, serdecznie gratuluję!!

anaklim, marga82
, witam i zapraszam do pisania!!
 
Witam jestem nowa i to jest moja pierwsza ciąża i musze sie przyznac ze naprawde mało o tych sprawach wiem jedyne co wyczytam na forum! Poradzic sie tez nie mam kogo bo wszyscy z mojego najbliższego otoczenia jeszcze dzieciów nie mają! Niektóre z was pisza ze maja zakaz seksu mi lekarz nic na ten temat nie mówił a ja głupia nawet nie pomyslałam zeby sie zapytac taka byłam szczescliwa ze usłyszałam bijące serduszko ze wyfrunełam tylko z gabinetu! Wiec nie wiem czy mi można ! Niby mam małego krwiaczka i lekarz zalecił duphaston tak na wszelki wypadek ale zapewniał mnie ze to tylko tak profilaktycznie bo jest naprawde niewielki! Dobrze ze mam za dwa dni nastepna wizyte chyba musze sobie spisac wszystkie pytania na kartce bo anów strace głowe! A terza chyba wezme M na małe wstrzymanie !! :)
Marga ,a w którym tygodniu jestes?lekarz nie zalecił ci lezenia przy tym krwiaku?ja tez mam to swinstwo i wizyta w poniedzialek i juz sie denerwuje, a znasz wymiary tego krwiaka?mój m ma post od poczatku ciąży -muszą wytrzymac dla dobra naszych maluszków:tak::-)
 
Co do cen badań to naprawde jakiś kosmos, szliśmy z M ze skierowaniem na pobrania i myśleliśmy że zapłacimy jakieś 60-80 zł. Krzykneli 190 zł, za parę dni badanie u gina i usg w 12 tygodniu razem 350 zł + skierowanie na badanie hiv i hcv bo p. doktor sirę przypomniało, że tych nie zleciła. Przez te 9 miesiecy wydamy tyle co na samochód:baffled:
 
reklama
Do góry