reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Pati, jasne, że te wszystkie badania powinny być refundowane, tak, jak chociażby szczepionki skojarzone, na które trzeba wydać ok 1000 zł, czyli całe becikowe, żeby dziecka nie kłuć kilka razy na jednej wizycie...

Jolu, no do 20 tc czekać... strasznie długo...
 
reklama
kurcze jola ja cie podziwiam za tą cierpliwosc, a bierzesz chociaz jakies witaminy albo kwas foliowy? kurcze tak bez badan krwi tyle czasu.... ja chyba bym brala na twoim miejscu witaminy dla ciezarnych bo przynajmniej uzupełnia niedobor jak jakis masz... chyba nic innego ci nie pozostaje jak zdrowo jesc i czekac.
ja tez ma taka sytuacje ze moj gin pojechal na urlop i moja ostatnia wizyta byla w 6 tc i musze czekac do 10tc a ja bym wolała juz isc bo tylko sie denerwuje tym czekaniem i skupic sie w nauce nie potrafie
 
nikki chodzi ci o te szczepionki typu 6 w jednej 3 w jednej itd? ja sie zastanawiałam czy one są napewno takie dobre, bo w szczepionkach jest zawarta rtęc tylko w małych ilościach a nie wiem jak jest w tych "lepszych" czy może tej rtęci nie jest wiecej... niektóre dzieci różnie reagują na takie szczepionki, i jest też stwierdzone że czasem autyzm jest spowodowany szczepionką. ja nie jestem lekarzem i wiem ze od lekarza tez sie nie dowiem które szczepionki są bezpieczniejsze.... oni sami chyba tego nie wiedza
 
ALe ja mialam badania krwi, moczu itd tylko na usg tak dlugo czekam a serdusko bede mogla uslyszec za miesiac bo wtedy mam kolejna wizyte. Biore kwas foliowy bo tylko to mi kazal brac i to tez tylko przez pierwsze 12 tygodni. Odzywiac sie staram zdrowo ale wiecie jak to z tymi zachciankami jest :zawstydzona/y:
 
Pati moja mama robi swetry tylko dla najbliższej rodziny. Największa ich kolekcje mam ja i ona (zamieniamy się nawet często), brat ma kilka no i nawet mój mąż dostał sweter od teściowej.
Ale coś trzeba z czasem robić. Więc do dzieła.
 
Pati, jasne, że te wszystkie badania powinny być refundowane, tak, jak chociażby szczepionki skojarzone, na które trzeba wydać ok 1000 zł, czyli całe becikowe, żeby dziecka nie kłuć kilka razy na jednej wizycie...

Jolu, no do 20 tc czekać... strasznie długo...

1000 zł to chyba na początek za te szczepionki. my płaciliśmy dodatkowo za hib (chyba teraz refundują), pneumokoki, ospę i chyba coś jeszcze. nie załapaliśmy się na rotawirusy, bo za późno się dowiedzieliśmy a to w pierwszych tygodniach życia. becikowe, jak sama nazwa wskazuje, starcza tylko na... becik. :-p bo za tysiąc zł to chyba tylko wózek dostaniesz. niestety.

a co do badań i refundacji to śmiech na sali. człowiek składki opłaca wysokie, a i tak musi chodzić prywatnie i za wszystko płacić. to strasznie drogi interes chorować i zachodzić w ciążę.
 
to fajnie że chociaz badania ci zrobili, a nie tak jak moim znajomym potwierdzili ciąże testem ciążowym :/
a co do zachcianek to cos o tym wiem ostatnio ciagle jem słodycze.... dzis paluszki i wafle a czipczy mi sie marza hehe
jolu to jak skonczysz 12 tydzien to sobie zacznij brac witaminki dla kobiet w ciazy, jakies najzwyklejsze tylko takie bez witaminy A

wronek ja sie juz w szafkach nie mieszcze z tymi robótkami, a gazetek ze wzorami mam 3 segregatory w kazdej koszulce po 3 gazetki, wiec około 500 gazetek powinnam miec :-D

macy właśnie mnie to najbardziej wkurza, że nasze pieniądze ida do wyplat urzędników a nie dla nas... np po co placimy składki emerytalne? ja rozumie że gdybym np nie dorzyła emerytury to moje składki dostałyby dzieci ale tak nie jest... w ogole to nie denerwujmy sie bo i tak nic nie zmienimy
 
ja już też uciekam, poszydelkowac bo uczyc mi sie nie chce :-)

m wraca po 22 wiec sobie poszydelkuje, ostatnio sobie zażyczyl stringi :-D on żartował ale ja mu je chyba zrobie takie z woreczkiem :-D i to wełniane :-D:-D jak je kiedys zrobie to wam fotke wstawie :-D
 
reklama
witam mausie....
ale u nas fatalna pogoda...
grzmi i leje....
normlanie katastrofa :no:
jakos nie mam weny dzisiaj na nic :dry:
nic mi sie nie chce... jestem nerwowa ostatnimi czasy i t bardzo....
:sorry2::sorry2::sorry2:
milej=go wieczorku i spokojnej nocki :cool2:
 
Do góry