reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Hej Mamuski,
bylam dzis u gina, on klasycznie zapytal sie jak sie czuje, a ja na to, ze dziwie sie, ze tak dobrze, a on, ze w takim razie wszytsko wskazuje na styczen :) ale jeszcze badanie, wskoczylam na samolot i co? wow, czemu Pani mi nie powiedziala, ze tak Pani brzuch opadl, ma Pani 3 cm rozwarcie i 1/3 porodu za soba :p a glówka juz nisssssssko przyparta... tak wiec wrocilam do domu, spakowalam sie i czekam na akcje skurczowa :))
Niunia 3550 g
 
reklama
No, nadrobiłam zaległości wreszcie, tylko już zapomniałam, co chciałam napisać... :p
Drożdżówka póki co sobie grzecznie rośnie przy kaloryferze, a ja mam od razu lepszy humor. Jednak jakoś tak bez zapachu ciasta w domu to nie czułam, że święta nadchodzą. ;)
Choinki w tym roku nie ubraliśmy, bo nie miał kto z piwnicy jej przytachać, no ale trudno. Mamy za to prawdziwe gałązki i bardzo ładny stroik autorstwa teścia, więc powinno wystarczyć. :)
Widzę, że dyskusja o Mikołajach, Gwiazdorach i innych takich była. U moich teściów też Gwiazdor, bo teściu poznaniak. :) Mąż też w Poznaniu urodzony, ale od 2. roku życia we Wrocławiu mieszka, więc chyba już bardziej z niego Dolnoślązak. :) Ja jakoś nie przepadam za nazywaniem Bożego Narodzenia Gwiazdką, ale to zapewne moje małe zboczenie religijne. :) Co do prezentów pod choinką, to w sumie nie pamiętam, kto je w moim rodzinnym domku "przynosił", chyba Mikołaj, bo potem, to mówiliśmy po prostu "prezenty pod choinkę". A i właśnie, jak u Was jest? Prezenty świąteczne odpakowujecie w Wigilię po kolacji? Bo u mnie w domu jak byliśmy dziećmi, to zawsze dopiero rano w Boże Narodzenie był bieg pod choinkę, ale jak później widzę, to u wszystkich już w Wigilię prezenty.

Jutro już rano tylko małe sprzątanie robię i jedziemy do teściów, tak więc chyba raczej nie zajrzę już tu na forum. Dlatego też zawczasu:

Życzę Wam wszystkim drogie Styczniówki, aby w te Święta Bożego Narodzenia radość i pokój wypełniły Wasze serca oraz Wasze domy i aby pozostały w nich jak najdłużej! Niech Wasze malutkie Skarby - te, które już są z Wami - rosną zdrowo i szczęśliwie; te, które przyjdą na świat w najbliższych dniach - swoją obecnością wynagrodzą Wam święta spędzone w szpitalu; a te, które mają jeszcze czas - niech siedzą grzecznie w brzuszkach do swoich terminów. :)

Dobra, zmykam do moich babek. :)

mnovak, powodzenia! :)

Za pozostałe rodzące lub zbierające się także trzymam kciuki. :)

No i czekamy na dalsze wieści.

Trzymajcie się!
 
mnovak - to akurat prezencik świąteczny... :-D

Roxeen- Pumpkin ma mieć cesarkę bez żadnego konkretnego wskazania. Pumpkin panicznie boi się porodów, szczególnie po opowieściach z porodówki własnej mamy a wiadomo, że figura taka sama więc może być dziedziczne... Generalnie mam lekką arytmię serca i jestem wąska w biodrach. Tzn tyłek mam wielki ale to sam tłuszcz a kości nie są szeroko rozstawione, jak mnie babka mierzyła w 25 tyg wyszło coś ok 15 czy 16 cm i mi powiedziała, że z takim rozstawieniem to max 2,5 kg dziecko a większego nie dam rady ale żebym i tak próbowała i cc najwyżej jak się będzie przeciągać... Z widmem cesarki pod pełną narkozą i na łapu capu wolę sobie sama wybrać lekarza do ciachania a przede wszystkim być przytomna. Za cesarką przemawiają też moje hemoroidy na które biorę leki od 14 tc. Generalnie nie mam żadnego "przyjaciela" który byłby wyczuwalny podczas zwykłego bad gin, ale miałam kolanoskopię w 20 tc i niestety nic wesołego nie pokazała.... Krew ze mnie sika ciurkiem, gorzej niż podczas obfitego okresu i już tak od kilku miesięcy. Nie wyrabiam na wkładki i podpaski :( O bólu nie mówię bo się już przyzwyczaiłam, do zapachu krwi niekoniecznie. Nawet jak tylko puszczam gazy to krew się leje. Podczas porodu zapewne nabawiłabym się tylko większych komplikacji. W Polskim szpitalu nikt by mi cesarki nie zrobił - mam na myśli gdybym nie miała "znajomości". Tutaj jednakże płacisz i masz, a nawet więcej gin powiedział, że wpisze w papiery że emergency więc ubezpieczenie zapłaci. Nie mówię, że to jest najlepsze rozwiązanie ale ja naprawdę mam masakryczną panikę przed porodem i na długo zanim w ciążę zaszłam wiedziałam, że naturalnie rodzić nigdy nie będę. Podziwiam wszystkie kobiety, które będą miały sn ale siebie w tej roli nie wyobrażam wcale.....:zawstydzona/y::-(

Tak poza tematem to zrobiłam mężowi mega awanturę o nic.... Przykro mi bo wiem jak bardzo mi odjechało i to co powiedziałam czy zrobiłam to zupełnie nie racjonalne było, o tym że chamskie i niemiłe nie wspomnę... Wiem też, że mimo, że przeprosiłam to on tak łatwo mi nie zapomni i jutro cały dzień będziemy się kłócić (zadzwonił do pracy, że jest chory więc zdjeli go z lotu - moja wina bo mu nie pozwoliłam spać - specjalnie na złość :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:) Czasami wydaje mi się, że powinnam się leczyć na głowę takie mam odjazdy. Mój m nie jest święty ale ja powinnam inaczej reagować i postępować z nim ale czasami po prostu wybucham i puszczają mi hamulce...:zawstydzona/y::-( Najgorzej że się Polcia krzyków nasłuchała (tutaj dochodzą do wyrzutów sumienia pt "wyrodna żona" jeszcze "wyrodna mama") Nie lubię siebie dzisiaj.
 
Dziewczyny gdybym jutro nie zdążyła wejść na BB to Życzymy Wam :
Zdrowych,pogodnych,radosnych Świąt Bożego Narodzenia,spełnienia marzeń,szybkich i bezbolesnych porodów a najważniejsze to ślicznych i zdrowych dzieciaczków!

A tym już rozpakowanym:
Cierpliwości,wytrwałości,coraz więcej przespanych nocy i zdrowo rosnących brzdąców!

WESOŁYCH ŚWIĄT STYCZNIÓWKI
 
Witam, chciałam Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, aby wszystko było po Waszej myśli. Wesołych Świąt
 
Wigilijny nadszedł czas,
całujemy mocno Was
chcemy złożyć Wam życzenia
w Dniu Bożego Narodzenia,
niechaj Gwiazdka Betlejemska,
która świeci Wam o zmroku
doprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku!

wesolych swiat dla wszystkich;-)
 
dziewczyny,ja nawet dzisiaj nie będę czytała co napisałyście bo już sam widok ILE STRON PRZYBYŁO mnie przeraził ...
Chciałabym Wam wszystkim życzyć wszystkiego,co w życiu najlepsze,
zdrowych i grzecznych dzidziusiów,
bardzo lekkich i błyskawicznych porodów bez żadnych nacinań :)
spokoju i radości podczas Świąt
i tego samego po porodach :)

Całuję Was wszystkie i trzymam kciuki za nierozpakowywanie przez okres świąteczny :)

a tak na marginesie to Wam powiem,że stęskniłam się za Wami,jakbyśmy co najmniej codziennie siedziały i herbatkę ze sobą popijały :) ależ uzależnienie!!!
 
reklama
dziewczyny jestes juz wyczerpana:-(
zasnelam na godzine i mnie taki bol obudzil ze myslalam ze zwymiotuje
czekam jeszcze do 6 rano jak nic sie nue zmieni ruszam do szpitala:-:)-(
 
Do góry