reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

A ja byłam na usg, dzidzia ma 4,97 cm i fajnie było widać rączki, nóżki, serduszko biło pięknie. Usg genetyczne mam 3 lipca wyznaczone.
Poza tym chciałam pod wieczór z synkiem pospacerować a tu leje i duszno koszmarnie, mam dość tej pogody....

A co do porodu to moja lekarka mówi- jak weszło to i wyjdzie.. no strasznie zabawne...
Poród to nic przyjemnego, a doświadczyłam tylko skurczy, a rozwarcie nie postępowało, męczyłam się ze skurczami pół dnia i noc i w końcu na cięciu się skończyło, także nie każdej jest dane urodzić naturalnie...
Gratuluje!!!ciesze sie ze wszystko w porzadku:-)
dziekuje wszystkim:-)
 
reklama
Nikki super wieści

ja niedawno miałam wrażenie że mi mała rybka smyrnęła tak że poczułam... Dorian mi tak smyrnął w 13 tc... ciekawe czy to możliwe ;-)

Dormark a ktoś się kłóci?

co to za usg to genetyczne?

dobrej nocki, jutro idę już do pracy więc pewnie będę wieczorem :tak:
Dzięki DoDo, to dokładne usg z badaniem przezierności karkowej, chodzi o wykluczenie wad genetycznych i innych, jest robione około 12-13 tygodnia ciąży. No i miłej pracy jutro!!

catmate, dzisiaj dzień dobrych wiadomości dla nas obu!!
 
Witam dziewczynki.

Na wstepie dziekuje za cieple przyjecie:-)Co do cery to u mnie na razie bez zmian ale nie wiem czy nie wolalabym wypryskow od wymiotow:eek: Co do plci malenstwa to nie wiem czemu ale ciagle mysle o chlopcu, nawet zastanawiajac sie nad imionami wybieram wiecej dl;a chlopca niz dla dziewczynki. Wiedziec chyba nie bede chciala, niech to bedzie niespodzianka;-)A co do imion, zastanawialyscie sie juz? Mi sie bardzo podoba Antek i Maciek a dla dziewczynki Olivia lub Amelka ale to dopiero pomysly:)Pozdrawiam
 
Witam dziewczynki.

Na wstepie dziekuje za cieple przyjecie:-)Co do cery to u mnie na razie bez zmian ale nie wiem czy nie wolalabym wypryskow od wymiotow:eek: Co do plci malenstwa to nie wiem czemu ale ciagle mysle o chlopcu, nawet zastanawiajac sie nad imionami wybieram wiecej dl;a chlopca niz dla dziewczynki. Wiedziec chyba nie bede chciala, niech to bedzie niespodzianka;-)A co do imion, zastanawialyscie sie juz? Mi sie bardzo podoba Antek i Maciek a dla dziewczynki Olivia lub Amelka ale to dopiero pomysly:)Pozdrawiam
Witaj Jolu, miło, że zaglądasz!! Co do imion, to zapraszam na wątek, gdzie dzielimy się naszymi typami co do imion, oto link: https://www.babyboom.pl/forum/styczen-2010r-f295/imiona-dla-styczniowych-maluszkow-27514/
 
cześć stycznióweczki :)
ja na razie jestem na wakacjach, ale potrzebuję waszej pomocy...
mam możliwość korzystania z kąpieli "leczniczych" = borowinowej, morskiej lub ługowej.. Ale nie wiem czy ciężaróweczkom wolno z nich korzystać? Temperatura wody nie przekrasza 38stC, więc jest ok, ale bardziej obawiam się substancji które mogą przedostać się przez skórę, czy dzidzi nie zaszkodzą... Czy któraś z was wie może coś na ten temat?
 
cześć stycznióweczki :)
ja na razie jestem na wakacjach, ale potrzebuję waszej pomocy...
mam możliwość korzystania z kąpieli "leczniczych" = borowinowej, morskiej lub ługowej.. Ale nie wiem czy ciężaróweczkom wolno z nich korzystać? Temperatura wody nie przekrasza 38stC, więc jest ok, ale bardziej obawiam się substancji które mogą przedostać się przez skórę, czy dzidzi nie zaszkodzą... Czy któraś z was wie może coś na ten temat?
Witaj ivi, miło,że zajrzałaś!! Niestety nie mam pojęcia, co z tymi kąpielami.... Może jest tam na miejscu jakiś lekarz?
 
Ivi niestety nie mam pojęcia na temat tych kąpieli :-(
Nikki, a nie za późno na usg genetyczne za 3 tygodnie? Przezierność fałdu karkowego będzie już ciężko wymierzyć, a to podstawowy marker usg genetycznego. Powinien Ci gin już na dzisiejszej wizycie zmierzyć NT, bo długość maluszka już jest odpowiednia do tego badania :tak:
 
nikki ja mam pytanie do Ciebie zrobisz te badania i się okaże (broń Boże) że coś jest nie tak i co wtedy? też mam ten dylemat, ale co wtedy jak będziesz wiedzieć, jaką decyzję podejmiesz? dlatego ja chyba uważam, że lepiej być dobrej myśli i nie do końca o wszystkim wiedzieć:tak:
oczywiście życzę wszystkiego najlepszego i wspaniałych wyników:tak:
możecie na mnie krzyczeć, ale zawsze byłam może nie co pesymistką, ale realistką:sorry:

miłego dzionka. Legnica zalana:-(
 
reklama
Dzięki DoDo, to dokładne usg z badaniem przezierności karkowej, chodzi o wykluczenie wad genetycznych i innych, jest robione około 12-13 tygodnia ciąży. No i miłej pracy jutro!!

acha to po prostu badanie przezierności, to ja to mam 30.06

do pracy nie poszłam...Dorian kasłał całą noc...

nadineczka te badania się robi standardowo, to nie jest jakies oddzielne dodatkowe usg
 
Do góry