reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witam porannie herbatką :-) Pogoda straszna chłodno, deszczowo i w ogóle bleee..:wściekła/y:Jak zwykle przy takiej pogodzie dopadła mnie leniuchomania:-D Do pracy dopiero na 13 więc mam troszkę czasu. Myślałam że pośpie do jakiejś 10 ale nie dało rady, wystarczyło do 8 :-DTylko się obudziłam to maluszek szalał już w brzuszku.
Miłego Dnia dziewczyny !!!;-)
 
reklama
Witam Was porannie!
Coś mnie od rana łeb napierdziela..pewnie od tej gorączki, bo mamy nowy piec i strasznie mocno grzeje!! Narazie wiec nie nadrobie zaleglosci.. Odebralam wczoraj wynik glukozy i mialam 88 na czczo a po 2godz.(75g) 140:szok: a norma do 140. W sumie mieszcze sie w normie ale boje sie ze lekarz jakas dietke bedzie kazal zrobic, zeby mi sie obnizylo. No i reszta wynikow krew i mocz calkiem dobre, podobne do ostatnich z sierpnia. A dzisiaj wybieramy sie na USG 3D. Juz sie nie moge doczekac aż zobacze buziolki moich ksiezniczek:tak: Miłego dnia Wam zycze. Odezwe sie popoludniu:-)
 
cześć babeczki
niby jestem na zwolnieniu a na nic nie mam czasu!
zaraz jadę zamówić rolety do dziecinnego bo nam się latem dziecko usmaży tak się tam nagrzewa:sorry:
byłam u gina i z 27 zrobił mi się skończony 28tc i mam tydzień w plecy jakimś cudem jak to strasznie szybko leci!!!
aaa mój gin bada mnie dowcipnie za każdym razem, tzn, palcami chociaż mam wrażenie jakby mi tam całą rękę wpychał, i szyjka zamknięta, ostatnio miałam u niego ciśnienie 154 na ileś tam i teraz muszę mierzyć w tygodniu i zapiasywać choć moim zdaniem to przypadek bo śpieszyłam się do niego i zdyszałam:sorry:
kupiłam termometr do wanienki i hehe sama się z nim kapie bo nasza woda nie może przekroczyć 38stopni a mój m wrzucił go sobie do wanny, a on to prawie we wrzątku, i pokazało mu 45stopni - stwierdził, że to za mało i jest zepsuty i mam kupić nowy albo dziecko ugotuję:eek:
mmm pyszna ta kawka wczoraj nie mielismy prądu i nic nawet herbaty czy ciepłego obiadu...

aha jeszcze jedno jako nauczycielowi kontraktowemu przysługuje mi taki zasiłek na zagospodarowanie tzn dodatkowo podwójna pensja; miałam dostac w czerwcu ale nie przewidziały mnie w budżecie, teraz obiecano mi w styczniu ale prześcigają się w paragrafach żeby mi go nie dać, teraz niby znalazły że jak się wczesniej prowadziło działalność godpodarczą to nie dadzą i generalnie zła jestem liczę na ta kasę bo to w styczniu z gołej szkolnej wypłaty nie wyżyje a korków w styczniu i lutym nie będę miała w ogóle, normalnie ciągle pod górkę robią zołzy!
jak myślicie czy listopadową wypłatę dostanę w terminie? od 19stego jestem na zwolnieniu, a moze to już zus płaci i będą się spóźniać? a zwolnienie mam do 4listopada i będzie systematycznie przedłużane do porodu:eek:

no nic jadę po roletki do później
 
Witam na porannej kawie , cjumorek nie najgorszy,chociaz pospalo by sie jeszcze.
Anetrix-tutaj tez sie noworodka nie kapie i przez pierwszy tydzien tez nie, kosmetykow tez nie pozwalaja bo mowia , ze tylko skora sie przyzwyczaja jak juz co to wlasnie oliwke,no i alkochol na przemywanie pepka, i powiem wam , ze moja Nicol tylko tak i jak narazie zero uczulen i problemow ze skora tez nie ma.

A nam na szkole rodzenia pediatra mówił, że dziecko do 3 roku życia nie powinno się używać oliwki bo zatyka pory (a dziecka skóra jest inna niż człowieka dorosłego)..ale o tym, żeby nie myć noworodka codziennie też mówili..

Witam z ranka :)
 
czesc dziewczynki

musze nadrobic wczorajszy dzien bo nie mialam wczoraj sily włączyć laptopa. miałam w nocy atak astmy , oczywiście męza nie było a ja sama na wsi oddalonej od wawki o 50km.wziełam 2 dawki leku doraxnego (bo tyle moge maksymalnie) po którym zwymiotowałam a dusznosci trwaly nadal.juz sie ubralam zeby pojechac do spzitala ale jak pomyslalam o najblizszym szpitalu (w żyrardowie) to mi przeszło;-) bo to jst niezla umieralnia;-) z drugiej strony wiedzialam ze wtakim stanie nie dojade do wawki.i tak cala noc mialam zwaloną w i jeszcze pol dnia nastepne bylo mi niedobrze i slabo. chyba moj organizm nie toleruje tego leku juz.dobrze ze w pt mam wizyte u pulmonologa to mu powiem,moze mi zmieni. kurcze dziewczyny moze to glupio zabrzbmi ale ta ciaza juz mnie meczy. co chwila mi sie cos dzieje jak nie migrena to astma,jak nie stama to bol plecow i kosci ogonowej (czy was tez boli kość ogonowa???) albo szalenstwa hormonow.wrrrrr


Asiowo ja tez siue czuje samotna.z M widuje sie co kilka dni bo remontuje nam mieszkanko 50 km od miejsca gdzie teraz mieszkamy.ale juz dzis do niego jade do soboty i troche mu poprzeszkadzam hihih;-)jakos mam teraz taki okres ze bardzo go ptrzebuje to chyba wszystko przez te hormony bo ja zawsze bardziej niezalezna bylam;-)

Kaja_10 to jakos dziwnie u Ciebie ztymi badaniami, ja mam robioną morfologie i mocz co miesiąć , na każdej wizycie.

Anetrix jesli chodzi o badania dowcipne to ja w caslej ciazy mialam je dwa razy i to nie u gina prowadzącego tylko w szpitalu jak sie zglosilam z bolem.i np w szpitalu bardzo sie zdziwili ze mnie gin nie badal.wiec ja juz nie wiem.ale fakt jest faktem ze takie badanie mnie teraz boli, tak jakby mi tam wszystko popuchlo;-)
Sylwia100 moja mała tez wczoraj szalała a jak M przylozył buzie do brzucha i cos do niej gadal to dostał boksa w nos;-) ale się zdziwił, nie chiał uwierzyc ze to jego córka, myslal ze to ja mięśnie napiełam hihih ale mówie że taka zdolna nie jestem żeby napiąć brzuch w tym miejscu co on ma nos;-)
Pumpkin u mnie tez ostatnio ochlodzenie w uczuciach ale nie w seksie bo moj to chyba ze soba nie wiaze tych dwoch rzeczy;-) to ja gl nie mam opchoty na seks a on nie nalega ewentualnie tylko prosi zeby mu pomoc;-) ale jesli chodzi o przytulanie,mile slowa itd to tego tez nie ma za wiele. tez ciagle zmeczony,no niby ma prawo bo od 2 tyg ma urlop i zasuwa po 14h i remotnuje nam mieszkanko a jak wraca do mnie (bo z reguly tam nocuje) to spi caly czas, naje się, pooglada TV i znowu jedzie.w przyszlym tyg leci na szkolenie do niemiec i znowu zostane sama ...ehh juz mam dosyc. a jesli twpj boi sie ze uszkodzi dzidzie to pomysl bo moze palnelas taka glupote jak ja;-) kiedys powiedzialam M (w zaratch oczywiscie) ze stuka małą w głowę i on to wziął na poważnie i nie chciał się do mnie dotykać;-)dopiero musiałam mu w książće pokazać co jest napisane na temat seksu w ciąży i wtedy mi uwierzył.ale czasem tez mam jakies glupie mysli ze on moze kogos iec na boku bo ja juz gruba i brzydka.ale kolezanka powiedziala mi jedną mądrą rzecz-facet tez przezywa ciążę i może różnie reagować ale ostatnia rzecz o jakiej teraz pomyśli to zdrada. i ja w to wierze!
 
aha jeszcze jedno jako nauczycielowi kontraktowemu przysługuje mi taki zasiłek na zagospodarowanie tzn dodatkowo podwójna pensja; miałam dostac w czerwcu ale nie przewidziały mnie w budżecie, teraz obiecano mi w styczniu ale prześcigają się w paragrafach żeby mi go nie dać, teraz niby znalazły że jak się wczesniej prowadziło działalność godpodarczą to nie dadzą i generalnie zła jestem liczę na ta kasę bo to w styczniu z gołej szkolnej wypłaty nie wyżyje a korków w styczniu i lutym nie będę miała w ogóle, normalnie ciągle pod górkę robią zołzy!
jak myślicie czy listopadową wypłatę dostanę w terminie? od 19stego jestem na zwolnieniu, a moze to już zus płaci i będą się spóźniać? a zwolnienie mam do 4listopada i będzie systematycznie przedłużane do porodu:eek:
no nic jadę po roletki do później
Dorciaa - z tą działanością nie wiem ale na bank musi to być twoja pierwsza praca, wiec jeśli policza ci tę dzialaność to może być klapa. Na pocieszenie ci powiem, że ja tez tego nie dostałam z zupełnie innych powodów to było wiele lat temu - no ale mnie ominęło. :rofl2:
Pieniązki pewnie będzie wypłacać ci szkoła - więc będziesz dostawać w terminach takich jak wypłata i masz pewne, że na czas zawsze.

Kaja_10 to jakos dziwnie u Ciebie ztymi badaniami, ja mam robioną morfologie i mocz co miesiąć , na każdej wizycie.
No widzisz jak nie mam i to nie jest dziwne, bo nie każdy ma co miesiąc. ;-) kilka dziewczyn tu pisało, że nie ma co miesiąc, kilka spoza Polski chyba. Nie widze potrzeby częsciej i cieszę się, że trafiłam na lekarza, który myśli jak ja.
Gdybym widziała jakiekolwiek problemy u siebie pewnie zrobiłabym ale na szczęscie nie widzę.
Ty masz astmę, wspólczuję ci szczerze, więc może dlatego musisz monitorować swoje wyniki częściej. Taki atak jest koszmarny plus masz inne problemy - kurcze. Trzymaj się mocno, moze skonsultuj ten lek z innym lekarzem.
 
Problemy małżeńskie - Pół dnia się jeszcze czaiłam i obserwowałam. Zaczęłam się przystawiać do męża w łóżku a on do mnie, że go głowa boli... no i niby nic wielkiego, gdyby nie to, że codziennie albo go głowa boli, albo jest zmęczony albo zajęty albo go nie ma bo w pracy. :eek: Następnego dnia rano siadłam z nim na kanapie i wywaliłam z grubej rury z pytaniem czy kogoś ma na boku, nie to, że wierzę żeby faceci się chętnie przyznawali do takich spraw ale chciałam sprawdzić reakcję. Powiedziałam mu, że czuję że mnie unika w sensie kontaktu fizycznego od przytulenia czy głasków po sex. Spytałam czy już nie jestem dla niego atrakcyjna. Był w lekkim szoku, oczywiście powiedział, że wymyślam sobie i że mi się tylko tak wydaje. Stwierdził, że ostatnio nie ma ochoty na baraszkowanie i że u każdego to normalne czasami. Wszystko fajnie, tylko we mnie hormony buzują i ja bym robiła to codziennie a jeśli nawet niekoniecznie sex to chociaż jakieś przytulaki i inne takie. Generalnie wydaje mi się, że stałam się po prostu mało atrakcyjna dla niego jako płetwal błękitny i już na niego nie działam... Nie powinno mnie to dziwić bo mój m lubi b. szczupłe i drobne kobietki... Trochę go chyba jednak tknęło bo cały dzień mnie przytulał i głaskał. Widział, że jestem lekko zdołowana takim "odrzuceniem sexualnym" ale nawet z litości żadnej akcji nie przeprowadził, która miałaby chociaż odrobinę zabarwienia sexualnego. Żadnego namiętnego pocałunku. Zero. Przyczłapał do mnie wieczorem i powiedział, że chcąc być całkowicie szczery to musi przyznać, że na tym etapie ciąży, kiedy mój brzuch jest taki duży i dzidzia się rusza to go totalnie odrzuca. :-:)-:)-( Boi się, że zrobi krzywdę niuni. Stwierdził, że zupełnie nie jest w stanie się przełamać jak pomyśli sobie że jego członek w erekcji ma być kilka centymetrów od naszej córeczki. Jak to tak obrazowo powiedział to mi też jakoś się niewesoło zrobiło i w sumie raczej odrzucające. Problem w tym, że ja tego w ten (techniczny raczej) sposób nie postrzegam...:eek: Generalnie chyba do końca ciąży nie mam co liczyć na jakiekolwiek awanse mojego m. Przykro mi strasznie, bo czuję się przez to nieatrakcyjna i odrzucona. Nawet więcej, włączyła mi się paranoja na punkcie innych (ładnych i atrakcyjnych dla mojego m) kobiet do okoła... Już wolałabym, żeby czasem nawet skłamał i z litości mnie dowartościował jakoś (tak jak to jedna z was pisała o facecie z filmu kłamca kłamca) Tak to mi tylko przykro jest i tyle.

Widzę, że nieźle się rozpisałam. Medal dla każdej, która przez to przebrnie :-p
Miłej nocki

Witam porannie :)
Pumpkin, nie przejmuj sie tak.... Facet dokładnie powiedział Ci o co mu chodzi. Mój mąż ma identycznie, powiedział mi że mnie może sie już na tym etapie ciąży ze mna kochać bo sie boi, szczerze mówiąc ja też mam obawy. Między nami częso dochodzi do zbliżenia, poprostu kończy się na pieszczotach... A więc główka do góry, niedługo będzie ok!!!!! A Ty teraz jesteś najpiękniejszą kobietką na świecie, która nosi w brzuszku jego dzidziusia!!!!

Wczoraj byłam na kolejniej wizycie u lekarza. Wszystko jest ok. Kolejny raz potwierdził że będzie synek, waży już 1360 g. Fajnie było Go chociaż przez chwilę zobaczyć :)
Tylko wyniki mam trochę kiepskie, spadła mi hemoglobina, mam lekką anemię, ale dostałam jakieś tabletki, które mają pomoc.

życzę Wam miłego dnia:-)
 
Kaja 10 ten gin zleca badania co miesiac kazdemu a moja astma (wykryta w czasie ciazy juz) wcale sie nie przejął;-) widocznie tozalezy od lekarza, widzisz jedni badaja ginekologicznie na kazdej wizycie inni (tak jak moj) wcale i bądź tu mądry człowieku i pisz wiersze;-)
 
Dzień Dobry Mamuśki:-)
a ja mam termin na 17stycznia, a moj synek jest z 17czerwca,fajno by bylo utrafic w tego 17stycznia urodzic bo to sobota jest...no albo 18stycznia w niedziele
Ja mam dwa terminy, jeden na 13, drugi na 16. Może dzidzia zrobi Babci prezent i urodzi się 17:tak:
Do zagranicznych mamusiek i do naszych polskich również : (było juz o tym) - BECIKOWE
Ciąża za granicą pozbawi becikowego - Biznes w Onet.pl
Czyli nawet jak rodzę w Ie to mogę się starać o becikowe:confused:

Witam porannie :)
Wczoraj byłam na kolejniej wizycie u lekarza. Wszystko jest ok. Kolejny raz potwierdził że będzie synek, waży już 1360 g. Fajnie było Go chociaż przez chwilę zobaczyć :)
Tylko wyniki mam trochę kiepskie, spadła mi hemoglobina, mam lekką anemię, ale dostałam jakieś tabletki, które mają pomoc.

życzę Wam miłego dnia:-)
Gratuluję:-), i życzę by wyniki szybciutko się poprawiły:tak:
Pumpkin ironia losu, ja bym chciała, by mój M dał mi spokój w tych sprawach:zawstydzona/y:
 
reklama
Dokładnie, każdy lekarz inaczej prowadzi ciąże - najważnejsze aby każda z nas czuła się bezpiecznie z swoim prowadzącym. Myślę, że kobiety są tak różne i plus przywyczajenia naszych lekarzy - więc u każdej to może zupełnie inaczej wyglądac.
 
Do góry