reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Położna przejrzała karte policzyła pomyślała chwile i mowi ze rośnie odpowiednio tak jak powinien i waga tez odpowiednia co do wieku ciazy. Spotykamy sie co miesiac i mowi ze jak tak dalej bedzie to bedzie wagowo ok 3500g. Ciekawa jestem tylko ile bedzie mial cm długości bo ja mam 170 a tatus 202 cm :) Ale mysle ze nieurodzi sie zaraz w rozmiarze 60 :szok:

Moja lekarka po ostatniej wizycie prognozowala z zastrzeniem,ze to jeszcze wczesnie,ze maluch bedzie mial jakies 3100-3300...Dlugi bardzo chyba nie bedzie bo my tez z mezem zadne wielkoludy;-)no,ale zobaczymy..co ma byc to bedzie:-)
 
reklama
obżarłam się placków ziemniaczanych i zaraz chyba wybrudzę monitor i to z odległości :tak: a tak w ogóle to ja nie lubię placków, ale jakoś tak mnie wzięło :tak: i mi niedobrze fuuuuj

Joasia ja mam znowu takie kłucia tam w środku zdarza mi się czasem i nie wiem co to jest:-(

idę się położyć, bo znowu przeginam z robotą, a mam leżeć :-(
 
JoasiuS,z tego co widzę ja i co opisują dziewczyny mieszkające w innych krajach wydaje mi się,że tylko w Polsce lekarze na każdej wizycie przeprowadzają inwazyjne badanie i tylko w Polsce lekką ręką szprycuje się ciężarne lekami ...a przecież ciąża to naturalny stan organizmu i wymaga tylko nadzoru a nie ciągłej ingerencji w ciało..
Tu na Islandii również chodzimy do położnej (żeby być położną kończy się 6 lat Akademii Medycznej ),usg normalne robią właśnie położne,dokładne-lekarze a specjalistyczne-specjalnie do tego przeszkolone osoby(często położne po specjalnej kilkuletniej szkole odczytywania usg).Jeżeli ciąża przebiega normalnie,to usg jest robione tylko 3 razy: żeby stwierdzić ciążę,połówkowe i w 35 tyg aby ocenić położenie dziecka do porodu i oszacować wagę przy porodzie(nie znam do tej pory przypadku,kiedy waga byłaby inna przy porodzie niż ta oszacowana w 35 tyg plus\minus200g)
Skończyłam w Polsce położnictwo i przez cały okres nauki wbijano mi do głowy,że POWINNO się stosować w ciąży zasadę : "łapy precz od macicy" ale jesteśmy od tego dalecy.
Po przyjeździe na Islandię zaszłam w ciążę i dopiero tu przekonałam się na własnej skórze czego uczyła mnie moja stara położna-nauczycielka.
Zapewniam Cię,że miałam dużo problemów w ciąży i nigdy nie byłam zostawiona sama sobie.Moja położna mówiła,że czasem badanie wew. może bardziej zaszkodzić niż pomóc bo ona po objawach opisywanych przeze mnie często już wie w czym jest problem i zawsze w kontrowersyjnych przypadkach byłam odsyłana do lekarza(który notabene też mnie nie badał za każdym razem).Jednym słowem badanie ginek. należy tu do rzadkości w ciąży i wszystko opiera się o naturę...porody również(co akurat jest gorsze dla matki bo trzeba się namęczyć ale za to lepsze dla dziecka).Nie podają żadnych leków...a dzieci rodzą się zdrowiutkie i silne.Jedyną częstą przypadłością w tym kraju (co się znacznie zmniejszyło w ostatnim 10-cioleciu,ze względu na otwarcie granic dla obcokrajowców) są choroby genetyczne,głównie zespół Downa,ze względu na bardzo bliskie pokrewieństwa rodziców.
 
Wczoraj przez mojego alchamera ciazowego zapomnialam wam napisac, ze u mnie od poczatku ciazy 9.2 kg:przed ciaza wazylam 50 teraz 59.2 a gdzie do konca licze ze nie przybezie mi wiecej niz jeszcze 6 kg boczytalam , ze kobiety z niedowaga moga przytyc od 9-18 kg wiec jeszcze w normie, a co najdziwniejsze wogole tych kg nie widaci wcale nie czuje sie grubo.

Dormark przeciez z Ciebie taka chudzina ze nawet 15kg nie byloby zbytnio widac, a 9 to sie juz w ogole chowa.

cześć mamuśki
piszę żeby się pożalić :-:)-(Byłam u lekarza, infekcja zeszła niestety na oskrzela, stąd ten nieustający kaszel:-:)-(dostałam kolejny antybiotyk:-:)-( mam już dość tej choroby:-:)-(

Ivi wspolczuje, kuruj sie

Za to podejrzewam, że Kacha_Wawa sama sobie rajstopki ubrała... :tak: W ogóle brzuszka nie widać na tych zdjęciach!!
PS. Ślicznie wyglądaliście... I to Wasze tryskające na wszystkie strony świata szczęście...

Zgadzam sie calkowicie Kacha Wawa na prawde niezle zakamuflowalas brzuszek, bo w ogole go niewidac. Super fotki, pieknie wygladacie.

Labamba zawsze jak jest cisza, to te dzieci coś niedozwolonego robią :tak: Błyszczyk we włosach znam... I szampon na suchych.. I makaron ugotowany (to taka peruka była :-D)... Dzieciaczki mają pomysły... :laugh2:

wlasnie z moim psiakiem tez jest podobnie, ostatnio jak bylo cicho to sie okazalo ze psiak wcina tupke kremu w swoim posłanku.

Co do bóli kręgosłupa, to ja wogóle ich nie mam:-D co mnie bardzio cieszy:tak:Ja mam skrzywienie kręgosłupa i odkąd pamiętam, to lekarze straszyli mnie, że w ciąży przez ten kręgosłup, to będe się bardzo męczyć.:shocked2: A tu - nic. Figa z makiem. Czuje się rewelacyjnie, nic mnie nie boli, a może się naprostował:sorry:Mam nadzieje, że nie pochwakliłam się za wcześnie, bo do stycznia troche czasu zostało;-):-D Jedynie to zakładanie skarpetek to istny horror, przez ten mój brzuszek. Z butami sobie radze, bo na nowo odkryłam taki wynalazek ludzkości jak łyżka do butów:-D Może ktoś wymyśli łyżkę do skarpetek:-D:rofl2:
Tak naprawde, to ja nie tyle boje się samego porodu, tylko tego na kogo trafie na porodówce i jak tam zostane potraktowana

Andzia76 fajnie Ci ze kregoslup nie dokucza, pozazdroscic.
A co do porodu to prawda ja tez raczej sie boje tego na kogo trafie.

Witam wszystkie styczniowe mamy! Jestem tu nowa ( chyba) tak mi się zdaje, albo już pisałam na forum w 2007 roku spodziewając się pierwszego maluszka. Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich waszych wypowiedzi, a szkoda! Chciałam się tylko dopisać do waszego grona z datą 01.01.2010 :) (wiem, że ma być dziewczynka)

Dejbi witamy

Ja uzywam termometru do ucha i czola od lat i jestem zadwolona.A ten konkretny kupilam niedawno( z tym ze u innego sprzedawcy za 70 zl) bo ten stary, moj dobry maz zalatwil na amen;-):-)
Ten jest fajny bo nie ma tych specjalnych nakladek do mierzenia temp. w uchu,wystarczy umyc i gotowe:-)
A tak wogole to witam z Polski:-)Obzeram sie wlasnie makowcem..Mama z tesciowa dogadzaja mi kulinarnie..Chyba pekne:-)

Agbar nawet mi nie mow o makowcu, to moje ulubione ciasto, zwlaszcza produkcji mojego taty, najblizsze na swieta:)

Mój mały dzisiaj buszuje bez przerwy:tak:wasze tez takie aktywne są?
Ide kolacyjke zrobic i dalej leniuchowac:tak:

Sylwia moj dzidzius jest bardzo aktywny, zwykle co 2h daje o sobie znac.
 
reklama
A skąd wiadomo, że nie ma takiej potrzeby?
Mnie lekarz sprawdza co m-c a teraz będę miała wizyty co 2 tyg.
Moja koleżanka ma torbiel jajnika, który się zrobił w czasie ciąży i bez badania to by nikt tego nie zauważył a ma 10 cm torbiel i musi mieć cesarkę bo jest za duży i razem z operacją torbieli.
W Polsce może bardziej panikujemy :) tutaj nie dość że badanie ginekologiczne, spreawdzanie kanału to jeszcze badania krwi co m-c :)
A wymazu z kanału szyjki macicy też się nie robi ?-ja uważam że to podstawowe badanie każdej ciężarnej po 32/36 tc
Joasia a w którym tygodniu jesteś? Ja przy pesarze i ciąży zagrożonej i w 30tc. mam wizyty co 3 tygodnie i moja ginka mówi, że nie ma co częściej biegać o ile nic mnie nie pokoi i wszystko w porządku, a ty masz co 2 tyg? często;-)

Sylwia: moja mała też jest bardzo aktywna i dobrze, bo przynajmniej jak ją czuję to spokojna jestem i sie nie martwię:happy:
dejbi: witaj - też mam termin na 1 stycznia - przynajmniej z USG, bo z OM to jeszcze szybciej;-)
Agbar: eh tez bym chciała żeby mnie porozpieszczali makowcami:sorry:korzystaj póki możesz:-D
Asiowo: ja większośc dnia siedzę sama, bo mój M dopiero wieczorami wraca z pracy, więc wiem jak to jest - a ja "przywiązana" do łóżka od tygodni - raz na tydzień ktoś do mnie wpadnie, ale wszyscy zajęci, zapracowani - smutno tak samej całe dnie:-(
 
Do góry