reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witam.
zastanawiam się kiedy zwolnię i będę miał czas na wszystko. Przerażają mnie moje zaległości w pracach domowych w kuchni, w pracy, na BB wszędzie:wściekła/y::szok: W każdym razie myślę o Was trzymajcie się cieplutko. Mam nadzieję, ze mój ból żołądka i mdłości to nie grypa żołądkowa:szok:
 
reklama
Nie da się ocenić wagi dziecka..tylko oszacować według wymiarów dziecka. Aparat podaje szacunkową wagę dziecka, ale to nie jest prawdziwa waga. Mojej kuzynce wychodziło z usg że będzie miała 4 kg dziecko..a urodziło się 3,400..

Ja w 22 tc miałam podaną wagę = masa płodu wg Hadlocka 530g - to jest jakiś przelicznik, który wylicza wagę płodu.
Joasia wiem ze waga dziecka jest wypadkową innych wymiarów i jest to dana statystyczna z możliwym odchyleniem 20%. Zastanawiam sie jak oceniają wagę na dzień porodu nie znając wymiarów z których oblicza się wagę podczas usg;-)
 
Witam wszystkie styczniowe mamy! Jestem tu nowa ( chyba) tak mi się zdaje, albo już pisałam na forum w 2007 roku spodziewając się pierwszego maluszka. Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich waszych wypowiedzi, a szkoda! Chciałam się tylko dopisać do waszego grona z datą 01.01.2010 :) (wiem, że ma być dziewczynka)


witam i GRATULCAJE:-)

Jeszcze troche i "Brzydula":-pno a potem wezme się za kąpanie synka kolacyjke potem M skonczy prace i wieczorek dla nas:-)
 
Witam wszystkie styczniowe mamy! Jestem tu nowa ( chyba) tak mi się zdaje, albo już pisałam na forum w 2007 roku spodziewając się pierwszego maluszka. Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich waszych wypowiedzi, a szkoda! Chciałam się tylko dopisać do waszego grona z datą 01.01.2010 :) (wiem, że ma być dziewczynka)

Witaj dejbi :-) Gratuluję córci !!!
 
witam stare i nowe mamusie:tak:

U mnie po staremu, czekam juz tylko na koniec remontu...
i tak zyje z dnia na dzien bezsensu:zawstydzona/y:

Brzuch mi sie ciagle napina, biore chyba z 6 rodzajów lekow i odpoczywam jak tylko sie da, chodzic nie umiem przez ból pachwin, po prostu meczy mnie na ciaża potwornie:zawstydzona/y: A jeszcze mi teskno za mężem, niby jest, ale ciagle go nie ma... a jak wraca to idzie odrazu spac:-( Po prostu czuje sie jakbym wiecznie sama siedziała... :-(

No to uciekam, bo zaraz Brzydula;-):-p
 
Ja myśle, o czymś takim-

http://www.allegro.pl/item763138327_termometr_do_ucha_i_czola_topcom_kidzzz_101.html

moja koleżanka ma i mi poleciła właśnie :)

Ja uzywam termometru do ucha i czola od lat i jestem zadwolona.A ten konkretny kupilam niedawno( z tym ze u innego sprzedawcy za 70 zl) bo ten stary, moj dobry maz zalatwil na amen;-):-)
Ten jest fajny bo nie ma tych specjalnych nakladek do mierzenia temp. w uchu,wystarczy umyc i gotowe:-)

A tak wogole to witam z Polski:-)Obzeram sie wlasnie makowcem..Mama z tesciowa dogadzaja mi kulinarnie..Chyba pekne:-)
 
A skąd wiadomo, że nie ma takiej potrzeby?
Mnie lekarz sprawdza co m-c a teraz będę miała wizyty co 2 tyg.
Moja koleżanka ma torbiel jajnika, który się zrobił w czasie ciąży i bez badania to by nikt tego nie zauważył a ma 10 cm torbiel i musi mieć cesarkę bo jest za duży i razem z operacją torbieli.
W Polsce może bardziej panikujemy :) tutaj nie dość że badanie ginekologiczne, spreawdzanie kanału to jeszcze badania krwi co m-c :)
A wymazu z kanału szyjki macicy też się nie robi ?-ja uważam że to podstawowe badanie każdej ciężarnej po 32/36 tc
Uwierz, że my w Polsce na punkcie lekarzy mamy "ała" - całkiem niepotrzebnie. Dobra położna to skarb. Moja koleżanka studiowała 6 lat - to super fachowcy. Lekarze są od chorób a ciąża to nie choroba. Wiele państw tak ma i z tego co czytam u nas też pójdzie w tym kierunku i słusznie.
Położna wie kiedy jest sytuacja wymagająca konsultacji z lekarzem,. Co do standardów prowadzenia ciązy każdy lekarz ma inaczej.
Ja nie mam wizyt co 2 tyg a badania morfologiczne miałam 2 razy i zapowiada się tylko jeszcze raz.


A tak wogole to witam z Polski:-)Obzeram sie wlasnie makowcem..Mama z tesciowa dogadzaja mi kulinarnie..Chyba pekne:-)
Ale masz fajnie ;-) Miłego pobytu w Polsce i spokojnie daj się rozpieszczać :-)
 
Witam wszystkie styczniowe mamy! Jestem tu nowa ( chyba) tak mi się zdaje, albo już pisałam na forum w 2007 roku spodziewając się pierwszego maluszka. Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich waszych wypowiedzi, a szkoda! Chciałam się tylko dopisać do waszego grona z datą 01.01.2010 :) (wiem, że ma być dziewczynka)
Witaj w naszym gronie :)
Nareszcie po pracy teraz Brzydula, sałatka warzywna i odrobina relaksu:-)
 
reklama
no to tylko pogratulować:-) jak to możliwe że już dziś znasz wagę dziecka :confused: ciekawe, też chce wiedzieć

Położna przejrzała karte policzyła pomyślała chwile i mowi ze rośnie odpowiednio tak jak powinien i waga tez odpowiednia co do wieku ciazy. Spotykamy sie co miesiac i mowi ze jak tak dalej bedzie to bedzie wagowo ok 3500g. Ciekawa jestem tylko ile bedzie mial cm długości bo ja mam 170 a tatus 202 cm :) Ale mysle ze nieurodzi sie zaraz w rozmiarze 60 :szok:
 
Do góry