reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
U mnie dziś 6+6 i jest tak jak było - potworne zmęczenie, bóle głowy, ciągle mi zimno, słabo, do tego mdłości i już wymioty. Ja się zmuszam do jedzenia bo już nie wiem czy głodna nie czuję się gorzej
O właśnie tez jestem strasznym zmarzluchem od momentu 2 kresek na teście
 
To z 19.01 zbijam piątkę bo mam taki sam 🤭❤️

Wiecie dziewczyny ... prawidłowa ciąża trwa 38-42 tygodnie. Pewnie jak nas będzie więcej to nie jedna z nas spotka się wirtualnie na porodówce.

Gdybym mogła wybierać to marzy mi się poród 3 lub 4 stycznia. Ale znając moje szczęście to będzie albo Wigilia albo Sylwester 🤣🙈
 
Wiecie dziewczyny ... prawidłowa ciąża trwa 38-42 tygodnie. Pewnie jak nas będzie więcej to nie jedna z nas spotka się wirtualnie na porodówce.

Gdybym mogła wybierać to marzy mi się poród 3 lub 4 stycznia. Ale znając moje szczęście to będzie albo Wigilia albo Sylwester 🤣🙈

W Sylwestra, jeżeli do północy się urodzi to już szampana można wypić na nowy rok 😜
 
Hmm to może nie zrozumiałam Twojego pytania.

Chodzi o to że powyżej 20 pracowników nadal dostajesz pensję bezpośrednio od pracodawcy, a on rozlicza się z ZUS później. W momencie tych 20 pracowników po 33 dniach zasiłek wpływa Ci od ZUS (od niego masz przelew tak jak np. z 500 plus). Natomiast to nie jest tak, że ZUS nie ma z Toba nic wspólnego - ma bo musi Twojemu pracodawcy te hajsy zwrócić więc ma prawo do kontroli takiego zwolnienia

"Przez pierwsze 33 dni zwolnienia wynagrodzenie opłaca pracodawca, a następnie ZUS. Inaczej jest w firmach zatrudniających ponad 21 pracowników, wówczas wyłącznym płatnikiem zasiłku chorobowego zostaje pracodawca, chociaż w ostatecznym rozliczeniu koszty zasiłku i tak ponosi ZUS. "

"Każdy, kto przebywa na zwolnieniu lekarskim, może spodziewać się kontroli czy to ze strony pracodawcy, czy też pracownika ZUS. Tego typu wizyty w miejscu zamieszkania ciężarnej zwykle są niespodziewane. Jeśli w czasie kontroli ciężarnej akurat nie będzie w domu, może zostać poproszona o złożenie wyjaśnień."

Szczerze to byłam już na zwolnieniu lekarskim i pierwsze słysze, że tak to wygląda, że w ciąży też tak kontrolują 🙈 byłam na wakacjach nawet do głowy mi nie przyszło, że w przypadku ciąży ktoś będzie sprawdzał czy siedze w domu
 
Szczerze to byłam już na zwolnieniu lekarskim i pierwsze słysze, że tak to wygląda, że w ciąży też tak kontrolują 🙈 byłam na wakacjach nawet do głowy mi nie przyszło, że w przypadku ciąży ktoś będzie sprawdzał czy siedze w domu
Nie dodałam- w pierwszej ciąży☺ l4 miałam od 4 miesiąca
 
reklama
U mnie beta 274 :)
 

Załączniki

  • 20230516_102542.jpg
    20230516_102542.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 104
Do góry