reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Hmm no ja znalazłam inne info, nie wie. Na ile wiarygodne, że jeśli zatrudnia ponad 20 pracowników to dalej płaci pracodawca

Hmm to może nie zrozumiałam Twojego pytania.

Chodzi o to że powyżej 20 pracowników nadal dostajesz pensję bezpośrednio od pracodawcy, a on rozlicza się z ZUS później. W momencie tych 20 pracowników po 33 dniach zasiłek wpływa Ci od ZUS (od niego masz przelew tak jak np. z 500 plus). Natomiast to nie jest tak, że ZUS nie ma z Toba nic wspólnego - ma bo musi Twojemu pracodawcy te hajsy zwrócić więc ma prawo do kontroli takiego zwolnienia

"Przez pierwsze 33 dni zwolnienia wynagrodzenie opłaca pracodawca, a następnie ZUS. Inaczej jest w firmach zatrudniających ponad 21 pracowników, wówczas wyłącznym płatnikiem zasiłku chorobowego zostaje pracodawca, chociaż w ostatecznym rozliczeniu koszty zasiłku i tak ponosi ZUS. "

"Każdy, kto przebywa na zwolnieniu lekarskim, może spodziewać się kontroli czy to ze strony pracodawcy, czy też pracownika ZUS. Tego typu wizyty w miejscu zamieszkania ciężarnej zwykle są niespodziewane. Jeśli w czasie kontroli ciężarnej akurat nie będzie w domu, może zostać poproszona o złożenie wyjaśnień."
 
reklama
Hmm to może nie zrozumiałam Twojego pytania.

Chodzi o to że powyżej 20 pracowników nadal dostajesz pensję bezpośrednio od pracodawcy, a on rozlicza się z ZUS później. W momencie tych 20 pracowników po 33 dniach zasiłek wpływa Ci od ZUS (od niego masz przelew tak jak np. z 500 plus). Natomiast to nie jest tak, że ZUS nie ma z Toba nic wspólnego - ma bo musi Twojemu pracodawcy te hajsy zwrócić więc ma prawo do kontroli takiego zwolnienia

"Przez pierwsze 33 dni zwolnienia wynagrodzenie opłaca pracodawca, a następnie ZUS. Inaczej jest w firmach zatrudniających ponad 21 pracowników, wówczas wyłącznym płatnikiem zasiłku chorobowego zostaje pracodawca, chociaż w ostatecznym rozliczeniu koszty zasiłku i tak ponosi ZUS. "

"Każdy, kto przebywa na zwolnieniu lekarskim, może spodziewać się kontroli czy to ze strony pracodawcy, czy też pracownika ZUS. Tego typu wizyty w miejscu zamieszkania ciężarnej zwykle są niespodziewane. Jeśli w czasie kontroli ciężarnej akurat nie będzie w domu, może zostać poproszona o złożenie wyjaśnień."
Tak tak, już rozumiem :) dzięki, zawsze lepiej wiedzieć niż nie :D
 
A jak się czujecie dziewczyny? U mnie wg moich obliczeń 5+1 i od dzisiaj mdłości 😔 wmusilam w siebie bułkę na śniadanie ale ciężko na żołądku 😔 pierwsza wizyta jutro

U mnie 4+4, czasami przez 5 minut miewam chwilowe mdłości, najczęściej jak jestem głodna, ogromny apetyt, zwłaszcza na słodkie i orzechy, lekkie bóle krzyża i takie otępienie? Miewam chwile zawiechy 😂 zauważyłam, też duże pragnienie
 
Identycznie jak u mnie i terminy okresu i porodu według apki i szok 😁❤️❤️
Ooo proszę 😁 ciekawe jak z porodami będzie 😁
Ale szok pozytywny?

Boska historia😆 mimo wszystko mam nadzieje ze się cieszycie?;)
Pewnie, że się cieszymy 🙈
Aczkolwiek myślałam, że trochę trzeba będzie się nastarać aby pykło, tym bardziej, że ja mam PCOS i cykle bezowulacyjne 🙈
 
Ja już po USG, pęcherzyk z zarodkiem ładnie się uwidocznił. Serduszka jeszcze nie ma ale w następnym tygodniu mam się pojawic i lekarz mówi ze już powinno być. U mnie 5+5 i mam apetyt straszny, ale przy tym często mdłości jak cos zjem (ale to tak pare minut, wiec nie narzekam:). I wyczulenie na zapachy. Piersi zaczęły dość mocno bolec i się powiększać. Brzuch już mnie przestał bolec (tylko go lekko czuje).
 
U mnie 4+4, czasami przez 5 minut miewam chwilowe mdłości, najczęściej jak jestem głodna, ogromny apetyt, zwłaszcza na słodkie i orzechy, lekkie bóle krzyża i takie otępienie? Miewam chwile zawiechy 😂 zauważyłam, też duże pragnienie
Czyżby termin wg OM 19.01? 🙈
 
A jak się czujecie dziewczyny? U mnie wg moich obliczeń 5+1 i od dzisiaj mdłości 😔 wmusilam w siebie bułkę na śniadanie ale ciężko na żołądku 😔 pierwsza wizyta jutro
Ja 6+1 i mdli mnie popołudniami 😪 ale poza tym jest znośnie

Ok rozumiem już.. tak BTW.. myślicie ze takie kontrolę z ZUSU są czymś częstym? Pytam z ciekawości, nie mam doświadczenia
U mnie w pracy dziewczyny się nie krępowały, z macierzyńskiego nie wracały bo już od razu L4 z kolejną ciążą i wrzucają na media zdjęcia z wakacji 😅
 
reklama
Do góry