reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Dziewczyny, przeraziłam się:( zgodnie z zaleceniem lekarza zrobiłam kolejny pomiar betahcg i dzisiejsza beta to 45,500 a tydzien temu w poniedziałek wynosiła 17,100. Internetowe kalkulatory betahcg mówią oczywiście ze przyrost za niski bo powinna rosnąć o conajmniej 80% co dwa dni…czy na tym etapie,6- 7 tydzien, dalej ten wzrost powinien być dwukrotny co dwa dni co by oznaczało ze u mnie ciąża przestała się rozwijać?:(

Widziałam Twój wpis na "kto po in vitro" (bo dziewczyny tam to bohaterki i podglądam z przyczajki) - nie znam się na in vitro. Ale nie mam pojęcia czemu na tym etapie lekarz chciał betę. Dla mnie to jakaś totalna głupota bo ta beta nie będzie już rosła tak jak wcześniej. A nawet wcześniej miała prawo podwajać się co 66%. Z tego co wiem, już po 1000 przyrost zwalnia. Kiedyś gdzieś widziałam jak to % wygląda, ale teraz nie mogę znaleźć niestety.

Podsumowując - w ogóle się tym nie przejmuj. Ja ostatnią betę robiłam dzień przed planowaną datą okresu, a potem już opierałam się tylko na USG :)
 
reklama
Dzieki..na czacie dziewczyn po in vitro (bo ja po in vitro) dziewczyny piszą ze na tym etapie przyrost już może być mniejszy i ze usg jest tylko wyznacznikiem czy wszystko Ok. Nie wiem po co ta betę mi lekarz kazał jeszcze robić dziś, teraz się tylko zestresowałam:/
Dlatego czasem trzeba wrzucić na luz- ja po poronieniu zdystansowałam trochę się w tej ciąży. Obawy owszem są bo raz coś zakłuje mocniej, raz chce mi się wymiotować a raz jakby wszystkie objawy ciąży zniknęły. Najgorszy jest czas niestety, na pewnych etapach i z pewnymi rzeczami nie jesteśmy w stanie zrobić nic.. Oszczędzaj siebie jak możesz i myśl w pozytywach ❤️
 
Widziałam Twój wpis na "kto po in vitro" (bo dziewczyny tam to bohaterki i podglądam z przyczajki) - nie znam się na in vitro. Ale nie mam pojęcia czemu na tym etapie lekarz chciał betę. Dla mnie to jakaś totalna głupota bo ta beta nie będzie już rosła tak jak wcześniej. A nawet wcześniej miała prawo podwajać się co 66%. Z tego co wiem, już po 1000 przyrost zwalnia. Kiedyś gdzieś widziałam jak to % wygląda, ale teraz nie mogę znaleźć niestety.

Podsumowując - w ogóle się tym nie przejmuj. Ja ostatnią betę robiłam dzień przed planowaną datą okresu, a potem już opierałam się tylko na USG :)
Dzieki, czasem internet jest przekleństwem…choć to forum jest zajebiste i z niego akurat bym nigdy nie zrezygnowała:)
 
Dzieki, czasem internet jest przekleństwem…choć to forum jest zajebiste i z niego akurat bym nigdy nie zrezygnowała:)
Pomagamy jak możemy 🙊 nie wiem skąd jesteś ani czy masz balkon taras ogród i jaka teraz masz pogodę, ale jeśli dobrą to trzeba pójść na spacer albo posiedzieć na powietrzu 🙋🏻‍♀️mi to dziś bardzo pomogło 🤭
 
Melduje wyniki w 4+2
Beta 320
Progesteron 20,55
W takim przypadku chyba nie musze brać dodatkowej luteiny jeżeli progesteron jest w normie? 😅
 
Ja miałam CC ze strachu i głupoty bo moja mama mówiła, że to najlepsza opcja - zapłacić i mieć z głowy. No dla mnie skończyło się to bardzo źle. Nie nadaję się do tej operacji. Drugie już urodziłam SN i super sobie chwalę (znieczulenie, brak nacięcia itp.) bo praktycznie 5 minut po urodzeniu mogłabym iść do domu, coś niesamowitego po cc w 2011r. gdzie przez 12h nie pozwalali mi wręcz oddychać bo to zaszkodzi 😡🤯

Wiadomo, jak ta blizna się bardziej rozejdzie, coś się innego wydarzy i trzeba będzie ciąć to wyboru nie ma. Ale zdecydowanie nigdy już bym sobie CC na życzenie, bez wskazań medycznych nie zrobiła.

To w sumie jest też odpowiedź na pytanie @kasia2204 bo przyznam szczerze, że dwójki czy trójki małych dzieci z tym jak się czułam po cc sobie nie wyobrażam. Miałam pomoc pierwsze 2 tygodnie bo bym zupełnie nie ogarnęła nawet noworodka
Kurcze a ja po naturalnym teraz bardzo się zastanawiam nad CC. Pomijam aspekty takie jak brak sali porodowej bo wszystkie były zajęte i praktycznie na pełnym rozwarciu dopiero trafiłam na salę. W moim powiatowym szpitalu znieczulenie to luksus. Straciłam bardzo dużo krwi na poporodowej sali mdlałam z braku sił po jakimś czasie zlecono mi badania krwi zaczęli podawać kroplówki. Ranę po cięciu musiałam mieć źle zszytą bo ból był okropny ciągnęło wszystko przez 3 miesiące. Byłam do tego stopnia wycieńczona że nie byłam w stanie przebrać syna. Teraz wiem żeby nie powtarzać tego błędu i rodzić w szpitalu do którego mam blisko tylko będę chciała rodzić w Warszawie z opcją wynajęcia położnej i nikt mi nie powie że poród ze znieczuleniem to nie poród.
 
Nadrabiam więc trochę odświeżę starocie - będę robiła PRO



Planowałam w testdna bo można do domu zamówić. Ale też widzę, że tam gdzie będę się zapisywać na prenatalne też robią Centrum Medyczne Fertina więc chyba tam się zapiszę. Jutro będę w okolicy to zobaczę co i jak



Teraz odchodzi się od słuchania serduszka przed prenatalnymi



Super! :) @Emee @Mystriousmc jak u was?
Cześć, dziewczyny wszystko super serduszko już bije ❤️ moja Ciąża jest późniejsza niż z okresu i mam dwa terminy na 29 grudnia, albo na 5 stycznia. Haha obym nie spędziła sylwestra na porodówce.

🤰🏼A jak wielkie już są wasze człowieczki?
Mój już mierzy 1,25cm
 
reklama
Cześć, dziewczyny wszystko super serduszko już bije ❤️ moja Ciąża jest późniejsza niż z okresu i mam dwa terminy na 29 grudnia, albo na 5 stycznia. Haha obym nie spędziła sylwestra na porodówce.

🤰🏼A jak wielkie już są wasze człowieczki?
Mój już mierzy 1,25cm
Ale super wiadomość! 😍 Mój się jeszcze nie ujawnił jak byłam w 5+0 na wizycie😅 Trochę się teraz boje o puste jajo, bo nie było widać też pęcherzyka żółtkowego.. Co prawda lekarka powiedziała, że jest wcześnie może nie być widać :) Zobaczymy za 6 dni czy człowiek jest i ile mierzy i oczywiście czy jest zdrowy 🙃
 
Do góry