reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Tak wcześnie wyszła Ci cukrzyca?
Przy pierwszym badaniu zleconym przez lekarkę w 5 tc zrobiłam między innymi glukozę na czczo i wyszła 97,2. Lekarka zdecydowała, że to za dużo i robimy krzywą cukrową od razu i nie ma na co czekać bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Przy krzywej, glukoza na czczo znowu wyszła 97, po godzinie wynik w normie i po dwóch też. Mój docelowy lekarz powiedział, że dwa razy podwyższona glukoza to nie przypadek i lepiej, że wiemy to teraz bo od razu możemy działać ☺️
 
reklama
W jakim mieście jesteś? Obawiam się,że to pokłosie zmian antyaborcyjnych nie chcą nic robić, sprawdzać żeby nie było, że Ci pomogli. Niestety to pokutuje najbardziej na wschodzie Polski i w małych miejscowościach. Być może masz w mieście inny szpital albo może lepiej byłoby faktycznie się wypisać i monitorować się prywatnie...sama nie wiem,zrób tak jak czujesz. Czy ty jesteś szczęśliwa że swoim mężem? Rysuje się tu obraz średnio wspierającego gościa, który nie potrafi sobie poradzić z własnym dzieckiem. Co to znaczy, że ty go źle czegoś nauczyłaś? A on gdzxfie był? W takim razie teraz on ma szansę się wykazać, do dzieła królewiczu. Bardzo Ci współczuję, że jeszcze musisz znosić jego frustracje, nie daj się. Biorąc jego zachowanie pod uwagę wcale by mi się nie spieszyło do domu. Zamiast odpoczywać będziesz zapindalać.

Ja zrobiłam żeby potwierdzić że to ciąża a nie błąd testu. Ale nie robiłam drugiej na sprawdzenie czy dobrze przyrasta bo wiem że o niczym to nie świadczy, w ciąży która poroniłam robiłam dwie bety i był super przyrost, jak się nie rozwijała dostałam skierowanie na kolejne bety i najpierw przyrost był poniżej normy a później znów ruszył i był super,niepotrzebnie narobiło konto wtedy nadziei.
Ja jestem z miejscowości obok Łodzi ale leżę w ICZMP w Łodzi, to nie jest mały szpital, typowo ginekologiczny, tyle że ja na ginekologii operacyjnej... z tego co się dowiedziałam wczoraj od jakiejś pielęgniarki, która spytała lekarza, to jednak są krwiaki, które mogły odciąć zarodkowi całkowicie dopływ tlenu i dlatego może nie rosnąć i się rozwijać a to niestety oznacza najgorsze :( nie wiem jak duże te krwiaki ale krwawie cały czas jak w 1-2 dzien okresu, i tak 5 dzien już:/ Myślałam, żeby się wypisać ale nie wiem czy gdzie indziej cokolwiek zrobią. :(
 
Ja jestem z miejscowości obok Łodzi ale leżę w ICZMP w Łodzi, to nie jest mały szpital, typowo ginekologiczny, tyle że ja na ginekologii operacyjnej... z tego co się dowiedziałam wczoraj od jakiejś pielęgniarki, która spytała lekarza, to jednak są krwiaki, które mogły odciąć zarodkowi całkowicie dopływ tlenu i dlatego może nie rosnąć i się rozwijać a to niestety oznacza najgorsze :( nie wiem jak duże te krwiaki ale krwawie cały czas jak w 1-2 dzien okresu, i tak 5 dzien już:/ Myślałam, żeby się wypisać ale nie wiem czy gdzie indziej cokolwiek zrobią. :(
Na stronie Federy jest telefon zaufania: 226359392 w godz. 16-20. Mają dyżury ginekologa. Może dla bezpieczeństwa dopytać.
 
Miałam mieć wizytę w piątek, ale progesteron mam dosyć niski i udało się przestawić na dzisiaj o 14.

19.06 to faktycznie dość późno, bo chyba to już będzie 9 tydzień. Ale jak czujesz się dobrze i nie masz jakiejś historii poronień to ok. Pytanie tylko, czy jeśli miałaś jakiś zabieg, to nie lepiej sprawdzić wcześniej czy ciąża jest w dobrym miejscu. Chyba najlepiej byłoby zadzwonić do lekarza i dopytać.
Ja tak poszłam dopiero w 9 tc i niestety. Teraz żałuję, mogłam iść wcześniej to już bym była "po wszystkim".
 
Jeszcze nie mam konkretnie ustalonego, wychodzi 27.01 z miesiączki, byłam na dwóch już wizytach, na ostatniej były 2 pęcherzyki, jeden bardzo zniekształcont, więc wg Pani ginekolog ma bardzo małe szanse, a jutro mam kolejną wizytę i się okaże, czy zobaczę 1, czy 2 serduszka i obie opcje mnie przerażają 😅
Kurcze to masz o dwa dni krótszą ciąże niż ja, a już zdążyłaś być na dwóch wizytach? 🙈😅 Jakim cudem? 😅 Ja to dopiero 26.05 zrobiłam test ( 7 dni po spóźnionym okresie) 😋 ooo kurde, aż dwa 😄 No to powodzenia czy życzę 😁
 
reklama
Do góry