reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Miałam mieć wizytę w piątek, ale progesteron mam dosyć niski i udało się przestawić na dzisiaj o 14.

19.06 to faktycznie dość późno, bo chyba to już będzie 9 tydzień. Ale jak czujesz się dobrze i nie masz jakiejś historii poronień to ok. Pytanie tylko, czy jeśli miałaś jakiś zabieg, to nie lepiej sprawdzić wcześniej czy ciąża jest w dobrym miejscu. Chyba najlepiej byłoby zadzwonić do lekarza i dopytać.
Daj znać koniecznie jak na wizycie, czekamy 😊
 
reklama
Super 🥰🥰

W jakim mieście jesteś? Obawiam się,że to pokłosie zmian antyaborcyjnych nie chcą nic robić, sprawdzać żeby nie było, że Ci pomogli. Niestety to pokutuje najbardziej na wschodzie Polski i w małych miejscowościach. Być może masz w mieście inny szpital albo może lepiej byłoby faktycznie się wypisać i monitorować się prywatnie...sama nie wiem,zrób tak jak czujesz. Czy ty jesteś szczęśliwa że swoim mężem? Rysuje się tu obraz średnio wspierającego gościa, który nie potrafi sobie poradzić z własnym dzieckiem. Co to znaczy, że ty go źle czegoś nauczyłaś? A on gdzxfie był? W takim razie teraz on ma szansę się wykazać, do dzieła królewiczu. Bardzo Ci współczuję, że jeszcze musisz znosić jego frustracje, nie daj się. Biorąc jego zachowanie pod uwagę wcale by mi się nie spieszyło do domu. Zamiast odpoczywać będziesz zapindalać.

Ja zrobiłam żeby potwierdzić że to ciąża a nie błąd testu. Ale nie robiłam drugiej na sprawdzenie czy dobrze przyrasta bo wiem że o niczym to nie świadczy, w ciąży która poroniłam robiłam dwie bety i był super przyrost, jak się nie rozwijała dostałam skierowanie na kolejne bety i najpierw przyrost był poniżej normy a później znów ruszył i był super,niepotrzebnie narobiło konto wtedy nadziei.

Hej dziewczyny, te które mają problemy z mdłościami i wymiotami! Lekarz przepisał mi xonvea, cena dramat (bo za 20 tabletek od 80do100zl a bierze się od 2 do 4 tabletek dziennie) ale to naprawdę działa. Ja niedługo będę swiadkowa na ślubie i bałam sie żeby mi się żadna wpadka nie zdarzyła na ceremonii, tabletki skutecznie pozwoliły mi zapomnieć o wymiotach.
@MalaIstotka Tak, mi tak samo by się nie spieszyło do domu w takiej sytuacji, odpoczywałabym psychicznie w szpitalu bez niego. Jedynie za kim bym bardzo tęskniła to za córką i z jej powodu by mi się spieszyło do domu.
 
Hej, hej. Ja dziś byłam u rodzinnego i takie info daje jak coś to wypisał mi badania(zlecone przez prywatnego ginekologa) na morfologie, mocz i glukoze na czczo, więcej niestety nie mógł ale dobre i tyle prawda :) jutro lecę do laboratorium rano! :)
Ja też tak robiłam w poprzedniej ciąży, ale nie zawsze się dało, bo potem lekarz mówił, że co miesiąc nie może mi dawać skoro chodzę prywatnie. Tyle kasy płacimy na składki zdrowotne i jeszcze badania krwi nie możemy zrobić z NFZ...
 
Ja tak poszłam dopiero w 9 tc i niestety. Teraz żałuję, mogłam iść wcześniej to już bym była "po wszystkim".
Dzwoniłam teraz do recepcji mojego ginekologa i powiedzieli, że do połowy czerwca nie ma mojego gin, a powiedziała, że wtedy będzie idealny moment na sprawdzenie serduszka itp. Także czekam do 19.06.
 
Kurcze to masz o dwa dni krótszą ciąże niż ja, a już zdążyłaś być na dwóch wizytach? 🙈😅 Jakim cudem? 😅 Ja to dopiero 26.05 zrobiłam test ( 7 dni po spóźnionym okresie) 😋 ooo kurde, aż dwa 😄 No to powodzenia czy życzę 😁
Bo ja tą ciąże "wyłapałam" bardzo wcześnie, zrobiłam 6 tych ultraczulych testów, na każdym ledwo widoczne drugie kreseczki, testy były robione w ciągu 3 dni, więc te ostatnie w moim mniemaniu powinny być wyraźniejsze i miałam w głowie różne myśli przez to, więc się zapisałam do mojej Pani ginekolog, to był 4 tc dopiero i tak sobie obserwujemy od tego czasu co tydzień 😅
 
super !! Tez miałam podczas pierwszej wizyty podejrzenie bliźniaków 😁 bo był jeden pęcherzyk pewniak, a drugi pęcherzyk lub krwiak :D
Nawet zaczęłam się oswajać z myślą bliźniaków.. ale wyszło na to ze to tylko mały krwiaczek, który się wchłonął …
Wiec jestem na maxa ciekawa jak będzie u Ciebie, a spłaszczone pecherzyki nieraz się okazują twardzielami, a pozniej zdrowym bobasem 😁 wiec różnie może być 😁
Mnie też zżera ciekawość co będzie, bo ja mam w rodzinie uwarunkowania genetyczne do bliźniąt, moja siostra i kuzynka mają bliźniaki, więc możesz sobie wyobrazić co przeżywam 😅
 
reklama
Ja już po wizycie, pęcherzyk ma ok 1 cm, więc ciąża jest młodsza, tak jak się spodziewałam. Widać na usg jakiś cień pęcherzyka żółtkowego, ale jeszcze za wcześnie by powiedzieć, czy wszystko jest ok.
Dostałam jeszcze dodatkowo oprócz duphastonu, luteinę i acard 75.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie 14.06.
 
Do góry